2022. november 4., péntek

EL65: Fehérvár A19-UTE 4:5 bü.

Az alsóházi "rangadó" nem igérkezett könnyű összecsapásnak. Az Újpestnek érezhetően nem ízlik a fehérvári fiatalok gyors, sokat korcsolyázó stílusa, ráadásul az előző fehérvári kirándulás rosszul végződött. A mostanában meccs közben is ingadozó újpesti játék bármikor bármilyen eredményt hozhat.
Megint Sági állt a kapuba, Rajna pihenhetett.
A mérkőzést ligatévén követtem, bár egy részéről lemaradtam.
Korábbi mérkőzések:
EL 23:  2022.10.02.  FHA - UTE  3:2
EL 36: 2022.10.11. UTE - FHA 5:2
(2022.11.04) EL 65:
FEHA19 - UTE 4:5 bü. (1:0, 1:3, 2:1, 0:0, 0:1)   -  eseménynapló

Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, B pálya, 356 néző, vezette: Németh M., Tóth R., Árkovics G., Szabó D.

FEHA19: Márkus - Kóger (1), Mingazov, Cizas, Ambrus 1, Simon (1) - Csollák, Dobmayer (1), Rétfalvi, Keceli-Mészáros 1, Farkas L. 1 - Salamon (1), Farkas B., Nagy Á. 1(1), Fekete A., Mayer (1) - Ivády, Trastasenkovs, Dézsi, Győrffy, Alapi. Edző: Bogdanov Anatoli, Arany Máté Dániel

UTE: Sági M. - Tornyai, Kiss D. (1), Benk, Henttonen 1(1), Just (1) - Kmec, Pokornyi, Shirley, Kiss P., Peresunko 2 - Kiss Ph. 1(1), Balázsi, Nemes B. (1), Németh A. (1), Kovács A. 1(1) - Madácsi, Kovács S., Balogh B. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

19:36 - 1:0 Keceli-Mészáros (Kóger)
33:36 - 1:1 Kovács A. (Nemes B., Németh A.)
34:56 - 1:2 Kiss Ph. (Just, Henttonen)
36:50 - 1:3 Peresunko (Kiss Ph., Kovács A.) - ee
39:32 - 2:3 Ambrus (Dobmayer, Simon)
47:18 - 3:3 Farkas L. (Salamon, Nagy Á.)
50:42 - 3:4 Peresunko (Kiss D.)
57:15 - 4:4 Nagy Á. (Mayer)
65:00 - 4:5 Henttonen - büntető

Kiállítás: 4 perc ill. 2 perc
Lövések: 36:32 (14:7, 11:15, 7:8, 4:1, 0:1)

Nem túl gyors, de változatos (inkább ide-oda) játékkal indult a találkozó. Bár kapusok dogoznak, nem nagyon izgulunk. A 7. Kmec lövés helyett a korong fölött elüt, az ellenből majdnem gól lesz. Elég unalmas a meccs. A hazaiak emberelőnyben bár támadnak, de rém gyengén adják elő a játékot, nem baj. A 15. perctől a hazaiak a szétesően játszó Újpest ellen fölénybe kerülnek, elsősorban Sági tartja a döntetlent. Egy említendő ellentámadás során Németh A. egyedül lép ki, de Márkus ment. De végül Sági is kevés volt, 24 mp-cel a vége előtt Keceli-Mészáros kisebb ostrom után gólt lőtt, 1:0.
Idén már sokszor látott módon borzasztóan kezdett az Újpest. A remény? Ennél rosszabbul játszani már nem nagyon lehet.

Aktívabb lett az Újpest, mást nem is tehetett volna. Folyamatosan támadtak a vendégek, a Fehérvár az 25. percben jutott el először a vendégkapuig. A góltalan újpesti fölényt egy emberelőnyös kétperc sem változtatta meg. Lassan kijöttek a hazaiak, lett dolga Ságinak is. De lehet, hogy pont ez kellett, mert a 34. percben Kovács Alex  egy lövés után a visszjövő korongot a hálóba vágta, 1:1. Az üzlet beindult, egy perccel később Just lőtt, Kiss Ph. beleért, 1:2. A 37. percben Peresunko emberelőnyből szinte eldöntötte a meccset, 1:3. Ilyen egyszerű lenne? A Fehérvár ellen nem! Megint fél perccel a harmadvég előtt lőttek gólt a hazaiak: Ambrus ügyes mozdulat után talált be, 2:3.
Így is lehet: menni hajtani, akarni. A jutalom három lőtt gól, és majdnem megnyert meccs. A végére jött egy rossz pillanat, és további 20 perc izgalom.

A hazaiaknak volt fontosabb a gól, így is álltak a játékba. És az akarat gólt is hozott: a 48. percben Farkas L. jó lövéssel egyenlített, 3:3. Ki nyer ma? Peresunko úgy gondolta, a lilák: az 51. percben távoli lövése a hálóban állt meg, 3:4. De még mindig van tovább, mert Nagy Á. remek kapáslövését nem lehetett védeni, 4:4.
Egy pont elment, egy pont megvan. A meccs állása reális. Sajnos.

Hosszabbítás
A három-három elleni játék érdekes szituációkat hozott, egyszer kettő az egyben, egyszer három az egyben is megugrottak a hazaiak, de Sági védései következtében a döntés a büntetőkre maradt.

Szétlövés
Milyen egyszerű az élet, elég három remek találat (Henttonenn, Just, Peresunko) és három remek védés (Sági), máris megvan a (két pontot érő) győzelem.

Az Újpest ma is az egyszer fent, egyszer lent játékot mutatta,  ezúttal a többször fent, többször lent változatot. Ez nem nagyon lesz jó. A ligautosó Fehérvár ellen veszítettünk már 4 pontot. És ebben a szoros alsó-közép mezőnyben ez nagyon sok. De a pontok összefüggésben állnak a teljesítménnyel. A tabella mostani képe reális.

Anatolij Bogdanov: "
Jól játszottunk az első harmadban, kontrolláltuk a játékot. A második játékrészre történt valami velünk, nem az értékeinknek megfelelő teljesítményt nyújtottunk, elkezdtünk hosszú cseréket produkálni, sokat hibáztunk, két fölösleges kiállítást is összeszedtünk, három perc alatt kaptunk két gólt, ám szerencsére betaláltunk a harmad végén. Az utolsó játékrészben harcoltunk, és szereztünk egy pontot."

Virág Csaba: "Az első harmadot nem tudom értékelni, abszolút nem ránk jellemző teljesítményt nyújtottunk, jobb volt az ellenfél, örülhetünk, hogy Sági Máténak köszönhetően csak egy nulla volt oda a szünetre. A második harmadtól sokkal jobban játszottunk, egy szerencsés lövéssel egyenlített a végén a Fehérvár, de abszolút rászolgált az egy pontra és a hosszabbításra. A szétlövés mindig lutri, de vannak jó technikai képességekkel megáldott játékosaink. Örülök a győzelemnek, itt nekünk mindig nehéz nyerni." (nso.hu)

Névtelen írta...

A Fehérvár 4. gólja Kmec korcsolyájáról pattant be, különben meelé ment volna a lövés.