2021. február 22., hétfő

EL113: UTE-Vasas 7:3

Két UTE győzelemmel (a Vasas és a MAC ellen) megelőzhető a táblázaton a MAC, de a Gyegyó három győzelemmel az Újpest elé kerülhetne. De mindez csak szépségtapasz, majd minket választanak a felső négyből. A Vasas a nyolc között maradna, ehhez egy pontra van szükségük, de ezt ne ma szerezzék meg! A Titánokkal játszanak kétszer, ott beszerezhetik a hiányzó pontot.
Szécsi végre felgyógyult, a mai meccset kihagyó Varga Arnold helyett került a védelembe.

(2021.02.22) EL 113:
UTE - Opten Vasas HC 7:3 (2:2, 4:0, 1:1)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 0 néző (ErsteLigaTV: 176 néző) , vezette: Mach M., Babic V., Kövesi B., Molnár M.

UTE: Duschek - Kiss Ph. (2), Selan (1), Benk, Just, Bodó (2) - Stadel 1, Pokornyi, Sotlar 1, Sikorcin 1(3), Vincze P. 1 - Kovács A., Szécsi P., Perkovich, Rafaj (1), Vorobyev 1(1) - Horváth Á., Nemes B. 3(1), Kovács S., Godó. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

Opten Vasas HC: Sági M. - Tornyai, Bukor, Révész, Bödök, Czakó - Seregély, Léránt, Odnoga 1(1), Schmál, Turbucz (2) - Ozols, Kmec 1, Szalma, Veshutkin (1), Páterka 1(1) - Szlama, Kováts, Mattyasovszky, Csiki, Nagy M., Tóth K. (kapus). Edző: Ladányi Balázs, Revák Zoltán

27:22 - 4:2 Nemes B. - eh
30:21 - 5:2 Vorobyev (Sikorcin, Kiss Ph.)
32:26 - 6:2 Stadel (Kiss Ph., Bodó)
52:38 - 6:3 Páterka (Veshutkin)
55:40 - 7:3 Vincze P. (Sikorcin, Bodó)

Kiállítás: 6 perc + 10 perc fegyelmi (Perkovich) + 10 perc fegyelmi (Kiss Ph.) ill. 4 perc + 10 perc fegyelmi (Szalma)
Lövések: 34:45 (11:15, 14:12, 9:18)

Micsoda indulás! Első harmad, első perc, Sikorcin balról középre passzolt, Sotlar jött, látott, gólt lőtt, 1:0. Tehát megvan az alaphang! Folytatódik a MAC meccs? Aztán már láttuk, nem annyira. Jól lenyugodtunk, jöhetett a Vasas. Komoly támadások, Duschek védések következtek. Aki nem támad, gólt kap! a 7. perc Turbucz jobbról támadta a kaput, középre gyötörte a korongot, Odnoga kiszabadította ütőjét, és középről közelről gólt lőtt, 1:1. Nem kellett volna…
Ezután szétszórt lett a meccs, kiegyenlített a játék, pontatlanságok sorozata mindkét oldalon. A 10 percben Rafaj a kapu mögött visszaszerezte a korongot a baloldalon jövő Vorobjovhoz passzolt, aki csodálatos meglátással egyből a kapu elé passzolt, Nemes üresen érkezve gólt lőtt, 2:1. (A jegyzőkönyvet utólag javították, így én is módosítottam a neveket.) Gyönyörű volt! Visszaszedett korong, zseni passz, remek gól! A gól után minden rendben volt, megint kiegyenlített lett a játék. A 15. percben megint jött a lazítás büntetése: Korongszerzés után a Vasas 4 a kettő ellen fordult kapura, és Odnoga átadását a második hullámos Kmec vágta be, 2:2.
Az első gól olyan gyorsan jött, hogy azt súgta: fog ez menni! De ma nem a MAC az ellenfél, lazítani nem kéne – kellett volna. Egy harmad után úgy tűnik, hogy az Újpest ma kicsit lazább, mint kéne. A 2:2 figyelmeztetés, de egy győzelem sem ajándék, melózni kell érte.

Második harmad, második perc, Sikorcin lőtt gólt – bocs, a látványról lemaradtam. Az összefoglalóból megnézem.
A 28. percben emberhátrányban Nemes beleállt egy lövésbe, majd megugrott, rávezetett, gólt lőtt. 4:2. A 31- percben Sikorcin jobbról remekül adott középre, a lendületből érkező Vorobjov be is lőtte, 5:2. Ságinak is elege lett öt gól után, Tóth állt a kapuba. Az ő avatására sem kellett sokat várni, a 31. percben néhány  bemutatott védés után a felállt támadásban Stadel jobbhátvédből bombázott a rövid felsőbe, 6:2. Ma is meglesz a tíz?
A döntetlen első harmad után a második játékrészben eldöntötte a mérkőzést az Újpest.

Eldőlt a meccs, az Újpest megint lazázott. A Vasas jött előre, fontos volt a védekezés, de Duschek is sokat dolgozott. A játék leeresztett, sok volt az elszórt elpasszolt korong. A meccs folydogált míg az 53. percben egy rossz csere után szabadon jöhettek ketten, Páterka lőtte a gólt, 6:3. Az utolsó gól megint szépségdíjas találat volt, Sikorcin a kapu torkában a baloldaról nem lőtt, hanem a 101%-os ziccerben érkező Vinczéhez passzolt 7:3.

A harmadik harmadra már minden eldőlt, az Újpest magabiztosan vezetett, a Vasas igyekezett, de csak egy gólig jutott. A lilák nem erőltették magukat, de a játékos kibújt belőlük, gólt szívesen lőttek volna. Egyet lőttek is, de az szépségdíjas találat volt. A meccs hőse a négypontos Sikorcin volt.
Csütörtökön alapszakasz búcsúztató, a Tüskében a MAC ellen 17 órakor. A meccset az M4sport közvetíti.

Virág Csaba: "Az első harmadban amit eddig jól csináltunk, azt is elrontottuk, sok létszámfölényes megugrása volt a Vasasnak. A másodikra már egy másik csapat jött ki, az teljesen rendben volt, ám ezt a hullámzó játékot nem engedhetjük meg magunknak a playoffban, ennél kiegyensúlyozottabb teljesítményt kell nyújtanunk. A rájátszás más tészta, ott a két csapat csak egymásra fókuszál, és biztos, hogy ott ez kevés lesz bármelyik mérkőzésen."

Ladányi Balázs: "Elég hullámzó volt a játékunk, akár az egész szezonunk. Nem kezdtünk jól, de magunkra találtuk az első harmadban, a második játékrészben viszont olyanokat hibáztunk, hogy sorra kaptuk a gólokat. Onnan már egy ilyen jó csapat ellen nehéz felállni, nekünk nem is sikerült. Visszakerültünk a földre, és bebizonyítottuk magunknak, hogy még rengeteget kell dolgoznunk."