2023. december 30., szombat

EL 123: UTE-BRA 3:4

Kedves Barátaim!

Két hét kihagyás után kezd helyreállni a rend, a meccseket utólag feltöltöm. A tegnapi mérkőzés rövid beszámolója estére meglesz.
Az a helyzet, hogy csapatunk össze-vissza szereplése miatt az én hozzáállásom sem százas. Továbbá a szövetség kavarása (jegyzőkönyv formaváltása HTML-rőL PDF-re felborította a korábbi programrendszert. Az új fejlesztéssel még mindig nem vagyok készen, bár sok minden már újra működik.

(2023.12.30)EL 123:
UTE - Corona Brasov 3:4 (0:1, 2:3, 1:0) - eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 468 néző, vezette: Tóth R., Timár B., Kövesi B., Kovács P.

UTE: Rajna - Szabó D., Silfver, Kiss P. 1, Kovács A., Tiala - Nyquist 1, Pokornyi, Saarelainen (2), Metsavainio (1), Laakkonen 1(1) - Kiss D. (1), Tornyai, Laskawy, Just, Benk - Balázsi, Szabó Rácz, Nádasy, Kovács S. Edző: Juurikkala Markus, Kovács Viktor

Corona Brasov: Dubeau - Lowney, Piche (1), Van Wormer (2), Schaber (1), Blackwater 1(1) - Bors, Borisenko (1), Sills 1, Cornet, Valchar 1 - Holwell, Farkas T., Zagidullin (1), Gajdó, Kóger 1(1) - Rokaly-Boldizsár R., Szabó P. Edző: Macqueen Dave, Strenk Hunor

10:34 - 0:1 Blackwater (Schaber, Van Wormer)
26:15 - 1:1 Laakkonen (Saarelainen, Metsavainio)
29:21 - 1:2 Kóger (Blackwater, Zagidullin) - ee
31:28 - 2:2 Kiss P. (Kiss D.)
35:38 - 2:3 Sills (Kóger, Borisenko) - ee
39:41 - 2:4 Valchar (Van Wormer, Piche) - ee
41:03 - 3:4 Nyquist (Laakkonen, Saarelainen)

Kiállítás: 6 perc ill. 2 perc
Lövés: 26:38 (10:10, 7:18, 9:10)

Pörgős játékkal indult a mérkőzés. Ide-oda hoki után a 11 percben Blackwater jobbról bement középre, és nyugodtan lőhetett közelről a rövid felsőbe. 0:1. Kicsit hagytuk. Újpest előnyél  Metsavainio szép cselek után nem talált be. Kár, nem is lett több haza emberelőny.
Az egyenlítés a 27. percben sikerült, Saarelainen a kapu mögül varázsolta  Laakkonen ütőjére a korongot, gól. 1:1. Nyílt meccset láttunk, mindét fél győzni akart. És elindult egy újpesti átok: emberhátrány - vendéggól. Pedig eddig az egyik legjobban védekeztük ki ezeket a kétperceket. Tehát: 30. perc: Kiss P. ki, Kóger gól, 1:2. De Kiss Patrik bosszút állt: egy előre csúszó korongra egyedül lépett hátra a védő harmadba, megindult előre, a támadó harmadba középen bemehetett és lőtt a jobb felsőbe. 32. perc, 2:2. De az átok folytatódott: Pokornyi büntetése 9 mp alatt telt le Sills góljával (2:3), majd Valchar góljánál Kiss D. nem lehetett jégen. 2:4.
Ilyet sem láttunk (nem is akartunk), hogy három emberhátrány három gól. Elmenőben a meccs.
A 42. percben Nyquist egy visszaadott korongot jobbhátvédből beverte, 3:4 - ez is a botos felsőbe, ezek szerint ez Dubeau kapus sebezhető oldala. A hátralévő időben lehetett volna egyenlíteni, de nem sikerült.
A mai elátkozott meccs elment, kár érte, hiányoznak a pontok. Majd jövőre.

Összefoglaló:

Markus Juurikkala: “Szoros meccs volt, de csalódott vagyok az eredmény miatt. Az öt az öt elleni játékunkkal összességében elégedettek lehetünk. A hátrányainkat nem tudtuk kivédekezni, az ellenfél pedig jól játszott létszámfölényben, ez volt a döntő faktor. Gratulálok a Brassónak, alapvetően megérdemelten nyert. Mi is szívesen megpróbálkoztunk volna többször az emberelőnyös játékkal, de a játékvezetők nekünk nem mindent fújtak be. A ma mutatott öt az öt elleni játékunkra lehet építkezni a továbbiakban, boldog új évet kívánunk mindenkinek!”

Strenk Hunor: “Az emberelőnyös szituációk kihasználása volt a kulcsa a győzelmünknek, az utóbbi időben pont ebből a szempontból voltunk gyengébbek, úgyhogy külön öröm, hogy most pont ezzel tudtunk három pontot szerezni. Jól jégkorongoztunk, a letámadások során helyzeteket alakítottunk ki, azt sajnáltam egy kicsit, hogy a harmadik harmad elején megkaptuk a szépítő gólt, az UTE közel járt az egyenlítéshez, de jól válaszoltunk erre, utána is tudtuk kontrollálni a játékot. A végén azért volt néhány meleg pillanat, de szerencsére egy blokk, egy ütő mindig odaért, így sikerült megőrizni az egy gólos előnyünket, örülünk a három pontnak.”