MAC Budapest - UTE 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)   -  Eseménynapló

Tüskecsarnok, 690 néző, vezette: Haszonits M., Rencz D., Gil T., Soltész Á.

MAC Budapest: Bálizs - Pozsgai T. (1), Olson, Somogyi 1, Booras (1), Jubinville (1) - Escobedo 1(1), Kovács B., Nagy K., Nagy G. (1), Terbócs (1) - Ruikka, Vokla, Könczei (1), Kovács Cs. 1, Keresztury - Bödök 1, Mestyán, Roczanov, Tóth R., Schmál. Edző: Majoross Gergely, Svasznek Bence

UTE: Sila - Huba, Kiss D., Nemes, Benk, Frolik - Hegyi Á., Gröschl, Dósa, Pápa, Tóth G. - Nagy N., Kovács A., Csanyi, Hebar, Ropret - Szalma, Nagy R., Dömötör, Virág T., Turbucz. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

34:28 - 3:0 Somogyi (Nagy G., Pozsgai T.) - ee
37:58 - 4:0 Escobedo (Jubinville, Booras)

Kiállítás: 16 perc ill. 20 perc
Lövések: 32 ill. 19 (9:8, 13:5, 10:6)

Nagyon sok, becslésem szerint kétszáznál több újpesti jött el a Tüskecsarnokba, hogy szurkoljon a liláknak, és a végén örüljön egy jó eredménynek. Na, ez utóbbiból nem lett semmi…
Már fél perc után egymásnak esett Nagy G. és Huba, a 4-4 perc büntit az eredményjelző nem tudta kezelni. De azt igen, hogy a 2. percben a MAC első lendületes támadásánál Kovács Cs. a balra letett átadást belőtte, 1:0. Picit később ugyancsak lendületből jött föl a MAC, járt a korong, Bödök lőtte a másodikat, 2:0. Az alaphang megvolt. Az Újpest halvány próbálkozásaiból nem lett, nem lehetett gól. Némi derűt az keltett, hogy Kovács testvérek ülhettek ki, bottal lökés-színészkedés okán. A halovány újpesti játék folytatódott, pedig egy góllal visszamehettünk volna lőtávba, de nem. Sajnos, komoly helyzetünk sem volt. A fizikai csatákat a hazaiak nyerték, erőben, sebességben a MAC az Újpest felett állt, ráadásul pontatlanul is játszottak a lilák. A 35. percben Somogyi emberelőnyből talált be közelről (3:0), majd Escobedo távoli lövése került a bal felső sarokba, 4:0.
A harmadik játékrész semmilyen izgalmat nem hozott, a nézők és a játékosok is a mérkőzés végét várták.
Nagyon szeretném/szeretnénk azt hinni, hogy ezt a rangadót elengedtük. Ez ma szomorúságot okozott a nézőtéren, de később szeretnénk kárpótlást kapni, a rájátszásban győzelmeket ünnepelni!
Az alapszakasz harmadik helye megvan, majd a párosmeccseken kell csúcsformában játszani!

Majoross Gergely:
"Jól játszottunk a meccs elejétől a végéig. Az sohasem volt kérdés, hogy megvan-e ennek a keretnek a megfelelő mélysége és képessége, de a szezon elején rossz döntéseket hoztunk, s azután is gyakran el-eltértünk a tervtől – az utóbbi öt-hat meccsen viszont nagyot léptünk előre a taktikai fegyelem terén."

Szilassy Zoltán: "Reális eredmény született, sajnos sehol sem voltunk ezúttal. Rosszul kezdtünk, két nagy hibából kaptunk két gólt, s azután is végig az ellenfél volt élesebb és agresszívabb. Rangadót vártunk, de mi sajnos nem voltunk méltók rá. Az egyedüli pozitívum, hogy a harmadik harmadban már azt csináltuk, amit addig is kellett volna."