2023. október 27., péntek

EL50: UTE-BJAHC 1:3

Nagyszerű sorozatban van az Újpest: 8 meccs, 23 pont, egy pont híján 100%! Az erdélyi túra is fantasztikus volt, három és fél győzelem. Az UTE teljesítménye 96%, míg a BJA-MAC 44%-os. Az első fordulóban idegenben 4:1-re nyertünk. Ez jelentős különbség, de minden meccs más, minden meccs 0:0-ról indul.
Az Újpestbe visszatért
Saarelainen, viszont Just ma sem játszhatott. Az ellenfélnél Schleckmann hiányzott.
Hétköznap révén lassabban gyülekeztünk, de végül szépszámú közönség várta a következő sikert.

UTE - BJAHC 1:3  (0:1, 1:1, 0:1)   -  eseménynapló

Megyeri út,  752 néző, vezette: Nagy A., Babic V., Mizsák P., Kis-Király B.

UTE: Rajna - Nyquist, Silfver 1, Tiala, Mestavainio, Saarelainen (1) - Szabó D., Pokornyi, Kiss P., Kovács A., Coatta - Tornyai, Kiss D., Benk, Szabó Rácz (1), Simon L. - Balázsi, Simon P. Nádasy, Kovács S., Laskawy. Edző: Marcus Juurikkala, Kovács Viktor

BJAHA: Farkas R. - Vorobjov, Teslenko, Keresztes, Viikila, Tsulyhin - Szabó B., Pozsgai, Mozer, Galoha, Molnár Z. - Dóczi, Tóth G., Sági M., Nagy K., Molnár B. -Varga K., Weidemann, Ravasz, Ritter, Tóth R. Edző: Kangyal Balázs, Marton Tibor

11:53 - 0:1 Molnár B. (Sági M., Vorobev)
29:31 - 0:2 Galoha (Mozer, Tóth G.)
30:49 - 1:2 Silfver (Saarelainen, Szabó Rácz)
48:49 - 1:3 Tsulyhin

Kiállítás: 2 perc ill. 6 perc
Lövések: 49:29 (8:16, 18:7, 23:6)

Nagyon bekezdett a BJA-MAC, teljesen beszorult az Újpest. Egy rossz csere emberhátránya is a vendégeknek kedvezett, így lényegében csak az 5. percben sikerült kijönni a szorításból. Aztán megint a MAC percei következtek, majd a 8. percben Pokornyi távoli lövése a bal kapuvasat találta el. Mint később kiderült, a vasakat érdemes számolni. A 12. percben Molnár B. ment baloldalt, már üresen ért a kapu elé. Úgy tűnt, Rajna bele tud botozni a korong útjába, de nem tette, és a csatár gólt lőtt, 0:1. Ekkorra kialakult a mai mérkőzést jellemző formula és tempó: mindkét fél száguldott előre, hajtott, harcolt. Hatalmas volt a tempó, pillanatonként változott a kép. A 16. percben Coatta ugrott meg, a harmadvonaltól, de a kapuvas megint mentett.
Nagyiramú, izgalmas meccsen eddig egy MAC gól, három újpesti kapuvas. A lőarány 8:16, de a vasakat nem számolják bele a statisztikába.

Hatalmas elszántsággal támadott az Újpest, helyzetekig, kapuvasig jutottak a Lilák. A MAC egy-egy ellenakciót vezetett, de a gólveszély ezekben is megvolt. Az ötödik kapuvas lövés után kérdezhetjük: ez hazai pálya: hazai kapuk? Kéne már az egyenlítés. Érik már az egyenlítés!(?) Az iram hatalmas, a fordulat váratlan: három a kettő ellen ugrottak meg a vendégek, a támadók összejátszottak, a góllövés Galoha dolga lett – 0:2, 20. perc. Az Újpest idén még nem volt kétgólos hátrányban. De nem is tartott soká ez a hátrány, a 31. percben egy hátrajátszott korongot Silfver kapásból bombázta a hálóba, 1:2. Gyerünk előre! Az iram változatlan, a játék változatos, hol a hazai, hol a vendég csapat vágtat előre, támad a következő gólért. Az Újpestet a harmad vége felé egy kiállítás is segíti, de az ostromból nem lett egyenlítés.
A lőarány most 18:7. Ebben minden benne van, az akarás, az elszántság, a jól védő Farkas. A közönség élvezi a játékot, mindkét oldalról folyamatos a szurkolás.

Az Újpest támad, mi mást is tehetne. A MAC is hajt, mindkét fél győzni akar. Kovács Alex majdnem gólig jut, de nem lesz egyenlítés. Fogy az idő, hol az a gól? És jött, csak nem „az” a gól: a 49. percben az újpesti harmad jobboldalán többen birkóztak a korongért, végül Tsulyhin hozta el, középre a kapu elé, csel Rajna előtt és 1:3. A korongharc miatt nem maradt középen védő… Megint mindent bele, de... A csoda még segíthetne! De az idő fogy, a csoda  nem jött. A csapat mindent megtett, de marad az 1:3.

Vége egy szép sorozatnak, de nem kell elkeseredni, vasárnap Szombathelyen a Fehérvár ellen kezdődhet a következő. Szerintem az idény legjobb meccsét láthattuk, és a mi a legfontosabb: az Újpest nagyon akarta a győzelmet. És nem véletlen: a közönség a mérkőzés végeztével ünnepelte a csapatot, ma nem a győzelemért, hanem a hozzáállásért, az akaratért, a hajtós játékért.
Egy ilyen hajtós, színvonalas meccsnek bármi lehet a vége: ma a BJA-MAC győzött, de mindkét gárda megérdemelhette volna a sikert.

Markus Juurikkala: "Nagyon sok helyzetünk volt, de kevés sült el jól, és a túloldalon kiválóan védett a kapus. Az első harmadban sokkal jobbak voltak, mint mi. A második harmadban főleg, de a harmadik játékrészben is javult a játékunk. Összességében szoros meccset játszottunk. Attól jó egy liga, ha mindenki el tud kapni mindenkit, ettől izgalmas a szurkolóknak, megérdemelten nyert ma a BJA."

Kangyal Balázs: "Szoros mérkőzést játszottunk, nem hinném, hogy nagy különbség lenne a két csapat között. Az előző mérkőzésen mi lőttünk többet kapura, ők nyertek, most mi lőttünk kevesebbet, és mi nyertünk. A győzelmünknek a kiváló kapusteljesítmény volt az alapja. Hatalmas fegyvertény, hogy nyerni tudtunk itt." (nso.hu)

==>     9 23  4  33: 15   85%
UTE mérleg ------------------------------------- HAZAI 4 3 0 0 1 14: 7 9 75% VENDÉG 5 4 1 0 0 19: 8 6 93% ------------------------------------- ====> 9 7 1 0 1 33: 15 23 85%