A liláknál nem játszott Benk és Csamangó mellett Odnoga Mátyás sem, míg Henderson csatárként ügyeskedett a jégen.

UTE - FTC-Telekom 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)   -  eseménynapló   -   jegyzőkönyv

Újpesti Jégcsarnok, 565 néző, vezette: Juhász G., Babic V., Kövesi B., Pálkövi B.

UTE: Duschek - Varga A., Kovács A., Sikorcin, Pance (1), Godó - Nagy N., Carlson (1), Vincze P., Reed, DiDiomete - Kiss-Rusk J., Pokornyi, Nemes B. 1, Kovács S., Horváth Á. - Milushkin, Henderson. Edző: Baróti Zsolt, Virág Csaba

FTC-Telekom: Arany - Rantanen, Tóth G. 1, Pavuk, Nagy G., Tóth A. - Karmeniemi, Jászai, Switzer (1), Tóth R. 1, Kulmala - Hegyi Á., Sarcia, Farkas L. (1), Roczanov 1, Tóth G. - Boros, Pozsár, Hajós, Tóth R., Németh A. Edző: Fodor Szabolcs, Hennelly Yul

07:55 - 1:0 Nemes B. (Pance, Carlson) - ee
44:30 - 1:2 Tóth Gergely
55:08 - 1:3 Tóth Richárd (Switzer)

Kiállítás: 18 perc ill. 10 perc
Lövések: 23:54 (8:17, 4:20, 11:17)

A mérkőzés elején a lilák voltak aktívabbak, többet és veszélyesebben támadtak. Úgy játszottak, ahogy az idény elejétől kellett volna. A jó játék meg is hozta jutalmát: emberelőnyben a kapusról kipattanó lövést Nemes kotorta a hálóba, 1:0 (videó). Egygólos előny nem előny, hajrá!
Biztató első harmad után a folytatásban összeértek a kiállítások, hol itt, hol ott, felváltva. Köztük volt megérdemelt és túl szigorú. Egy ilyen hat perc megkavarta a játékot, szó sem lehetett az első játékrész egyenes folytatásáról.  Egyenlítés lett a vége, egy, az újpesti kapu mögött megharcolt visszaadott korongot lőtt kapuba Roczanov a 33. percben, 1:1 (videó).
Bármi lehet! Ilyet sokszor leírtam az utóbbi időben, és mindig bármi lett. Azaz semmi jó.
A harmadik játékrészben remek volt az iram, folyt korong, jó akciók futottak, megvolt az elszántság is - mindkét oldalon. A végén mégis az ellenfél került ki jól az szituációból. A 45. percben Tóth Gergely a kékvonalon vitte keresztbe a korongot, mi a kék vonalat érintette, de nem csúszott ki, majd balhátvédből lőtt. A lövés talán megpattant a tömegben, végül is a hosszú felső sarokba esett, 1:2 (videó). Egygólos hátrány nem hátrány, hajrá! De az… A csapat ment, harcolt, talán jobban is, mint eddig, de a lövés, a góllövés nem ment. És még egy veszteség is jött: Tóth Gergő a kapu mögött - büntetlenül - a bot tollával hasba nyomta Sikorcint (videó). A csapatkapitány a jégen maradt, nem tudott visszajönni, és a meccs végén kapitányi teendőit (kézfogások) is csak görnyedve, nagy fájdalmak közt tudta elvégezni. Attól tartok, komolyabb a baj…
A mérkőzés az 55. percben dőlt el, amikor a Switzer visszavette a korongot az egyik újpesti védőtől, a már felinduló játékosok közt üresen maradt Tóth Richárd, aki egyből bevágta a centerezést, 1:3 (videó) .
Sajnos, a mai is olyan meccs volt, aminek minden része, részlete ismerős volt számunkra. Most is hajtottunk, jó támadásokat vezettünk, hisszük azt, hogy jó úton járunk, de most is keveset lőttünk kapura, nagyon kevés gólt lőttünk, sokszor kerültünk hátrányba, kikaptunk. A nézők számára maradt a reménykedés, de legalább az megmaradt. Az első harmadban jól játszott az Újpest, aztán semmilyen, de fontos gólokkal nyertek a zöldek.
Hazafelé menet a Lánchíd ezúttal kék színre volt kivilágítva.