2022. november 6., vasárnap

EL70: DAB-UTE 7:4

Későn értem haza, a mai meccs ötkor kezdődött. A neten megnézem, 3:0 oda. Tehát az Erste tévé ugrott, ma már nem kell befizetni.
Aki érti, mi folyik itt, értesítsen…

(2022.11.06) EL 70:
Dunaújvárosi Acélbikák - UTE 7:4 (3:0, 2:2, 2:2)   -  eseménynapló

Dunaújvárosi Jégcsarnok, 263 néző, vezette: Nagy A., Dósa K., Kis-Király B., Mizsák P.

Dunaújvárosi Acélbikák: Jarvinen - Varga A., Svars (1), Niskanen (1), Valtola (4), Szabó Cs. 1 - Léránt 1, Brus 1(1), Embrich (1), Ödman (2), Dézsi - Lammi, Vas M., Szalma 1(2), Török, Somogyi B. 3 - Tolstushko, Erdély, Strenk, Horváth Á., Tamás. Edző: Eronen Niko, Tuomisoja Sami
ERSTE ponterő: 47.3

UTE: Sági M. - Tornyai, Kiss D., Benk, Henttonen, Just - Kmec (1), Pokornyi, Shirley, Kiss P. (1), Peresunko 2 - Kiss Ph. (1), Balázsi, Nemes B., Németh A. 1, Kovács A. (1) - Madácsi (1), Kovács S. (1), Balogh B. 1. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

50:05 - 6:2 Szalma (Valtola, Niskanen) - ee
53:26 - 6:3 Balogh B. (Kovács S., Madácsi)
56:15 - 6:4 Németh A. (Kovács A.)
59:25 - 7:4 Somogyi B. (Ödman) - ee üres kapu

Kiállítás: 6 perc ill. 10 perc
Lövések: 35:43 (15:8, 12:17, 8:18)

Tehát nem láttam a mecset. Jobb is. Legalább nem kell elemezgetni a mai szörnyűséget.
Ez a csapat nem az a csapat…

Niko Eronen: "Nagyon jól kezdtük a találkozót, rendre megnyertük a párharcokat, ez a játék az eredmény alakulásán is meglátszott, emiatt nagyon boldog voltam. A második harmadban hasonlóan jól teljesítettünk, de a végén egy kicsit nehezebbé tettük magunknak a meccset azzal, hogy két könnyű gólt is lőhetett az Újpest. A harmadik húsz perc jó lecke volt fiatal csapatunknak, mert teljesen mindegy, mi az eredmény, összességében kell nézni a találkozót. Több rizikós megoldást is választottunk ebben az időszakban, ezekből könnyű hibákat vétettünk, ezeket pedig ki is használták a vendégek. Ez új helyzet volt számunkra, először vezettünk ennyi góllal, de összességében azért rendben volt a játékunk."

Virág Csaba: "Gratulálok a Dunaújvárosnak, nagyon jól jégkorongoztak ma, és abszolút megérdemelten nyerték meg a mérkőzést. Nekünk nagyon hullámzó a teljesítményünk, meccseken belül is, mindenképpen meg kell találnunk azt a kiegyensúlyozott játékot, ami jellemzett minket a tavalyi alapszakaszban. Sok meccs is van a lábakban, tizenegy nap alatt az ötödiket játszottuk, de ez nem lehet kifogás, egyszerűen készen kell állnunk a mérkőzésekre, mert sem Székesfehérváron, sem most nem úgy sikerült az első harmad, ahogy azt szerettük volna. Most nemzetközi szünet jön, innen úgy szeretnénk visszatérni, hogy látható legyen a különbség."