2023. november 14., kedd

EL66: UTE-FTC 1:5

Rangadó, derbi, UTE-FTC! A legnagyobb, a legfontosabb mérkőzés, a jégkorongban, a fociban, a vízilabdában. Legutóbb a focisták nem voltak sikeresek, de a pólós lányok (UVSE) kupagyőztesek lettek az örök ellenféllel szemben. A rangadók során a bajnokság állása nem sokat számít, de ezt a meccset mindig hozni kell! És a zöld drukkerek is így gondolják.
És itt idézzünk fel a legutóbbi UTE győzelmet: 2022. dec 11.: UTE-FTC 4:2!
Az Újpestben Just már lassan örök hiányzó. Az M4Sport adta a mérkőzést, de a nézőtér derbihez illően fullra megtelt.

(2023.11.14) EL66:
UTE - FTC 1:5 (0:3, 1:1, 0:1) - eseménynapló

Megyeri út, 1575 néző, vezette: Németh M., Haszonits M., Kövesi B., Muzsik F.

UTE: Rajna - Nyquist (1), Pokornyi, Saarelainen (1), Mestavainio, Kiss P. - Szabó D., Silfver, Coatta, Szabó Rácz, Benk - Kiss D., Tornyai, Tiala 1, Kovács A. Kovács S. - Balázsi, Simon P., Laskawy, Nádasy, Simon L. Edző: Marcus Juurikkala, Kovács Viktor

FTC: Arany – Hrabal (1), Roth, Nagy G. (1), Brady 1, LaPorte - Boros (1), Crespi (1), Nemec 1(1), Kestilä 2, Galajda (1) - Bán, Kärmeniemi, Németh A. 1, Kulmala, Turbucz (1) - Banga, Haranghy, Turcotte, Farkas S., Tóth Gergő. Edző: Fodor Szabolcs, Hennelly Yul

Lövések: 28:50 (8:15, 10:18, 10:17)

Az FTC támadott és 45 mp után Brady 0:1. Alaphang... A 3. percben az első újpesti lövés, Benk próbálkozott. Hajtós élénk meccs. 4. perc: lendületes ellenakció, keresztpassz balról, üresen jött Nemec és gól 0:2Lassan el kéne kezdeni játszani... Mert akár azt is mondhatom, eldőlt a meccs. Amikor az Újpest
támad, meg tudnak ugrani a fehéreknek. Meg is teszik, van félnivalónk. Rajna dolgozik, Arany nem. Sehol sem vagyunk. Emberelőnyben is sikerül a gólkapás 0:3,  Kestilä. Itt a vég.
Ha kint lennék, elindulnék haza...

Érdemes még írni? A továbbiakban sincs semmi jó. FTC nyomás, és a 25. percben megint FTC gól, Kestilä a levegőből kotorja be a felpattanó korongot, 0:4. Aztán végre emberelőnyben Tiala a kapu előtt kap átadást, egy áthúzás, emelés, 1:4, 32. perc. A gól szép, lesz még? Lassan ébred az Újpest. Nagyon későn, és nem eléggé.
Most sem tudtunk az FTC fölé nőni, nem csökkent a hátrány, és a remény is kevés.

Megint az FTC támad nagyon, látjuk a véget. Az első 6 perc a zöldeké. Hogy lehet az, hogy a vendégek mindig gyorsabbak. ügyesebbek, aktívabbak? 52. perc:  gyönyörű UTE kontra, háromszögelés, de Arany is nagy formában van, és nem is tettük próbára elégszer. 6 perccel a vége előtt lejött Rajna, és a vége előtt Németh A. üreskapus góllal beállította a végeredményt, 1:5...

Az FTC jobban, erősebben, gyorsabban, szervezettebben játszott. A mai Újpest nem volt egyenrangú ellenfél. Az eredmény a látottaknak megfelel, nekünk nem.
Az Újpest a válogatott szünet után tovább szünetelt, szörnyű napunk lett tragikus eredménnyel.

Markus Juurikkala:  "Az ellenfelünk jobb volt, főleg az első harmadban. Gyorsan kaptuk a gólokat, ezt követően pedig folyamatosan szaladnunk kellett az eredmény után. A második harmadban jobban játszottunk, de így is csak a túlélésért küzdöttünk. Ezúttal nem tudtunk felnőni a feladathoz."

Fodor Szabolcs: "Egy jó formában lévő csapat ellen játszhattunk, rég volt ilyen, hogy a vesztett pontok tekintetében az első a második ellen vív derbit. Tudtuk, hogy csak akkor lehet esélyünk, ha hatvan percig odatesszük magunkat, és ez sikerült is, nem voltak komoly megingásaink. Hamar megszereztük a vezetést, és utána tartottuk az eredményt."