2020. március 9., hétfő

EL249: FTC-UTE 3:1

Második felvonás, idegenben, mint tegnap. Az Újpestban annyi változás történt, hogy Henderson helyett Csamangó lépett jégre légiósként, újra játsztott Nemes és Pokornyi.

(2020.03.09) EL 249:
FTC-Telekom - UTE 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)   -  eseménynapló

Pesterzsébet Jégcsarnok, 650 néző, vezette: Babic V., Rencz D., Kis-Király B., Soltész Á.

FTC-Telekom: Nagy K. - Karmeniemi, Sarcia, Nagy G. 1(1), Tóth A. 1, Juusela - Boros, Pulli, Pavuk, Switzer 1, Kulmala (1) - Rantanen, Tóth G. (1), Hajós, Tóth R., Németh A. - Tóth R., Jászai, Farkas L., Roczanov, Tóth G. Edző: Fodor Szabolcs, Hennelly Yul

UTE: Duschek - Varga A., Kovács A., Benk, Sikorcin, Pance - Saukko, Pokornyi, Reed, DiDiomete, Ainsworth - Nagy N., Kiss-Rusk J., Nemes B., Vincze P., Csamangó - Horváth Á., Horváth A., Odnoga 1, Godó, Rafaj (1). Edző: Baróti Zsolt, Virág Csaba

04:25 - 0:1 Odnoga (Rafaj)
47:48 - 1:1 Switzer (Tóth G., Kulmala)
54:02 - 2:1 Tóth A. (Nagy G.)
59:34 - 3:1 Nagy G. - ee üres kapu

Kiállítás: 6 perc ill. 10 perc
Lövések: 54:27 (19:11, 15:11, 20:5)

Az Újpest kezdéskor már mutatta: többet akar és talán tud is támadni, mint az első mérkőzésen. Az FTC azért nem nagyon akarta tudomásul venni ezt a vendégszándékot, s ezt Duschek tesztelésével is bizonyította. Aztán az 5. percben újpesti támadás során egy jobboldali indítás középre pattant (talán a vonalbíróról ?) a jól érkező Odnoga elé, aki nagyon jól helyezett lövéssel betalált, 0:1! Jó nyitány, csak így tovább! Élénk, változatos játék folyt, Pance helyzete után Duschek védet kettőt. Az UTE elcserélte magát, a kétpercet megúszták. Aztán Godó már 4-et kapott, de ez sem hozott gólt, sőt, a hazaiak állandóan hordták vissza a korongot a szerelések után. Egyenlő létszámban ma támadott is az Újpest. A harmad végén örülünk és aggódunk is, de a megállapítás él: a lilák eddig többet támadtak, mint vasárnap az egész meccsen.

A második harmad FTC támadásokról szól, az Újpest is kísérletezik, de nincs nagy pánik a hazaiak kapuja előtt. A hangulat óriási, mindkét tábor teli torokból énekel buzdít. Az Újpest kétszer is előnyben játszhatott, de az elsőnél szinte fel sem tudtunk állni, s a második sem hozott gólt. A játék harcos, változatos volt. Két őszinte csapat ment, harcolt a gólért, illetve hátul a gól ellen. És emellett a tegnapi meccsen oly gyakori bunyók, lökdösődések alig voltak. Aztán az utolsó pillanatban Benk Sikorcinhoz adott, aki lőtt, gól! Azaz gyanús! A lövésbe beleszólt a harmad végét jelző duda. Videózgatás után a bírók is így döntöttek. továbbra is 0:1 az állás. A videót visszanézve is időn túli a gól. Sajnos.

Nem megnyugtató a minielőny, folytatódott a harc. A következő találat minden eldönt. Az FTC támadott többet - de egyelőre nincs gól. Aztán újpesti emberelőnyben szinte fel sem tudtunk állni. Megint a hazaiak jöttek - ki lehet bírni gól nélkül? Nem, nem lehet. a 48. percben folyamatos hazai támadások során Kulmala visszajött az alapvonaltól a félvonalig, fordult, lőtt, Switzer belenyúlt, 1:1. Megtört a jég. Ez tovább lelkesítette a csapatokat, de megint a hazaiak jöttek ki jól a dologból, az 55. percben Nagy G. utána ment a kipattanó lövésének, visszafordult, beadott, Tóth A. belőtte, 2:1. Aztán egy kiállítás, majd annak leteltével még egy vette el a halvány lila egyenlítési esélyt. végül a kötelező, de soha be nem jövő üreskapus felállásból Nagy G. 3:1-re állítja a végeredményt. Nagy szurkolás volt, az Újpest jobb volt, mint tegnap, de egyet hibáztunk: Sikorcin egy szempillantásnyit elkésett a lövéssel a második harmad végén...
Most kétszer Megyeri út - kétszer kötelező győzelem következik. Csütörtökön találkozunk - ha a koronavírus is úgy akarja...

Fodor Szabolcs: "A küzdés előtte is megvolt, de a végére azt a kis pluszt is megtaláltuk, amit addig nem. Ha így küzdünk, ekkora Fradi-szívvel, annak ez az eredménye. Nem vesszük el Duschek érdemeit, ám jobban is megnehezíthettük volna a dolgát, például, ha keményebbek vagyunk a kapu előtt, és jobban zavarunk. Csütörtökre úgy kell felkészülnünk, hogy már hatvan percen keresztül tudjunk úgy játszani, mint ezúttal az utolsó húszban."

Virág Csaba: "A harmadik harmadbeli játékunkkal nagyon elégedetlen vagyok, mert nem azt játszottuk, amit megbeszéltünk, rendkívül fegyelmezetlenek voltunk. Azt hihettük, hogy elég lesz, ha nem játsszuk a saját hokinkat, csak várunk – hát most kiderült, hogy nem elég. Az a hoki, amit negyven percig játszottunk, meglehetősen jó volt, erre alapozhatunk a továbbiakban."