2023. november 26., vasárnap

EL83: UTE-BRA 2:6

Kezdjük a hiányzókkal: a sérültek Coatta, Kiss D., Szabó D,.és Kovács Alex is,  Rajna Miklós beteg. A 21-es számot viselő
Travis Ewanyk bemutatkozása egy jó hír. A Brassó ellen eddig egy győzelmünk van idegenben. A légiósok száma: Brassó: 12, Újpest: 7.

UTE - Corona Brasov 2:6 (1:3, 0:2, 1:1) - eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 476 néző, vezette: Nagy A., Máhr-Stumpf B., Kis-Király B., Gebei B.

UTE: Sági M. - Nyquist, Silfver 1(1), Saarelainen, Metsavainio, Tiala - Pokornyi, Franyó, Ewanyk, Just, Kiss P. (1) - Balázsi, Tornyai, Laskawy, Benk 1, Kovács S., -  Simon L., Nádasy (1), Szabó Rácz (1) Edző: Juurikkala Markus, Kovács Viktor

Cor: Dubeau - Piche (1), Williams, Van Wormer 1(1), Cornet (3), Valchar 2 - Lowney (1), Borisenko, Zagidullin, Blackwater (1), Kóger 1 - Holwell (1), Bors, Sills 1, Gajdó 1, Szabó P., - Rokaly B., Kovács M. Edző: Macqueen Dave, Strenk Hunor

Kiállítás: 2:12
Lövés: 31:45 (10:18, 13:14, 8:13)

03:19 - 1:0 Benk (Silfer, Kiss P.) ee
05:10 - 1:1 Sills (Piche)
17:04 - 1:2 Valchar (Blackwater, Cornet) ee
18:39 - 1:3 Van Wormer (Cornet, Hotwell)
33:07 - 1:4 Kóger (Lowney)
34:56 - 1:5 Valchar (Cornet, Wan Wormer)
45:50 - 1:6 Gajdó
58:32 - 2:6 Silfer (Szabó-Rácz, Nádasy)

Tempós kezdet, majd előnygól: a 4. percben Silfer lőtt, Benk beleért a kapu előtt, 1:0. Sajnos hamar jött az egyenlítés - ekkor még nem gondoltuk, eddig tart a jó napunk. 5. perc: jobbról lőtt Sills oldalról távolról, a korong a bal alsóba becsúszott. Videóztak: les volt? Szerintem az, de megadták. Kizárt, hogy nem volt les, de egy képen nem volt látható az indítás és a korongátvétel. A hátsó indítás lila harmad közepén találta. Sillst. Ezután hazai előny, de nincs gól. Kiegyenlített a meccs. A 14. peercben Sági dolgozik, erősödik a Brassó fölény. Aztán meginódult a baj: 18. perc Vlachar gólgyáros gólja. majd egy percre rá 19. brassói indítás után a védői lyukütés, jobboldalon elmentek, beadták, közelről gól. Ajándék 1:3, Van Wormer a végrehajtó.
Megy el a meccs. Ewanyk nevét nem nagyon hallom. Ha hamar lövünk gólt, lehet még remény.

Továbbra is a Brassó a támadóbb. Közben zzakadozik, akadozik azt ERSTE LIGA tévé. A Brassó nem szakadozik, messze van a vendégek kapuja. Alig megyünk előre, sehol az Újpest. A 31. percben mindez cáfolandó, két jó próbálkozás a 3. sortól. A Brassó játszik, moi jobbára ott vagyunk. Egy hazai bátor akció után ketten is a védők mögé kerültek, a felvitt korongot Kóger a bal felsőig vitte, 1:4
Készüljünk a következő meccsre, ennek vége. Valchar már az ötödiket lőtte. Nézzük még  a meccset? (1:5).

43. percben Laskawy kapuvasa említést érdemel, majd a 46. percben Gajdó védelmi hibát büntetett, 1:6Silfer egy kipattanó után 2:6, de ez nem csökkentette a csalódást.

Az Újpest szörnyen alulmúlta magát. Sok mindent láttunk már, de ilyen gyenge teljesítményt nem, vagy nagyon régen.
Várjuk a pénteki derbit?

Összefoglaló

Markus Juurikkala: "A jobb csapat nyert. Az első harmad nálunk is nagyjából rendben volt. A korongos jó játékunk hiányzott az este folyamán, és ezt egy ilyen csapat, mint a Brassó általában kihasználja, folyamatosan a védekezésre kellett koncentrálnunk."

Dave MacQueen: "Még mielőtt bármit mondanék, szeretnék jobbulást és mielőbbi felépülést kívánni Sam Coattának, aki a Gyergyó ellen szenvedett súlyos sérülést. Az Újpest cserepadja rövidebb volt a megszokottnál, több fiatal is volt nála, és szerettünk volna akkora nyomás alá helyezni őket, amennyire csak tőlünk telik. Az első és a második harmad rendben volt, a záró játékrészben a nagy előny miatt kicsit visszavettünk." (nso.hu)