2022. november 1., kedd

EL62: UTE-Brassó 6:5 hu.

A vasárnapi győzelem után megint győzelmet remélt a szépszámú közönség. És így a csapat akár feljebb is léphet az utolsó előtti helyről.
Benk András megfiatalodott, rácsos arcvédővel játszott a mai maeccsen - de sajnos, egy sérülés következményeként.

(2022.11.01) EL 62:
UTE - Corona Brasov 6:5 hu. (1:0, 4:2, 0:3, 1:0)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 545 néző, vezette: Rencz D., Soós D., Kövesi B., Szabó D.

UTE: Rajna - Tornyai, Kiss D. (2), Benk 1, Henttonen (2), Just 2(1) - Kmec (1), Pokornyi 1, Shirley, Kiss P., Peresunko 1(1) - Kiss Ph. (1), Balázsi, Nemes B. (1), Németh A. (1), Kovács A. 1(1) - Kovács S., Balogh B., Lászlóffy. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

Corona Brasov: Tőke - Sweeney (1), Borisenko, Domingue, Schaber, Van (1) - Garcia 1, Williams, Valchar 2, Zagidullin (2), Gliga 2(1) - Bors, Gajdó, Szabó P., Kovács M., Gajdó - Buda, Vasile N., Antal L., Vasile A. Edző: MacQueen Dave, Strenk Hunor

03:12 - 1:0 Benk (Kiss D., Henttonen)
23:00 - 1:1 Valchar - ee
24:41 - 1:2 Gliga (Zagidullin, Sweeney) - ee
31:03 - 2:2 Pokornyi (Kiss D., Just)
31:26 - 3:2 Kovács A. (Nemes B., Németh A.)

Kiállítás: 6 perc + 10 perc fegyelmi (Kiss Ph.) ill. 6 perc
Lövések: 49:34 (15:10, 19:10, 11:13, 4:1)

Remekül kezdett az Újpest, és a jutalom egyből meg is lett: Kiss D. hátulról lőtt, Benk belepiszkált a korongba, 4. perc, 1:0! Hanyadik ilyen gólja volt ennek a párosnak? Jó az Újpest, a Brassó alig mutat valamit. A 8. percben Domingue kiugrott, de Rajna remekül hárított. A továbbiakban az UTE dominált, mintha nem is a kilencedik helyen álló csapatot látnánk. Aztán lassan kijött  Brassó, sőt nagyon is megindultak a sárga mezesek. Egy ideig jó és változatos játékot láttunk, de újabb gól nem sikerült.
Remek kezdés után lassan felébredet a vendégcsapat is, a kezdeti fölény elmúlt, de továbbra is bíztató játékot mutatott a lila csapat. A második gól hiányzik!

Kiss Phil gyorsan összehozott egy 2+2+10 perces büntetést. 8 másodperc alatt büntetett a vendégcsapat, Valchar talált be. De hogyan? Jobboldali centerezést a kapuskörön belülről talán rúgta a korongot. De videózás és hosszas tanakodás után a bírók megadták a gólt, szerintem (szerintünk) nem lett volna szabad. De 1:1-ről folytatódott a vendégek emberelőnye, és a 25. percben Gliga fordított, amikor kilőtte a hosszú alsó sarkot. 1:2. Fölénybe került a Brassó, magabiztos hazai játék után igen gyorsan fordítottak a sárgák, és átvették a játék irányítását. De a 32. percben újabb fordulat: Kiss D. balra adta a korongot, Pokornyi távoli bombája a hálóban landolt, 2:2. És a 32. perc újabb hazai gólt hozott: Nemes jobbra adott korongját Kovács Alex bevágta, 3:2. Fordulat, de most ide! Bolond egy meccs!  Tovább támadott az Újpest, a vendégek beszorultak. A 37. percben a Brassó kap 4+2 percnyi büntetést. Fél perc múlva Just lőtt gólt kettős előnyben (4:2), majd Peresunko egyesben 5:2. Két beszedett gól büntetésekből, két lőtt gól büntetésekből.
Megnyugtató az előny, megnyugtató a játék.

De ez egy bolond meccs! A Brassó hajt, ők hisznek a csodában. A 49. percben egy lövésbe Gliga ért bele bravúrosan, 5:3. Videó, és gól, jogos gól. Most ide-oda játék következik, gól sokáig nincs – nem is kell. Aztán az elszánt vendégcsapat az 58. perben gólt lőtt, a jobbról centerezett átadást Valchar tette be, 5:4. Ezt a kicsi időt ki lehet és ki is kell húzni! DE! 8,5 másodperccel a győzelem előtt kapu előtti kavarás után a centerezés megint gól hoz: Garcia, 5:5.
Ez nem igaz! Három gól előnyt tilos eladni. Leírni könnyű. Egy mély lélegzetnyi idő hiányzott a sikerhez. Egy (vagy kettő?) pont elúszott.

Hosszabbítás
Kiss Ph. A kilépő ellenfelet büntetőre akasztotta. Ennyi… Ennyi? Rajna védte Williams büntetőjét! Peresunko pengő kapuvasat lőtt, majd az utolsó percben Just biztosította a második pontot, 6:5.

Nagyon nehéz volt. A lila csapat szélsőségesen játszott, egyszer fent, egyszer lent. Hol szárnyalt az Újpest, hol zuhanórepülésben volt. 1:2-ról 5:2, aztán 5:5 és a legvégén 6:5, de már csak két pontért.
Egy csapat, amelyik így tud játszani, mért játszik amúgy? És a két dolgot sűrűn váltogatva. Ma szerencsénk volt, hogy csak egy pontot veszítettünk…

Virág Csaba: "Szerettünk volna három pontot szerezni, főleg azután, hogy három góllal is vezettünk. Az első két harmadban fegyelmezetten, taktikusan játszottunk, a harmadikban azonban túlságosan visszavettünk a tempóból. Öt gólt lőttünk a rendes játékidőben, de sokkal többet is lőhettünk volna, korábban le kellett volna zárnunk a meccset. Sajnáljuk az elvesztegetett pontot."

Strenk Hunor: "Az Újpest az első harmadban magasan fölénk nőtt, sokkal jobban kezdett. A második játékrészben összeszedtünk hat perc buta kiállítást, és a hazaiak könyörtelenül kihasználták az öt a hármat és az öt a négyet is. Akkor eldőlni látszott a mérkőzés, de legalább a hosszabbítást kiharcoltuk." (nso.hu)