2024. január 14., vasárnap

EL148: GYE-UTE 4:2

Ma Gyergyószentmiklóson játszunk a tavalyi bajnokkal. Idén nem olyan jók, most mögöttünk állnak a táblázaton négy ponttal kevesebbet gyűjtöttek, mint az Újpest.
Az ERSTE Liga állása 2024.01.12 ... 5 UTE 29 14 3 1 11 87: 81 49 56% 6 GYE 29 12 3 3 11 102:101 45 52%
A mérkőzés háromesélyes, egyik fél sem mehet biztosra. A Gyergyó ingadozó játékát bemutatva: szerdán GYE-DEB 5:8, csütörtökön GYE-FTC 3:2. És ma?
Az eddigi mérkőzések:
EL 32: 2023.10.19 GYE - UTE 2:3 bü
EL 78: 2023.11.23 UTE - GYE 4:2
EL 116: 2023.12.27 UTE - GYE
3:5
Ma Kiss D. és Laakkonen sem tud jégre lépni az Újpestben, tehát 3 sor + 1 játékosból áll a mai csapat.

Gyergyói Hoki Klub - UTE 4:2 (0:0, 2:0, 2:2) - eseménynapló

Gyergyószentmiklósi Műjégpálya, 1235 néző, vezette: Csomortáni Z., Kicha A., Gheorghies A., ?.

Gyergyói Hoki Klub: Rinne - Kozma, Haaranen, Bodó (1), Tranca, Orban B. - Fejes (1), Dalhuisen, Sárpátki (1), Sylvestre 1(2), Vincze P. 2 - Imre, Mesikammen, Szigeti 1, Császár, Sándor-Székely - Silló, Csiszer, DiDiomete Edző: Szilassy Zoltán, Góga Attila

UTE: Rajna - Szabó D., Silfver, Saarelainen, Metsavainio, Tiala - Nyquist, Pokornyi, Kiss P. 1, Just 1, Benk (1) - Franyó, Tornyai, Laskawy, Szabó Rácz, Kovács A. - Nagy A. Edző: Juurikkala Markus, Kovács Viktor

Lövés: 45:31 (14:9, 17:12, 14:10)

A harmad eleje nagyon a gyergyóé, csak három perc múltán látni már elöl is újpestit. Aztán lassan kiegyenlített lett a játék. De az első újpesti kiállítás ezen változtatott. A gyergyóiak vért mutatnak be, így 2+2 percet kapott Kiss Patrik. Az Újpest feltűnően jól védekezik. És van egy Rajnája. A 12. percben Bodó egy rossz átadás után egyedül végigment a pályán, de Rajna győzött. Egészen iramos oda-vissza a játék, de a GYHK jön többször. A harmad végére kissé lassult a tempó.
A játék elején ijesztően jöttek a hazaiak, de a döntő az újpestiek négyperces hátrányának kivédekezése volt. Iramos a találkozó, a gólok később érkeznek.

Kissé nyugodtabban, azaz kisebb tempóval kezdett a harmad. Imre Patrik jól ment fel és kanyarodott középre, Rajna véd, majd az ismétlést is hárítja. A 24. percben a bátran támadó Újpest nem korrekt átadását Sárpátki ellopja a hazai kék vonal előtt, az elöl maradt Sylvestre-t indítja, aki tök egyedül gólig vezette a támadást, 1:0. A gól után több egyenlítés lehetőség volt, de mind kimaradt. Aztán Vincze P. szerzett korongot, Rajna védett, és még újpesti kiállítás is következett. Egyenlíteni kéne, de a GYHK nagyon szorít!. Az Újpest ellentámadásaiból elég sok jut el kapuig, de Rinne nagyon magabiztosan védi a pirosak kapuját. Újpesti emberelőny, itt a lehetőség! Sőt! Még egy hazai játékos pihen két percet! De nem eleget, az egyenlítés nem sikerült. A 37.percben Sárpátki lendületesen vitte fel a korongot baloldalt, Sylvestre-hez adott, ő azonnal Vinczéhez passzolt, aki egyből bevágta a kapuba, 2:0. A végén Pokornyi lőtt, Rinne csodavédéssel tartotta tisztán kapuját.
Eldőlni látszik a mérkőzés. A hazaiak remek harmadot produkáltak. Több hazai helyzet hibás újpesti támadásból indulhatott. A Lilák meg nem tudnak mit kezdeni Rinne kapussal.

Az eddig látottak alapján csodában nem nagyon hiszek. De ne legyen igazam! Egy gyors szépítő gól változtathat a kilátásokon. Most is a hazaiak támadnak, helyzetekig, sőt gólig jutottak: Szigeti balról középre kanyarodott eléggé hátul, és a rövid alsóba bombázott, 3:0. VAR vizsgálat volt következő helyzet után, ahol a két kapuvas között pattogott a korong, nem lett 4:0. De nem sokáig, a 44. percben Vincze a kapu elől közelről betalált, mégis 4:0. És egy csomó idő hátra van… Folytatódik a gyergyói egykapuzás. Aztán visszavesznek a hazaiak, unalmas lett a játék. De most ez nem baj. És 4:1! A 48. percben Kiss Patrik a védő harmadból megindult középen, 3-4 embert kicselezett, és legyőzte Rinne kapust is. Szép gól, de késő már… 5:23 van hátra, Rajna le, de most érdemes volt kockáztatni. Az 59. percben is újpesti gól, ezúttal Just indult meg saját harmadból, lendülettel kapuig cselezte magát, be is lőtte, 4:2

A hét gólja:

4:0 után – a hazaiak hozzáállását elnézve egész nagy különbségű vereség lehetőség kilátszott a játékból. Aztán fékeztek a pirosak, Kiss P. lőtt egy csodagólt,  amit Just lemásolt, de fordulat már nem jöhetett.
A mérleg: három mérkőzés, kettő pont, négy sérülés miatt kiesett játékos. Olyan nagy csodára nem is számítottunk, de azért még 1-2 pontot szívesen vitt volna haza az Újpest.
Laszip Sándor

Összefoglaló:

Szilassy Zoltán: "Ötven percig kifejezetten jól játszottunk, aztán az utolsó tíz percben túlságosan lazák voltunk. Ötből két sérültünk már visszatért, ami rögtön javulást hozott a korongbirtoklásban és a támadásainkban. Nem szabad siettetnünk a támadásokat, meg kell várnunk, míg a megfelelő alkalom kínálkozik. Jól játszottunk, fontos három pontot szereztünk."

Markus Juurikkala: "Nem játszottunk rosszul, csak túl sok teret hagytunk a Gyergyónak, és ha egy ilyen technikás csapatnak van lehetősége kibontakozni, az nagyon nehéz helyzetbe hozza az ellenfelét. Ez döntötte el a javára a meccset. Igyekeztünk megtartani a korongot, de nem mindig sikerült."