2023. december 2., szombat

EL 175: FTC-UTE 2:1

Nem túl jó nagy reményekkel vártuk a mai derbit. Hiányzóink valamennyien kulcsjátékosok: az operáción túllévő Coatta, a válogatott Kovács Alex, Szabó Dani, Kiss Dani és a csk. Benk András. Akár egy sorban is játszhatnának!
Az előzmények sem túl biztatók: két hete otthon 1:5 a zöldek ellen, legutóbb 2:6 a Brassóval, akiket két nappal később 7:1-re agyonvert mai ellenfelünk. De azért legalább 150 lila szurkoló ott volt a Tüskében, köztük Sikorcin és neje.

FTC-Telekom - UTE 2:1 (1:1, 0:0, 1:0) - eseménynapló

Tüskecsarnok, 1587 néző, vezette: Juhász G., Korbuly G., Pálkövi Bo., Szabó D.

FTC-Telekom: Arany - Roth, Hrabal, Laporte, Brady 2, Galajda - Crespi, Boros, Kulmala, Nagy G., Turbucz - Karmeniemi, Bán, Németh A., Kestila (1), Nemec - Haranghy, Farkas L., Tóth G., Banga, Turcotte Edző: Fodor Szabolcs, Hennelly Yul

UTE: Rajna - Silfver, Pokornyi, Laskawy, Metsavainio (1), Tiala 1 - Nyquist (1), Franyó, Saarelainen, Just, Szabó_Rácz - Balázsi, Tornyai, Lőczi, Ewanyk, Kiss P. - Simon L., Nádasy, Kovács S. Edző: Juurikkala Markus, Kovács Viktor

Kiállítás: 8:4
Lövés: 48:50 (11:20, 23:14, 14:16)

12:36 - 1:0 Brady
17:31 - 1:1 Tiala (Nyquist, Metsavainio)
57:19 - 2:1 Brady (Kestila)

Változatosan kezdődött a találkozó, felváltva támadtak a csapatok. Az 5. percben szorított az FTC, de ezután Saarelainen szép cselekkel jutott el a kapuig, de lőni már nem tudott. A támadások mindkét oldalon egyre aktívabbak, munkálkodnak a kapusok. A 13. percben megszerezték a vezetés a hazaiak: indulna a lila támadás,  de Brady visszavette a korongot, egyedül mehetett és lőtt kapura, a korong Rajnán megpattanva került a hálóba, 1:0.  Hiba, nagy kár. Egy hazai kiállítás még nem hozott gólt, de a 18 percben jobbhátvédből lőtt Nyquist, a kapu előtt Tiala beleért a korongba, 1:1
A Újpest egész más hozzáállással játszik, mint az utóbbi időben: hajtott, küzdöttek, veszélyesen támadtak. Azt érezem, ma van hit a csapatban. És ez jó.

Az alapképlet nem változott, hol a zöldek támadnak veszélyesen, hol a lilák. a 25. percben kiült Lőczi, majd 25 mp-re rá újabb újpesti kiállítás, ráadásul négy percre. Ezt nem lehet gól nélkül kibírni... De nini: a kiállítást visszavonják: állítólag FTC-s bot ért a játékos fejéhez. Érdekes döntés, ilyet még nem láttam, de mindenképpen a bírókat dicséri: meg merték változtatni hibás döntésüket. Az egyszeres hátrányt nagy nehezen kihúztuk, ahogy a következő esete is. Egyenlő létszámnál továbbra is jó, változatos játékot láthatunk. A harmad vége felé az Újpest kapott emberelőnyös lehetőséget, ami 24 másodpercre kettős előny lett, de Arannyal az élen kapott gól nélkül lehozták a hazaiak a hátrányt. Pedig egy lőtt gól sokat jelentett volna.
Jó meccset látunk, van akarat és hajtás. De ott van két remek kapus, akik minden helyzetben remekelnek.

A harmad eleje a zöldeké, aztán komolyan szorongatnak a Lilák. A játék képe a szokásos: a csapatok felváltva mennek előre és próbálkoznak góllövéssel -  eredmény nélkül. A vége felé ügy gondolom: két teljesen egyforma csapat játszik, döntetlen állás, már alig van hátra. Hosszabbításra számítok. De nem Brady! Az 58. percben lendületes hazai támadás futott a jobbszélen, a keresztbe adott korongot Brady csaknem az alapvonalról a kapuba lőtte. 2:1? Videózás következett, a két vonalbíró(!) nézte a monitort, végül megadták a találatot. Hogy mit nézhettek, nem tudom. 2:1, és ez a vége. Kapus nélkül még próbálkoztunk, de hiába.

Jó meccset láthattunk, két hasonló erejű csapat játszott, bármelyik győzhetett volna. Ma a másik győzött. De ami fontos: egy sokkal jobb Újpestet láttunk, mint az utóbbi időben láthattunk volt. Ilyen játékkal, ilyen hozzáállással ki lehet kapni, de a csapat nem okozott csalódást.

Összefoglaló

Fodor Szabolcs: "Meghatározta a meccset, hogy melyik csapat mennyire friss. Talán az első harmadban játszottunk a legrosszabbul, aztán a srácok kimozogták a fáradtságot a lábaikból, de látszott a csapaton, hogy nincs meg a szokott lendület. Azért is nagyon örülök a győzelemnek, mert még fáradtan is sikerült három pontot szereznünk."

Markus Juurikkala: "Az eredmény miatt csalódottak vagyunk, de a játékunk bizalomra ad okot. Sok fiatal játékosunk jól teljesített, pedig sokat voltak jégen – büszke vagyok rájuk. Szoros meccs volt, egy gól döntött, meg kell találnunk a módját, hogy több gólt lőjünk. Megérdemelten nyert a Fradi."