2020. március 17., kedd

Emlékezetes meccsek: 2014. 11. 23. HSC Csíkszereda - UTE 4:5 hu.

A 2019-20-as évad nagyon furán abbamaradt. Néhány régi meccs összefoglalóját megtaláltam a youtube-on. Idézzünk vissza a jó emlékekeket, mi is volt, hogy is volt.

A meccsekről annak idején jelentek meg beszámolók, de az akkori utehoki.hu  tartalma a neten már nem lelhető fel, a jegyzőkönyv illetve az eseménynapló sem érhető el. Hiába, nagyon régen volt...

Az öt és fél évvel ezelőtti csapatból Virág Csaba, Baróti Zsolt és Sommer Tamás vannak Újpesten - mint edzők. Kiss Dani kölcsönben lenyomott pár meccset idén. Itt megvan az akkori beszámoló. A többi meccsnék nem ngyon van meg...

2014. november 23.
HSC Csíkszereda  -  UTE 4:5 hu. (1:0, 3:2, 0:2, 0:1)

Csíkszereda, 500 néző, vezette: Lascar V., Toparceanu C., Redai B., Csata A.

HSC Csíkszereda: Ruczuj - Spady 2, Nagy I. (1), Molnár Zs. (1), Bíró M., Farkas T. 1 - Salló, Pojkar, Curilla (1), Tranca (1), Rokaly (1) - Bors, Papp Sz. (1), Molnár Z., Bíró O. 1(1), Bíró T. - Gecse, Geréb, Hildebrand, Bíró G. (1). Edző: Dreberg Christer, Gál Sándor

UTE: Pleszkán - Hegyi Á. 1, Durak 1(2), Tapio, Mihalik 1(2), Elomo (2) - Lindgren (1), Kiss D., Virág Cs., Coleman, Gágyor - Ványi, Garbacz Á., Virág T. 1(1), Tóth G. 1(1), Pichler Á. (1) - Sommer, Fekti Á., Ágoston (kapus). Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

19:56 - 1:0 Spady (Bíró O., Tranca) ee
21:48 - 2:0 Bíró O. (Rokaly, Curilla)
26:01 - 2:1 Durak (Elomo, Mihalik) eh
26:22 - 3:1 Farkas T. (Nagy I., Papp Sz.) ee
32:56 - 4:1 Spady (Bíró G., Molnár Zs.) 2ee
36:43 - 4:2 Virág T. (Tóth G., Pichler Á.)
42:48 - 4:3 Hegyi Á. (Virág T., Durak)
43:27 - 4:4 Mihalik (Durak, Elomo)
61:07 - 4:5 Tóth G. (Lindgren, Mihalik)

Kiállítás: 6 perc  ill. 18 perc  + 10 perc fegyelmi (Tapio)
Lövések: 28 ill. 36 (7:13, 12:14, 9:8, 0:1)

A négyfős szurkolócsapat ma is buzdította a csapatot. Az Újpest kissé álmosan kezdett, a meccs nyitott volt. A harmad utolsó pillanatában jutottak vezetéshez a hazaiak: emberelőnyben támadva a jobbhátvédhez került hátra a korong, Spady elemi erővel bombázott az újpesti kapuba, 1:0.
A második játékrész rosszul indult: a jobbról jövő lövést Pleszkán kinyomta, de pont Bíró O. elé, aki közelről büntetett, 2:0. Mielőtt komoly baj jött volna, emberhátrányból sikerült, ami korábban nem: a 27. percben elszedtük a korongot, és jó ellenakció után a visszaadást Durak bombázta a kapuba 2:1. Sajnos, nem volt hosszú az öröm, pár másodperc múlva Farkas egy jó akció után lőtt gólt (3:1), a különbség megint kettő lett. Sőt! A hazaiak kettős előnybe kerültek, amikor megint Spady bombázott távolról, most a bal felsőbe 4:1. Megy el a meccs… Az újpesti kapuban Ágoston váltotta Pleszkánt. A 37. percben majdnem a semmiből sikerült a szépítés, Virág Tamás egy centerezést gólra váltott, 4:2. Még időben jött a találat, a -2 lőtávolság lehet!
A harmadik húszpercre indult be igazán az Újpest! A 43. percben egy jó támadás végén az első lövés kapuvas lett, a visszapattanót Hegyi bevágta, 4:3. Jókor jött a gól, maradt elég idő a fordításra! Egy percet sem kellett várni, amikor egy jobboldali beadás után kapásból 4m-ről Mihalik bevágta, 4:4! Újabb gól nem lett, egy pontunk már megvolt, a döntés a hosszabbításra maradt. Szerencsére hamar begyűjtöttük a második pontot is: Lindgren távoli bombájába beleért Tóth Gergő, Ruczujnak nem volt ellenszere, 4:5!
4:1-es hazai vezetés után nem sokat adtunk volna, hogy pontosan jövünk haza. A lila csapat fantasztikus hajrával fordított, és visszavettük a rájátszást érő hatodik helyet! Erdélyből öt ponttal visszatérni minden csapatnak siker. Szép volt, fiúk!