2021. február 25., csütörtök

EL180: MAC-UTE 2:3 hu.

A mai meccs az egyetlen, amelynek az utolsó fordulóban tétje van: a Tüskecsarnokban dől el az alapszakasz ötödik helyezésének a sorsa. Persze egyfelől nem komoly tét, de újpesti oldalról nézve: győzni mindig jó, az MAC-ot leverni fontos, az ötödik hely jobban hangzik, mint a hatodik, és vegyük a mait felkészülési mérkőzésnek a rájátszásra. Mióta elsősoros csatáraink visszatértek, két meccsen 17 gólt lőttünk. Ezek közül nem egy szépségdíja találat volt, ahol az ész, a gyorsaság, a remek ütemérzék és a technika együttműködése hozott szép gólokat. Ma is legyen így, győzelmet várunk, Hozzászoktunk!
Kyle Just ma hiányzik, ő nincs 100%-os állapotban, viszont Varga Arnold újra játszhat.

(2021.02.25) EL 180:
MAC HKB Újbuda - UTE 2:3 hu. (0:1, 2:1, 0:0, 0:1)   -  eseménynapló

Tüskecsarnok, Budapest, 0 néző, vezette: Kormos D., Kincses G., Kedves A., Mizsák P.

MAC HKB Újbuda: Bálizs - Dóczi, Pozsgai T., Orban B. (1), Sofron I. 1, Kreisz - Macaulay, Jászai, Nagy K., Kozma, Schlekmann - Kovács B. 1, Garát, Pápa M. (1), Majoross B., Molnár B. - Bugár (1), Lőczi, Ritter, Kedves R. Edző: Kangyal Balázs, Marton Tibor

UTE: Rajna - Kiss Ph., Selan, Nemes B. (1), Benk (1), Bodó 2 - Stadel (1), Pokornyi, Sotlar 1, Sikorcin (1), Vincze P. - Varga A., Kovács A., Perkovich (1), Rafaj, Vorobyev - Szécsi P., Kovács S., Horváth Á., Godó. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

11:38 - 0:1 Sotlar (Perkovich, Sikorcin) - ee
20:14 - 0:2 Bodó (Nemes B.)
29:46 - 1:2 Sofron I. (Orban B., Bugár)
36:32 - 2:2 Kovács B. (Pápa M.)
60:19 - 2:3 Bodó (Benk, Stadel)

Kiállítás: 4 perc ill. 10 perc
Lövések: 55:35 (20:11, 17:10, 18:13, 0:1)

MAC fölényben indult a mérkőzés, a hazaiak kapuvasig jutottak. Perkovich kiállítása sem javított a helyzetünkön. A 4. percben Rajna már vagy 8 védésnél tartott. A büntetés után a továbbiakban is inkább a MAC támadott, Bálizs kevés lövést kapott. Itt nem lesz 4 újpesti gól a harmadban… Amikor az Újpest került előnybe, Rafaj felsősarkos lövését a kapusbot bot végével védte Bálizs. Tudás vagy mázli? Inkább utóbbi. De a 12. percben hátulról Perkovich adott vissza az alapvonal mögül a felérkező Sotlarnak. A többi csatár elvitte a kapu elől a védőket, így tisztán lőhetett a szlovén légiós, 0:1. A harmad második részében már újpesti fölényt is láthattunk, de aztán Rajna 3-szor is hárított egy percen belül. Hajtós, izgalmas a meccs, mindkét csapat tétmeccset játszik.
Eddig egy gól ide. De ehhez nagyon sokat melóztak a fiúk, és Rajna 20/0 teljesítménye is nagyon kellett hozzá. Jó, nagyon jó meccset láthatunk, semmi nem dőlt el. Azért vezetni fontos, jó érzés!

Két pillanat, azaz 14 másodperc, és 0:2! Bodó kapott átadást, az egyszem hátul maradt védő a középet védte, Bodó balról ment kapura és a rövidsarokba lőtt, éppen annyira emelve meg a korongot, hogy az átmenjen a mamut fölött, 0:2. A MAC nem állt meg, jöttek lőttek hajtottak, ez talán az utolsó pillanat, hogy meccsben maradhatnak. Mert ha jön a harmadik, a MAC reményeinek vége. A sok akció meghozta az eredményt: a 30. percben egy hazai támadásnál az alapvonal mögött, a palánktól a saját lába között háttal játszott vissza Orban, Sofron középen üresen érkezett, trükközött és betalált, 1:2. Ismerjük el, zseniális gól volt. Tehát szoros, még szorosabb a mérkőzés. Néhány jó újpesti perc következett, majd a 37. percben Kovács Bronson jobbhátvédből felindult, helyet csináltak neki éles szögből csípőmagasan Rajnára lőve pattintot gólt éles szögből, közelről, 2:2. Beadást vártunk tőle. Minden kezdhetünk elölről. A MAC sokat dolgozott az X-ért! 0:2-nél jó volt, de most megint izgulhatunk. Az a helyzet, hogy most is jobban és többet támadtak a hazaiak.
Van még húsz percünk megfogni az ötödik helyet, de ahhoz gól kell!

Az Újpest némileg erősített, egy Bodó - Nemes játék után ment mellé a lövés. A MAC is jött, akart, A 45. percben Bodó - Benk remek játék után Bálizs lett a győztes. Továbbra is jó, izgalmas a meccs, egyértelmű, hogy mindkét csapat győzelemre hajt. Hisznek benne, hogy belövik a harmadikat. És ettől jó egy gyakorlatilag tét nélküli mérkőzés! Stadel kiállítását megúsztuk, majd az 53 percben megint lila játékos kapott kényszerpihenőt. Ezúttal a támadásos védekezés jött be, a kétperc simán lement. Maradt 5 perc megnyerni a meccset és az ötödik helyet. Sikorcin -2:10-nél kapura mehetett egyedül, de kimaradt a rávezetés. A végén Rajna lejött, Stadel majdnem betalált, de maradt a hatodik hely.
A minimális győzelemről a döntés a ráadásra maradt.

A hosszabbítás
nem volt hosszú, 19 másodperc után Bodó döntött, tett egy nagy kört, lekorizott mindenkit, és 2:3. Csak 20 másodpercet késett...

A mai MAC – UTE összecsapás nagyon jó, nagyiramú, harcos mérkőzés volt. A látott játékot, a csapatokat nézve a döntetlen eredmény reális. Az Újpest örülhet a győzelemnek, a MAC az ötödik helynek. Tehát mindkét fél örülhet is, szomorkodhat is.
A 36 fordulós előjátéknak vége. Hétfőn ellenfélválasztás, és kedden már meccselnek a csapatok. Sok Újpest mérkőzést akarunk látni!