A közönség talán előre megérezte, hogy mire számíthat ma este. A megjelent 165 néző többsége az Újpestet támogatta. Mindenesetre a beléptetés MAC-szintű volt…

(2018.11.25) EL 132:
Hokiklub Budapest - UTE 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)   -  eseménynapló

Tüskecsarnok, Budapest, 165 néző, vezette: Kincses G., Kókai M., Mizsák P., Pálkövi B.

Hokiklub Budapest: Kiss B. - Lakatos, Orbán A., Petres, Godó, Szappanos - Csíki, Szécsi, Satek, Kovar, Szűcs - Lévai, Jancsó, Egyed M., Albert, Németh Á. - Berendi, Bernáth, Horváth B., Köllő, Izsák. Edző: Kapusta Dusan, Gröschl Tamás

UTE: Duschek - Huba, Szaller,
Hebar 1, Sikorcin, Ropret - Kiss-Rusk J., Kiss P., Benk 1, Stefishen 2, Sági M. (2) - Varga A., Kovács A., Nemes B., Vincze P., Csanyi 1 - Nagy N., Szalma, Kovács S., Kocsis (1). Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

04:45 - 0:1 Stefishen (Sági M.)
11:38 - 0:2 Benk
33:26 - 0:3 Csanyi
37:04 - 0:4 Stefishen (Sági M.)
52:14 - 0:5 Hebar (Kocsis) - ee

Kiállítás: 8 perc + 10 perc fegyelmi (Egyed M.) + 10 perc fegyelmi (Jancsó) ill. 8 perc
Lövések: 22 ill. 40 (4:18, 12:10, 6:12)

Az 5. perecben Stefishen vezette kapura a korongot, emelésével lett 0:1. Később Benk lövése kijött a kapusról, de egy védő korijáról gólba pattant. Szóval hatalmas különbség volt a két csapat között. Az Újpest nem erőltette meg magát. A második harmad első felében ez majdnem bajt okozott, csak Duschek remek védéseivel maradt meg a lila előny. Aztán Csanyi ugrott meg a baloldalon – 0:3, kicsit később Sági balról adott centerbe, Stefishen a bal felső sarokba passzolt, 0:4. A harmadik játékrész végleg unalomba fulladt. A vége felé  egy 2 az 1 elleni támadásnál Kocsis átadását Hebar kapásból lőtte be, hogy ekkor se maradjuk gól nélkül.
A három pontért játszani kellett, az Újpest minimális befektetett energiája ötgólos sikert hozott. A HKB - mit mondjak - elég gyenge csapat.