2023. február 12., vasárnap

EL185: DAB-UTE 8:3 (2-1)

Ugye ismerős a szöveg: ma győzni kell! 1-1 a párharc állása, de a DAB idegenben szerezte a győzelmét, ezt kéne kiegyenlíteni. Hogy aztán vasárnap a következő újpesti győzelemmel el is dőlhet a továbbjutás. Persze ez csak álom, iszonyú nehéz lesz beszedni a győzelmet.
A mérkőzésen Somogyi Balázs nagyapja 76. születésnapja alkalmából indíthatta el bedobásával jelképesen a játékot. Somogyi András a nagy idők Dunaújvárosát szolgálta masszörként. Jó egészséget kívánunk neki!

(2023.02.12) EL 185:

Dunaújvárosi Acélbikák - UTE 8:3 (3:0, 3:2, 2:1)   -  eseménynapló

Dunaújvárosi Jégcsarnok, 268 néző, vezette: Németh M., Timár B., Fényi S., Balla N.

Dunaújvárosi Acélbikák: Jarvinen - Varga A., Brus, Embrich 1(1), Ödman 1(2), Valtola 1(1) - Svars, Kmec (3), Szalma 3, Dézsi (1), Somogyi B. 1(1) - Vas M. (1), Léránt, Niskanen (1), Mihalik J. 1, Rybchyk (2) - Lammi, Strenk, Pinczés O., Marosi, Szabó Cs. Edző: Eronen Niko, Tuomisoja Sami
ERSTE csapatpont: 48.4

UTE: Rajna - Jekunen (1), Erdőhelyi, Kovács A., Just, Peresunko (1) - Kiss Ph., Kiss D., Shirley, Madácsi, Kiss P. - Balázsi, Pokornyi, Nemes B. 1, Németh A., Benk - Nádasy 1, Kovács S. 1, Balogh B. (1), Sági M. (kapus). Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt
ERSTE csapatpont: 35.2

06:30 - 1:0 Szalma (Kmec) - ee
10:31 - 2:0 Embrich (Kmec, Ödman)
15:03 - 3:0 Szalma (Rybchyk, Niskanen) - ee
20:48 - 4:0 Szalma (Kmec)
26:40 - 4:1 Nádasy (Peresunko, Balogh B.)
32:56 - 5:1 Mihalik J. (Rybchyk, Vas M.)

Lövések: 51:46 (21:11, 17:24, 13:11)

Az Újváros kezdte határozottabban a játékot. A pirosmezesek egyből támadtak, a fehérek keresték magukat. Amikor emberelőnybe kerültek a hazaiak, ki is használták a lehetőséget: 7. perc, Kmec lőtt, Szalma a kapu előtt belekavart, 1:0. Sajnos kutyarossz az Újpest. Illetve ne bántsuk a kutyákat… A 11. percben Kmec balról adott középre, Embrich jól pattintott középről a kapuba – senki sem zavarta, 2:0. A következő újvárosi előnynél Rajna dolgozott sokat, míg végül egy jobbra tett korongot Szalma lőtte a kapuba. Előtte a kapu ugyan elmozdult – Rajna lökhette meg, ahogy átment a másik oldalra – de a gól az gól, 3:0. A meccs eldőlt, ez az Újpest ez ellen a DAB ellen nem fog egyenlíteni. A beszámolónak vége, a gólokat számolom.

A második harmad Szalma góljával indult – Kmec volt a segítő, 4:0. Szalma Zsolt ugye nálunk kezdett, most 21 perc alatt mesterhármast csinált egykori csapata ellen. Miért nem az Újpestben játszik? Az idény közben elküldött Kmec 3 gólban volt segítő… Nádasy gólja 4:1-et jelentett, de a 43 éves Michalik is betalált, amire Nemes válaszolt, 5:2. Valtola 6:2-re növelte a hazai előnyt. Majd a harmadik játékrészben Ödman, akit Hedzinikolic néven emlegetnek által lett 7:2. A hét lőtt gól teljes hazai fölényt jelent, de Somogyi meglőtte a megalázó nyolcadikat is. Kovács S. gólkotrása szépített az eredményen (8:3), így csak ötgólos lett az Újpest veresége.

Sírjunk, van miért. És nem a vereség, hanem, amit látunk, az volt a szörnyű. Eddig négygólos vereségek voltak a legnagyobbak az idényben. Hogyan lehet, hogy a csapatunk ma ekkora verést kapjon? Részemről nincs válasz. Kár volt 1200 Ft-ot fizetni, hogy láthassam ezt a meccset. De holnap is megteszem, és várom a csodát, bár minden valószínűség szerint az lesz az UTE idei utolsó fellépése. A következő cikk címe szeptemberben: ”Új idény, új remények”.

Niko Eronen: "Az első harmadunkkal nagyon elégedett voltam, keményen, jó sebességgel kezdtünk, de összességében is csak egy-két rövidzárlatunk volt a hatvan perc alatt. Fontos volt, hogy négy sorral tudtunk játszani és a negyedik is megértette, mi a feladata. Most azonban el kell felejtenünk az eredményt, és csak a hétfői meccs a fontos, szeretnénk lezárni a sorozatot."

Virág Csaba: "Sajnos nem beszélhettünk csapatvédekezésről. Nagyon gyengén játszottunk hátul, pedig ez az alapja mindennek, s ebben mindenképpen javulnunk kell. Elöl megvoltak a sanszaink, lőhettünk volna mi is több gólt, olykor nem volt szerencsénk, de a hazai csapat jobban megdolgozott a sajátjáért."