2023. október 20., péntek

EL33: CSI-UTE 3:7

A mai meccset is az ERSTE LIGA TV közvetítéseken keresztül néztem, de tucatnyi szurkoló elkísérte csapatunkat Erdélybe. Az első helyezett látogatta meg az utolsót. Az újpesti összecsapást 6:2-re nyertük, és ma is várjuk a győzelmet, bár nem lesz könnyű. A vezetőség egyértelműen tudta, hogy erősebb az Újpest, Rajna pihent, az eddig gól nélküli Sági állt a kapuba.

Csíkszereda - UTE 3:7  (1:1, 2:4, 0:2)   -  eseménynapló

Csíkszereda (ROU), 1200 néző, vezette: Gergely L., Fehér I., Gheorghies., Borsos B.

Csíkszereda: Adorján - Ricci (1), Rutkowski, Levin, Welsh, Skachkov 1 - Láday, Masonius, Brown 1, Milan 1, Becze (1) - Casaneanu, Ferencz-Csibi, McNally, Péter, Részegh - Bajko, Fodor, Reisz. Edző: Gratton Bradley, Hozó Levente

UTE: Sági - Tornyai, Kiss D. 1, Kovács A. (1), Kovács S., Kiss P 1(1). - Nyquist 2, Silfer, Tiala (1), Mestavainio (3), Laskawy 1 - Szabó D., Pokornyi, Benk 1(1), Nádasy, Coatta 1(1) - Szabó Rácz (1), Simon L. Balázsi, Simon P. Cseh I. Edző: Marcus Juurikkala, Kovács Viktor

Lövések: 40:25 (15:5, 16:12, 9:8)

Minden kezdet nehéz! A hazaiak azonnal támadtak, és már az első percben a jobbról beadott korongot Skachkov középről belőtte 1:0, Sági 100%-a elmúlt. A gól jó lesz ébresztőnek? Az első három percben talán nem is láttuk a hazai kaput. Aztán Laskawy lövését hárította Adorján. Aztán egy hiba után ketten jöttek kapura, köszönjük Ságinak, hogy nem lett 2:0. A támadásokban nem túl jó az Újpest. De mégis! A 8. percben a támadás első hulláma nyomán kipattant a korong, a felmenő Nyquist a bedobópontok vonalából, középről belőtte, 1:1. A találatot a kapuvas is segítette. Ezután  a Csík támadott többet, de mehettek a Lilák is. Az tűnt fel, hogy a kékmezes védők nem voltak túl kemények. Azért többet támadtak a hazaiak, Levin volt a legaktívabb, legveszélyesebb csatár.
A színvonal és az iram nem volt akkora, mint a Gyergyó meccsen, de nem bánjuk. A támadások sokszor egymás hibájából indultak. Idén most vezetett ellenünk egy ellenfél, de szerencsére csak 7 percig.

Így kell kezdeni! Ellenakció során Benk lövése kipattant, Laskawy ismétlése nyomán már 1:2De nem sokáig vezettünk: a 23. percben Brown ment fel egyedül, megkerülte a kaput, már feküdt, de a bottal visszanyúlt a kapu másik oldalán és behúzta a korongot, pedig ott feküdt már a jégen Sági mellett Kiss D. is. Bravúros gól, 2:2. A gól után támadtak a Lilák, majd emberelőny is segítette a csapatot. A 25. percben egy rálőtt korong kipattant, Coatta lövése már beakadt, 2:3. Aztán megint emberelőny, megint gól, Nyqust lopta a távolságot, nem zavarták, gólt lőtt, 2:4. A Csík nem kemény, nem harcos a védekezésben. Nincs bennük tűz. Ilyenkor kell edzőt cserélni! De a 30. percben Kiss Dániel is felment, lövése átment a kapuson, kapuvasról megint a kapusra pattant, majd hátra a kapu közepébe 2:5. Eddig könnyen megy, megvan a meccs... Kicsi fordulat: Milan a 33. percben begyömöszölte a korongot - szerintem Ságié volt a korong és kisles is volt. Az Újpest kérésre a bírák hosszan videóztak. Lassú, nehéz döntés: de gól, 3:5A kékek megérezték, az utolsó pillanatban vannak, hogy szépítsenek, de Sági sorozatban hárított. Borzasztóan beszorult az Újpest a harmad végére.
A recept: emberelőnyöket kell kapni, nem csinálni emberhátrányokat és megvan a meccs. Amikor 3:5 után a Szereda megérezte, hogy most vagy soha, nagyon jöttek.

Megint góllal indult az UTE, egy ellenakció során ketten összejátszottak, egy csel után Kiss P. gólt lőtt 3:6. A következő emberelőnyünk és emberhátrányuk sem hozott gólt. Az 52. percben jó csellel folyt fel a támadás, balról kapott átadást a jobbról érkező Benk András egyből a még üres kapuba lőtt - a kapus még nem ért át 3:7. Azért a 60 percet le kellett játszani...

A mai meccsen csak pillanatokig volt izgalom, a Csík teljesítménye tényleg a tabella aljára elég. Ahogy írtam, Szeredán jönnie kell az edzőcserének.
Az Újpest magabiztosan, hajtósan játszott, de a védekezésünkben nagyon fontos a jó kapus. És nekünk két jó kapusunk van!
Lassan el kell higgyünk: van csapatunk, jó csapatunk van. Még nagyon az idény elején vagyunk, de hét meccsből hat és fél győzelem - ez fantasztikus.

Bradley Gratton:      "Az első harmadban mi irányítottunk, aztán a második játékrészben egy kiállítással elkezdődtek a gondjaink. Többször előfordul, hogy jól játszunk, majd egy váratlan esemény keresztbe tesz nekünk. Nehéz elveszíteni egy jó meccset. Nyerhettünk volna, de hagytuk, hogy kicsússzon a kezünkből az irányítás."

Markus Juurikkala:    "Örülök a három pontnak, az eredmény alapján egyértelmű, hogy mi voltunk a jobbak. Büszke vagyok a srácokra, nem volt könnyű a Csíkszereda otthonában játszani, de jól teljesítettünk."

==>     7 20  1  30: 11   95%
UTE mérleg ------------------------------------- HAZAI 3 3 0 0 0 13: 4 9 100% VENDÉG 4 3 1 0 0 14: 5 6 92% ------------------------------------- ====> 7 6 1 0 0 27: 9 20 95%