2022. február 6., vasárnap

EL211: UTE-Titánok 4:2

Ugye régen írtam le, hogy ma kötelező a győzelem... Az egyetlen élcsapat vagyunk, aki a 10. helyen álló Titánok ellen három meccsből egy győzelem két vereségre teljesített. (Megjegyzem, egyszer a zöldeket is elkapták 1:0-ra.) Pontokban számolva a Titánok ellen 4 szerzett pont, 5 vesztett pont. Ha az az öt meglenne, a második helyen állna az Újpest. Elszórakoztuk a meccseket, pontokat. Tehát ma kötelező elvárás a győzelem. De ehhez úgy is kell játszani!
A pénteki hiányzók közül Pokornyi ma már játszott.

(2022.02.06) EL211:
UTE - Titánok 4:2 (1:0, 0:2, 3:0)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 435 néző, vezette: Varjú Á., Haszonits M., Molnár M., Pálkövi Bo.

UTE: Rajna - Stadel, Pokornyi (1), Németh A. 1, Suter 1, Kiss P. (1) - Kiss Ph., Jago (1), Kovács A. (1), Coatta 2, Just (2) - Varga A. (1), Kiss D., Nemes B., Kovács S., Balogh B. - Zsigmond, Csergő. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

Titánok: Szeles - Mingazov (1), Gribkov (1), Lundin, Ambrus, Krasnican 1 - Kóger, Reiter A., Keceli-Mészáros, Fekete A., Dudkin - Dolinar, Farkas B., Nagy Á. (1), Dézsi (1), Csiszer 1. Edző: Bogdanov Anatoli, Arany Máté Dániel

07:43 - 1:0 Suter (Kiss P., Varga A.)
34:27 - 1:1 Csiszer (Dézsi, Nagy Á.)
39:59 - 1:2 Krasnican (Gribkov, Mingazov)
51:19 - 2:2 Németh A. (Pokornyi)
54:42 - 3:2 Coatta (Just, Jago) - ee
59:07 - 4:2 Coatta (Kovács A., Just)

Kiállítás: 4 perc ill. 8 perc
Lövések: 51:20 (13:6, 25:11, 13:3)

A mérkőzés elején már látszott: a mai nem lesz egy elszórakozott meccs. Az Újpest nem aludt, nem lazázott, mentek előre a fiúk. A 8. percben meg is lett a vezetés, Varga cselezett, átadását Suter magabiztosan lőtte a hálóba, 1:0. A gól után is a lilák maradtak támadásban, sokszor egyenlő létszámnál is felálltunk, a fehérváriak gyors ellenakciókkal próbálkoztak. Aztán később kiderült, ez a leírás az egész mérkőzést jellemezte. Tehát újpesti helyzetek sora maradt gól nélkül, de mint kiderült, Szeles Martin jó kapus.
Sovány az előny, a játék képe szerint az Újpest 3:0-ra vezet(ne). De ugye az a gól, amit belövünk. Mi lesz ebből?

A kép nem sokat változott, csak az derült ki, hogy a fehérvári Szeles kapus válogatott szinten működik. De az is kiderült, hogy valami átok ül az Újpesten. Vagy nem tudom. A kimaradt lehetőségek semmit sem érnek, el is vehetik a csapat kedvét. És a Titánok titánkodtak! A 35. percben egy szokásos szituáció: a felálltan támadó lilákkal szemben a fehérváriak megugrottak, az első próbálkozást Rajna még bravúrral mentette, de másodszorra Csiszár betalált, 1:1. Lebénult a csapat, mi is lebénultunk a lelátókon: erre nem számítottunk. És jött a vége, a csaknem végzetes vég: harmad utolsó pillanatában Kresnican lőtt, és gól, 1:2. A találat annyira a harmad végén született, hogy a bírák csak azért videóztak, hogy a harmad letelte előtt jutott-e a hálóba a korong. Egy-két tized másodperc maradhatott.
Hidegzuhany, a nézőtéren letargia. Pedig törvényszerű, hogy a gólképtelen jobb csapat ráfázik a sok kihagyott lehetőségre. Az Újpest 25 próbálkozásból 0 gól, a Titánok 11-ből 2 gól. Nem kellett volna hagyni ennyi megugrást. A második húsz perc során 2-3 góllal elvehettük volna a kedvüket. De a fordítással ők tettek szomorúvá, bizonytalanná minket. Képes az UTE fordítani? Ilyen gödörből felállni?

A válasz sokáig a NEM volt. A játék képe a meccs elején leírtaknak felelt meg. Az idő száguldott, az eredmény ráfagyott az eredményjelzőre. Aztán az 52. percben az akarat, az elszántság mégis meghozta a gólt: Pokornyi lövésébe piszkált bele Németh Attila, egyenlített, 2:2. Akkor még sincs átok rajtunk, van remény! Ezt megérezte a csapat, és megérezte a közönség is. Az 55. percben emberelőnyben támadva a gólvágó Coatta remekül jött középen Just beadását kapásból bebombázta, 3:2. Talán a „kapásból” szón van a hangsúly, nem kezelgette, állítgatta a korongot. Megvan a meccs? Hihetetlen, honnan álltunk fel! Az utolsó percben Coatta ismételt, Kovács Alex passzát tette be, megnyugtatva minden újpesi játékost és szurkolót, 4:2

Nekünk mumusunk a Titánok csapata, jó, hogy többször nem játszunk ellenük. A mai meccs olyan érzelmi hulllámvasút volt, hogy az nekem is sok volt. A második harmad utolsó tizedmásodpercében kapott gól után – és az addig látott szerencsétlen támadásokat látva – nem hittem, hogy lehet itt még fordulat. Szerencsére a játékosok nem így gondolták. Hittek, küzdöttek, hajtottak és megcsinálták. Fordítottak. Köszönjük, szép volt fiúk! De azért kissé kevesebb izgalommal is jöhetett volna a mai győzelem! A három pont megszerzése után megmaradt a lehetőség arra, hogy a negyedik helynél feljebb zárjuk az alapszakaszt.

Virág Csaba: "Nagyon szerettünk volna három pontot szerezni, és ez kicsit görcsössé tette a fiúkat. Egyébként minden a terv szerint alakult, csak a középső harmadban felesleges kockázatokat vállaltunk fel támadásban, és nem figyeltünk eléggé hátul, így több létszámfölényes megugrása volt a Titánoknak, amiből gólt, gólokat kaptunk. Az biztos, hogy karaktert mutattunk, az utolsó harmad előtt átbeszéltük, hogy a második játékrészben miket rontottunk el, és a hibákat egyből sikerült kijavítanunk. Nagyszerű, hogy ilyen gyorsan tudtunk váltani, és a fiúk vevők voltak arra, hogy betartsák a megbeszélteket. "

Anatolij Bogdanov: "Nehéz meccs volt, mindkét csapat jól játszott. Sajnos ma rövid volt a padunk, de megharcoltunk minden centiért a jégen. Sokat fejlődött a csapatunk az őszi Újpest elleni Magyar Kupa meccs óta, akkor mintha nem is ugyanabban a ligában játszottunk volna. A mai mérkőzésen a vége nem úgy sikerült, ahogy terveztük, egy balszerencsés kiállítás miatt. Egy olyan jó csapat pedig, mint az UTE, kihasználja az ilyen lehetőségeket. Az eredmény frusztráló, mert egy pontot megérdemeltünk volna, de elégedett vagyok a fiúkkal." (utehoki.hu)