2017. január 9., hétfő

MOL181: HK Beograd-UTE 1:4

Késve, de még időben érkezett a csapat, és pár perccel 6 óra előtt a Baráti Kör szervezte szurkolók is odaértek, kikerültek a drapik, indulhatott a meccs. A belgrádi csarnok hatalmas, de elveszett benne az alig 50 néző.

(2017. 01.09) MOL181:
HK Beograd - UTE 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)  - Eseménynapló

Belgrád,  néző, vezette: Bogdan D., Fazekas D., Perduv D., Popovic D.

HK Beograd: Trifonov - Albers, Vucurevic, Filipovic, Turcotte 1, Sabados (1) - Crnogorac, Arvay, Kerezovic, Despotovic, Saliji - Anic, Novakovic, Zwick, Bjelogrlic, Brkusanin - Ristic, Ogrizovic, Rankovic (kapus). Edző: Dreberg Christer, Jankovic Nemanja

UTE: Sila - Gröschl, Hegyi Á., Dósa, Dömötör, Tóth G. - Kiss D., Huba (1),  Csanyi (1), Hebar 1, Ropret 1(1) - Nagy N., Kovács A., Benk, Nemes, Frolik 2 - Pokornyi, Virág T., Szalma, Turbucz, Ágoston (kapus) Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

01:18 - 0:1 Ropret (Csanyi)
36:39 - 0:2 Frolik
41:18 - 0:3 Frolik büntenő
48:15 - 0:4 Hebar (Ropret, Huba)

57:02 - 1:4 Turcotte (Sabados)

Kiállítás: 18 perc + 10 perc fegyelmi (Ogrizovic) ill. 22 perc + 10 perc fegyelmi (Tóth G.) + 10 perc fegyelmi (Hebar)
Lövések: 24 ill. 33 (5:11, 13:12, 6:10)

Az Újpest magabiztosan állt a mérkőzéshez, hamar vezetést szerzett a fehérmezes lila csapat. A második percben kettő az egyes akció során Csanyi átadását Ropret vágta a kapuba, 0:1. Az elkövetkezőkben is az Újpest támadott többet, bár a hazaiak sem játszottak rosszul. Nagyon sokat erősödött a belgrádi csapat szeptemberi önmagához képest, idegenben legyőzték a DVTK-t, a Titánokat és legutóbb otthon az FTC-t is. A második harmadban Sila megsérült, első látásra lovaglóizom húzódása lehet. Nagyon kellemetlen kapussérülés, volt már ilyen neki, és elég lassan gyógyul… A hazaiak is jól hajtottak, igyekeztek, de a második harmad végén Frolik lőtt okos gólt, 0:2. A harmadik húszperc elején Frolik lépett meg, büntetőre szerelték. A sértett büntetett is, beemelte a mamut fölött a korongot a sarokba, 0:3. A meccs eldőlt, Hebar gólja  a 49. percben már a biztosítás volt(4:0). A mérkőzés végén az Újpest már nem erőltette a támadást, feljöttek a hazaiak, és felállt helyzetből Turcotte lőtt gólt, 1:4.
Magabiztos győzelemmel vette az Újpest a belgrádi túrát, a játékra sem lehetett panasz.