Debrecen, Centerpálya, 350 néző, vezette: Máhr-Stumpf B., Varjú Á., Szabó D., Muzsik F.

DEAC: Hetényi Z. - Jakabfy, Zalamai, Spirko 1, Mihalik A. 1(1), Dalecky (1) - Bukor, Vokla, Révész, Izacky 1, Novotny (1) - Bogesic 1, Sosunov, Molnár D., Versich, Sági M. - Kozma, Mazzag, Smirnov. Edző: György József, Kecskeméti Áron

UTE: Rajna - Jekunen, Balázsi, Benk (1), Just 1, Peresunko - Kiss Ph., Kiss D. (1), Shirley, Madácsi, Kiss P. - Erdőhelyi, Pokornyi, Németh A., Kovács A., Nádasy - Nemes B., Kovács S., Balogh B. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

45:42 - 3:1 Spirko (Mihalik A., Dalecky)
59:48 - 4:1 Bogesic - üres kapu

Kiállítás: 10 perc ill. 4 perc
Lövések: 41:34 (10:16, 14:11, 17:7)

Változatos, de nem túl iramos a játékot hozott az első játékrész. Még igaz helyzetről sem lehet beszámolni, bár mindkét oldalon voltak próbálkozások. Az Újpest élénkebben játszott, mint megszoktuk, sőt, lövésekben is aktívabb volt. (16:10). Lehetetlen megmondani, ki nyeri a meccset, de a benyomás egyelőre nem rossz.

Élénkebb lett a meccs, illetve beindult a DEAC. A 21. percben Rajna arccal védte Izacky lövését. A továbbiakban is sokat dolgozott a lila kapus. A 25. percben Kiss P. lövését védte Hetényi bravúrral, de sorozatban jött fel a Debrecen. A ritkább újpesti akciók is veszélyesek voltak. Érezni lehet, hamarosan lesz gól – és a DEAC támadott többet. A 28. percben Novotny átadását Izacky balról kapásból beverte, 1:0. De fél perc múlva sikerült az egyenlítés, Kiss Dániel lövése a palánkról pattan vissza, Just góllal tért vissza, 1:1. Ez most nem volt benne a képbe, de így jó. A 32. percben Mihalik A. egy újpesti átadást kézzel lapta le a harmadvonalon , egyedül ment kapura, 2:1. Nem mindennapi gól. A továbbiakban a játék nem mutatta, hogy sikerülhet az újbóli egyenlítés, de helyzetek azért voltak, köztük két emberelőny is.
A harmadot góllal és pontozással is a DEAC nyerte.

Az DEAC jobb volt, uralta a játékot. A hazaiak előbb kapuvasig jutottak,  majd a 46. percben megnyerték a meccset: kontrából Mihalik A. zavartalanul mehetett el a jobboldalon, beadását a hosszún érkező Spirko kapásból belőtte, szabványgól, 3:1. Eldőlt minden, a mai Újpest nem lő még 2-3 gólt. Az UTE ötödik emberelőnyét is kihagyta, viszonzásul a hazaiak két emberfórt nem használtak ki.  A végén Rajnát – csodavárásból(?) levették, ezt az extrajutalmat Bogesic köszönte meg – 4:1.

Az első harmadban még kinézett valami, de aztán annyi. A DEAC elkezdett hajtani, a liláknak a megszokott villanások maradtak. Az eredmény igazolja, amit láttunk: olyan meccs, mint a legtöbb idén. Nem volt egy öröm mindezt végignézni.

Kecskeméti Áron: "Ebben a találkozóban nekünk az volt a legnagyobb öröm, hogy végre teljes kerettel tudtunk kiállni. Még van egy DVTK elleni meccsünk vasárnap, de lélekben már a mini playoffra készülünk. Nincs ezzel semmi gond, tavaly hasonló helyzetből a négy közé jutottunk, idén is ez a célunk."

Virág Csaba: "Nehéz úgy meccset nyerni, hogy ilyen sok emberelőnyből egyszer sem találunk be. Ezzel a problémával egyébként nemcsak pénteken, hanem az egész idényben küzdöttünk. Jóval hatékonyabb játékra van szükségünk a folytatásban. A hitünk megvan hozzá, ez a legfontosabb." (nso.hu)

-------------------------------------
FHA 4 2 1 0 1 18: 13 8 67% CSI 4 2 0 2 0 17: 16 8 67% GYE 4 2 0 0 2 9: 10 6 50% FTC 4 1 0 1 2 11: 13 4 33% DAB 4 1 0 0 3 14: 17 3 25% DEB 4 1 0 0 3 12: 16 3 25% BRA 4 0 1 0 3 14: 19 2 17% MIS 4 0 0 1 3 9: 15 1 8% BJA 3 0 0 0 3 3: 13 0 0% -------------------------------------
====> 35 9 2 5 20 107:132 35 33%