MK 24:  2023.10.31.  UTE - DEB  1:2
EL 60: 2023.11.03. UTE - DEB 3:2 bü
EL 75: 2023.11.19. DEB - UTE 5:2
MK 75: 2023.11.21. DEB - UTE 2:4
Tehát ez lesz az őszi hatodik mérkőzés. Legutóbb hat hiányzóval az Acélbikákkal nem bírtunk. A helyzet nem sokat javult, sőt!  A hiányzó Kiss D., Szabó D., Benk, Coatta sorba bekerült Kovács Alex helyére Kovács Sebestyén, továbbá Tornyai sem játszhat, viszont Kyle Just jégre léphet. És nem lesz a csapatban a az U20-as válogatottban szereplő Laskawy, Simon L., Szabó Rácz és Franyó.
Akik a csapatba kerülnek: Erdőhelyi István (66) és Peceric Petar (10) védők, Nagy András, Hrabák Farkas (29) és Cseh István (64) támadók. A mérkőzést ennyi hiányzóval nem hiszem, hogy meg lehet nyerni.
Szövetség! Nem lehetett volna halasztani?

UTE - DEAC 5:3 (2:1, 2:2, 1:0) - eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 407 néző, vezette: Tóth R., Mach M., Gebei B., Pálkövi B.

UTE: Rajna - Nyquist 1, Silfver, Nagy A., Metsavainio, Tiala - Erdőhelyi, Pokornyi (1), Lőczi (1), Ewanyk 3, Kiss P. (3) - Peceric, Balázsi, Saarelainen 1, Kovács A. (1), Simon P. - Hrabák, Just (1), Cseh Edző: Juurikkala Markus, Kovács Viktor

DEAC: Hetényi Z. - Ushnev (1), Mingazov 1, Vasilev A., Smirnov, Yeliseyenka - Bukor, Kloz (1), Koblar 1, Novotny, Buchkin (1) - Dobmayer, Krollis, Molnár D. (1), Rétfalvi 1, Mihalik A. (1) - Jakabfy, Jakabfy, Mazzag, Hári N. Edző: Vaszjunyin Artyom, Berta Ákos

Kiállítás: 8:8
Lövés: 27:47 (7:12, 13:16, 7:19)

01:19 - 1:0 Ewanyk (Kiss P., Lőczi)
11:07 - 2:0 Saarelainen (Kovács A., Pokornyi)
16:46 - 2:1 Koblar (Buchkin, Ushnev)
21:31 - 2:2 Rétfalvi (Molnár D., Kloz)
25:38 - 2:3 Mingazov (Mihalik A.)
36:13 - 3:3 Nyquist (Just, Kiss P.) - ee
37:20 - 4:3 Ewanyk - eh
47:01 - 5:3 Ewanyk (Kiss P.)

Azonnal rám cáfolnak a Lilák! A 2. percben gól, 1:0! Szép játék után Ewanyk lőtte be közelről első újpesti gólját! Lassan ébred a DEAC, kapuvasat csörgetnek a 4. percben. (Sajnos, a közvetítésben ma nincs óra.) 7. perc: többet lő a DEAC. Hazai emberelőny gól nélkül. Justnak Kovács A adja a korongot, szép akció, de kimaradt. A 12. percben Kovács A elnyargalt váratlanul a bal szélen, beadását az érkező Saarelainen a bal felsőbe pattintotta, 2:0! Szorít a DEB, helytáll az UTE. Aztán a 17. percben egy ellenakció átjut a védelmen, a Buchkin lövését követő lecsorgó korongot Koblar tolja a kapuba, 2:1. A gól után komoly UTE támadássorozat, de Hetényi helytállt.
Meglepően jó az Újpest. Már csak erővel kell bírni...

A 22. percben ellenakció baloldalt, a lövés a felperdült Rajnán, és a kapuba piszkálta Rétfalvi, 2:2. Kár. Változatos a mérkőzés, mindkét fél próbálkozik, bár a DEAC talán többet. A 26. percben Mingazov távolról, balhátvédből lőtt a hosszú felsőbe. Rajna kilátását takarták. Fordult az eredmény, 2:3. A harmad második felében a vendégek támadtak sokkal többet. A 37. percben emberelőnyben az Újpest próbálkozott, nem hiába: Nyquist távoli lövése vasat érintve a hálóba jutott, 3:3. A DEAC visszakapta az emberelőnyös lehetőséget: ebből indult meg a jobboldalon Ewanyk, és be is lőtte, 4:3 ide! Fantasztikus! Ewanyk játékát eddig nem lehetett értékelni. Egész biztosan a mai meccsre készült. Csatárunk besorolása ma megváltozott! Sikerült fordítani, erre megint csak nem számítottam. Ettől jó a meccs, ettől jó az Újpest!

42. percben Saarelainen kapuvas, az ellenből Rajna bravúr. Mindkét csapatnak kellene a gól: nekünk legalább egy, a vendégeknek legalább kettő. Reklamálásért UTE előny! Ez letelt, de a 48. percben megint Ewanyk! Lendületes hazai ellenakció futott a jobb oldalon, Kiss Patrik átpasszolt a 21-eshez, aki a hosszú oldalról közelről betette, 5:3! Olyan jól megy, hogy egy gólt még kaphatunk - de azért ne kapjunk! 51. percben vendég előny, vendég ostrom, Rajna kapus. Pokornyi váltja a büntetőpadon Saarelainent, csak az izgalom fokozására. A DEAC sokat hibázik a támadásokban. Még 4 perc, lassan megvan a meccs! A végén lejött Hetényi, de nem lett több gól se itt, se ott. Fantasztikus győzelem! Pedig minden ellenünk szólt, a sok sérült, az U20-as hiányzók, az utóbbi idők teljesítménye és eredményei. De ma megtörtént a csoda! A győzelem hősei a háromgólos EWANYK, az ugyancsak háromgólos RAJNA és az EGÉSZ CSAPAT!
Ma csodát láttunk, nagyon tetszett, és szeretnénk sok ilyet látni!

Összefoglaló

Markus Juurikkala: “Természetesen örülünk a győzelemnek, elég kemény heteken vagyunk túl a számos sérült miatt, de máshonnan megközelítve jó, hogy hárman is az első meccsüket játszhatták az Erste Ligában. A fiataloknak ezen a mérkőzésen sok jégidő jutott, de így is nagyon jól teljesítettek, büszkék lehetünk az akadémiánkra, és a srácok munkájára. A játékunk is hullámzó volt, Travis Ewanyk három gólja nagyon kellett a győzelemhez, az biztos, hogy mentális szempontból fontos pontokat szereztünk.”

Vaszjunyin Artyom: “Kétgólos hátrányból visszajöttünk a meccsbe, és szépen kontrolláltuk egy ideig. Emberhátrányban azonban nagyon rosszul teljesítettünk, illetve emberelőnyben egy eladott korong után megkaptuk a gólt, ezzel felhoztuk az ellenfelet. El kellett volna dönteni a mérkőzést a második harmadban, a harmadikban is próbálkoztunk, megvolt az erő és a lehetőség, de egyszerűen semmi nem jött össze. A góllövéssel hadilábon állunk, ennyi helyzetből illene többet belőni. Egyéni hibákon és az emberhátrányokon ment el ez a meccs.”