2023. február 5., vasárnap

EL169: BJAHC-UTE 4:3 hu.

Mára már majdnem minden eldőlt: az Újpest a nyolcadik, a BJA az első (bár egy pont azért kell nekik) az ERSTE Liga alapszakaszában. Csupán két kérdés maradt nyitva: szerzünk-e pontot a BJA-tól, vagy netán először győzünk idegenben a Liga alapszakaszában. Mindkét kérdésre sajnos jó eséllyel NEM a felelet. De azért szeretnénk meglepődni!
Korábbi mérkőzések:
EL 28:  2022.10.07.  UTE - BJA  1:5
EL 41: 2022.10.16. UTE - BJA 1:3
EL 105: 2022.12.09. BJA - UTE 5:1
Szombaton megtörtént az alsóházi ellenfélválasztás. A DEAC a Fehérvár csapatát választotta ellenfélként, így az Újpest a Dunaújvárossal harcol a nyolc közé jutásért. A továbbjutáshoz három győzelem szükséges.
UTE - DAB párosmérkőzés:
2023.02.08. szerda:    UTE - DAB
2023.02.09. csütörtök: UTE - DAB
2023.02.12. vasárnap:  DAB - UTE
2023.02.13. hétfő:     DAB – UTE  (ha kell)
2023.02.15. szerda:    UTE – DAB  (ha kell)

A mai BJA – UTE mérkőzés 17:40-kor kezdődik Káposztásmegyeren. Ugyanakkor 17:30-kor kezdődik az FTC – Újpest bajnoki az Üllői úton. Én ma a tévén a focistákat választom. Bár a bajnokságokban nagyjából egyformán állnak a hokisok és a focisok, és a mai győzelemre is hasonló az esélyük, de a derbi azért derbi…

Így kell rosszul dönteni: a focisták 3:1-re kikaptak (sorozatban 12. alkalommal), viszont a hokisok végig meccsben voltak, csak a hosszabbításban győzött a BJA.
Az Újpest három sorral állt ki a meccsre, az ifjak közül csak Erdőhelyi játszhatott. A fix hiányzó Henttonen, aki december 9. óta nem állt a csapat rendelkezésére.

Hírek szerint (szurkolótársunk facebook bejegyzése alapján) a BJA nem nagyon találja fel magát Újpest-Káposztásmegyeren. A fél stadion helyből üres, a vendégszurkolókat (84-en voltak) beteszik a sarokba, jegyet a helyszínen nem árulnak. A kupagyőztes ligaelső így tud meccset rendezni…

(2023.02.05) EL 169:
Budapest Jégkorong Akadémia HC - UTE 4:3 hu. (1:1, 0:0, 2:2, 1:0)   -  eseménynapló

Vasas Jégcentrum, Centerpálya, 935 néző, vezette: Nagy A., Haszonits M., Balla N., Váczi D.

Budapest Jégkorong Akadémia HC: Farkas R. - Szabó B. 1, Pozsgai T., Galoha, Tsulyhin, Molnár B. - Gőz, Garát, Elo (1), Viikila (1), Schlekmann 1 - Vorobev 1(1), Tóth G., Nagy K. 1, Szita (1), Tóth R. - Dóczi, Ádám, Ritter (1), Ravasz, Weidemann. Edző: Kangyal Balázs, Marton Tibor
ERSTE csapatpont: 38.6

UTE: Rajna - Jekunen, Balázsi, Benk 1(1), Just (1), Peresunko 1 - Kiss Ph. (1), Kiss D. (2), Németh A., Shirley, Kiss P. - Erdőhelyi, Pokornyi, Nemes B. 1, Kovács S. (1), Balogh B. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

Lövések: 54:30 (16:11, 20:8, 15:9, 3:2)

A 14. percben sikerült vezetést szerezni Benk révén, amit a hazaiaktól Vorobjev egyelített ki. A harmadik játékrészben Peresunko találával ismét vezettek a lilák (1:2), de hamarosan Nagy K. egyenlített. Az 53. percben emberhátrányból Nemes révén megint vezetett az Újpest, de rögtön - az emberelőnyben maradt BJA-ból Szabó B. egyenlített, 3:3
Egy pont megszereztek a lilák az ex-MAC ellen, de a hosszabbításban Schleckmann megszerezte a második hazai pontot, 4:3.
Rövid cserepaddal, de pont utáni vággyal küzdött az Újpest, meg is érdemelte a pontot, ami jót tehet a lelkeknek.
A jövő héten háromszor játszunk a DAB-bal. Hajrá lilák!