2016. szeptember 18., vasárnap

MOL 17: UTE - HK Beograd 8:1

Álmos szombat délután, langyos időben baktattunk a jégpálya felé. Nem jöttünk sokan de ennek oka az volt, hogy sokan korábban érkeztek, megnézték az U18-as csapat EBJL (Erste Bank Juniors League) délutáni mérkőzését, ahol fiataljaink nagyszerű játékkal 6:2-re verték a Villach csapatát. Végül 300-nál többen jöttünk össze a MOL Liga találkozóra. A Belgrád elleni győzelem nem lehetett kérdés, előzetesen 8-10 lőtt gólra számítottunk. A vendégcsapatból ismerős Zwick, aki korábban szerepelt az Újpest U20-as csapatában, valamint Sabados, aki a DAB-ban töltött három szezont. Az Újpestben megkezdte az új idényt Dömötör, akit eddig csípősérülése akadályozott a játékban.

UTE - HK Beograd 8:1 (3:0, 4:1, 1:0)   -  Eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 315 néző, vezette: Varjú Á., Druga N., Muzsik N., Berger Á.

UTE: Sila - Nagy N. 1(1), Csanyi (2), Sikorcin 1(1), Gröschl 1, Tóth G. 1 - Huba, Dósa, Benk 1(1), Frolik 1(1), Hebar (1) - Hegyi Á. (2), Kiss D., Nemes, Pápa 1(1), Virág T. 1(1) - Nagy P., Garbacz Á., Dömötör, Pichler Á., Turbucz. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

HK Beograd: Rankovic - Brkusanin, Arvay, Vucurevic, Filipovic 1, Saliji - Anic, Sabados, Bjelogrlic, Novakovic, Turcotte - Novakovic, Podunavac, Zwick, Vukicevic, Glavonjic - Crnogorac, Terzic. Edző: Dreberg Christer, Jankovic Nemanja

52:26 - 8:1 Sikorcin (Frolik, Benk)

Kiállítás: 6 perc ill. 14 perc + 10 perc fegyelmi (Filipovic) + végleges fegyelmi (Filipovic)
Lövések: 61 ill. 18 (24:7, 20:6, 17:5)