2022. február 4., péntek

EL204: UTE-DEAC 5:3

Három mérkőzésünk van hátra az alapszakaszból. Az első négyben benne vagyunk, de a helyezésről nem mi döntünk. A versenytársak kevesebb meccset játszottak, és esélyesek a három pontok beszedésére. Tehát az Újpest számára a 4. hely a realitás, azaz nem nagyon tudunk ellenfelet választani, nekünk az jut, aki marad.
Ez a helyzet nem felmentés, a maradék három meccsen három győzelem kell! A DEAC ellen itthon hárompontos, idegenben kétpontos győzelmeink voltak. Ma hárompontos hazai győzelmet várunk.
Hosszú idő után felgyógyult Nemes Benjamin és visszatért Márkus kapus is. Viszont ma nem játszhatott Benk, Robichaud és Pokornyi sem.

(2022.02.04) EL204:
UTE - DEAC 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 442 néző, vezette: Mach M., Kincses G., Kocsány B., Kövesi B.

UTE: Rajna - Stadel, Balázsi, Németh A. 2, Suter (2), Kiss P. (1) - Kiss Ph., Jago 1(1), Kovács A., Coatta (3), Just 1 - Varga A., Kiss D. 1, Nemes B., Kovács S., Balogh B. (1) - Lászlóffy, Zsigmond, Csergő. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

DEAC: Hetényi Z. - Gőz, Klimek (1), Spirko (1), Kuleshov (1), Dalecky - Kloz (1), Vokla (1), Turcotte 1, Novotny, Sági M. 2 - Sándor, Bogesic, Kozma, Molnár D., Almási - Jakabfy, Mazzag. Edző: György József, Kecskeméti Áron

Lövések: 50:45 (13:11, 18:20, 19:14)

Nem túl élénk játékkal kezdődött a mérkőzés, aztán inkább a Debrecen dominált. Lassan ébredni kéne, nehogy bealudjunk, mint gyengébbnek ítélt csapatok ellen szoktunk! A 7. percben nagyon szép, kapu előtti Kovács A. – Coatta összjáték után Hetényi első nagy védését láthattuk. Aztán buli az újpesti térfélen, a hátratett koronggal Vokla középen meglátta az utat, kapura indult, közeli lövését még hárította Rajna, de a kipattanót Turcotte közelről hálóba pöckölte, 0:1. Ez már komoly jelzés volt, meg is indult az Újpest. A füzetembe éppen azt írtam le, hogy rossz az Újpest, amikor a 14. percben egy lövés után amolyan gyors kisjáték jött össze közvetlenül a kapu előtt, Kiss Patrik átadását Németh Attila tette a kapuba, 1:1. A gól után valóban belelendültek a lilák, Hetényi 12 védéséből úgy 8 az harmad végére esett.
Kár, hogy a szünet megszakította ezt a jó hazai játékot. Ugyanígy kellene folytatni…

Kiegyenlített lett a játék, az iram is közepest volt, a kapusoknak elég bőven akadt dolga. Suter egy mesteri indítással a kékvonalról kilépett, de  a rávezetést Hetényi nyerte.  Aztán jött a kiállítások időszaka, az első hátrányjátékból a lila csapat ki se tudott jönni a harmadból, ráadásul a két perc meghosszabbodott egy rossz cserével. Ezt az emberhátrányt már jobban hoztuk le. Amikor az UTE játszhatott előnyben, végég szorítottunk, és egy nagy kavarodás végén Kiss D. talált be közvetlen közelről, 2:1. A DEAC videózást kért, így kétszer is örülhettünk a gólnak. Nagyon rákapcsolt a Debrecen, emberelőnyben a 37. percben Kloz  átadását az érkező Sági lőtte be, 2:2. Aztán elfogyott a Debrecen, két kiállítást is összeszedtek, a kettős előnyt 39:45-nél a fellépő Jago váltotta gólra, 3:2
Változatos, vagy inkább hullámzó játék után három emberelőnyös gólt láthattunk, szerencsére jó leosztásban. Az UTE nagyon elszánt – ha kell.

Egyelőre nem lazított az Újpest, a Debrecen ritkábban jött fel, de látszott rajtuk, nagyon akarnak. Azért még egy gól jól jönne! A továbbiakban kiegyenlítődött a játék, változatos mérkőzést láthatott a közönség, gól akárhol eshetett volna. Aztán az 56. percben Jago harcolt korongért a jobbszélen, középre adott, Németh Attila jól érkezett, 4:2. Akkor megvan a meccs! Vagy… Rögtön a gól után összevesztek a játékosok, a vége az lett, hogy 2-2 hely lett foglalt a büntetőpadon, a jégen négy a három ellen jöhettek a Debreceniek. Jöttek is, az 56. percben Sági megint gólt lőtt, 4:3. A közönség jól vette az izgalmakat, űzték a lilákat, támadtak is a hazaiak. Halasztott kiállításban felállva támadott az Újpest, majd jött még egy fault, és két debreceni légiós is kiszállt. A győzelmet bebiztosító gól 59:30-nál esett, a kapu elő kavarodó Coatta kapuvasat talált, a kijövő korongot Just tette helyére, a hálóba. 5:3. A videózás után megint kétszer örülhettünk a gólnak, és a győzelemnek.

Közepes iramú, változatos meccset láthattunk. Az Újpest az elején nem erőltette meg magát, de aztán belelendült, és időnként jól is játszott. A sok kiállítás megkavarta a meccset, a nyolc gólból öt emberelőnyös – ezen belül kettő duplaelőnyös szituációban született.
Már csak két mérkőzésünk van hátra, mindkettő a Megyeri úton. Azokat is hozni kell, a többi már nem rajtunk múlik.

Virág Csaba: "A második harmad teljesen, s a harmadikban is időnként a speciális játékok került előtérbe, hiszen nagyon sok volt az előny-hátrány. Ami pozitív, hogy az előnyös játékunkkal is tudunk meccset nyerni. Ez erőt ad, a rájátszás előtt fontosak az ilyen pozitív impulzusok."

György József: "Volt fantázia a támadójátékunkban, helyzetekig is jutottunk, de a ziccereinket nem lőttük be. Emberhátrányban három gólt kaptunk, ebből kettőt kettős hátrányban. Nincs hiányérzetem, 60 percen keresztül jól dolgoztak a srácok." (nso.hu)