2018. február 2., péntek

EL162: DVTK-UTE 6:2

Mire hazaértem, már 3:1 volt az eredmény. Bár online lehetett követni a meccset - úgy döntöttem, hogy azt a típusú beszámolót írom, ami egy jegyzőkönyvből próbál tudósítást kreálni. Nem szeretem ezt a megoldást, de én is tudok ilyet csinálni. Tehát a mai írás egy paródia.

(2018.02.02) EL 162:
DVTK Jegesmedvék - UTE 6:2 (4:1, 0:0, 2:1)   -  eseménynapló

Miskolci Jégcsarnok, 950 néző, vezette: Varjú Á., Rencz D., Kormos D., Berger Á.

DVTK Jegesmedvék: Adorján - Kiss-Rusk J., Leppanen 1(1), Galanisz 1(1), Miskolczi (1), Magosi B. - Rantanen, Láda B., Pavuk (2), Vas J. 2(1), Sakaris 1(1) - Joe, Vojtkó, Hajós, Tóth A., Kulmala - Bernáth, Albert, Ritó, Berta (1), Tóth G. 1. Edző: Tisell Mikael, Parikka Eemeli Olli

UTE: Sila - Huba, Kiss D., Frolik, Sikorčin (1), Ropret 1 - Nagy N., Kiss R., Benk 1, Kovács Cs. (1), Čaládi (1) - Kovács A., Hegyi Á., Pápa, Nemes B., Sági M. - Pokornyi, Schmál, Dósa, Pichler-Balássy Á., Turbucz. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

Kiállítás: 14 perc ill. 14 perc
Lövések: 34 ill. 38 (12:15, 16:11, 6:12)

A DVTK már a 3. percben vezetéshez jutott Tóth G. góljával. Benk egyenlített a 8. percben (1:1), de 44 másodperc múlva Galanisz, újabb 21 másodperc elteltével Sakaris góljával eldőlt a mérkőzés, 3:1. A 13. percben Leppanen előnyből már háromgólosra, behozhatatlanra állította a különbséget. A maradék 40 percet azért le kellett játszani.
A második harmadban nem született gól, bár a lövésszámokat elnézve a szándék megvolt mindkét oldalon. A harmadik játékrészben Vas János góljaival már 6:1 lett az állás. A mérkőzés utolsó találatát az 59. percben emberelőnyből lőtte Ropret, a végeredmény 6:2.
Meglepetés nem történt, az Újpest a DVTK elleni korábban elért szép eredményeket nem tudta hozni, inkább folytatta a középszakasz rossz sorozatát.
Vasárnap a Megyeri úton a MAC ellen csak jobb jöhet!

Szilassy Zoltán: ”Az első harmadban kapitális hibákat vétettünk. Az egyenlítés után két cserében két gólt kaptunk, így csak szaladtunk az eredmény után. Most egy ilyen időszakban vagyunk, a defenzív játékunkon kell javítani, hogy azt a playoffra kiegyenesítsük. Ezt sokat gyakoroljuk, szerintem jó irányba haladunk, de még sok munka áll előttünk.”