2021. február 7., vasárnap

EL78: Csíkszereda-UTE 4:2

Ma nem az Újpest az esélyes. Két vereség – egy alig és egy komoly, továbbá nincs visszatérő csatárunk sem. A Csík százaléka 69, az Újpesté 55.
Az eddigi meccsek:
EL19:    2020.10.10  UTE - CSI  3:4
EL141:   2021.01.21  UTE - CSI  2:7
tehát 0 szerzett pont. Előzetesen minden ellenünk szól.

(2021.02.06) EL 78:
Sport Club Csíkszereda - UTE 4:2 (0:1, 3:0, 1:1)   -  eseménynapló

Csíkszereda (ROU), 0 néző, vezette: Sikó Sz., Redai B., Andre A., Bandi Cs.

Sport Club Csíkszereda: László - Wishart (1), Farkas T., Blackwater 1(1), Yellow (3), Combs 2(1) - Kulyash, Papp Sz., Becze T. 1(1), Maylan, Bíró T. - Salló, Láday T., Fodor Cs., Casaneanu, Rokaly N. - Györfy, Sándor, Gecse, Ilyés. Edző: Morgan Jason, Hozó Levente

UTE: Duschek - Kiss Ph., Selan 1, Sotlar (2), Vincze P. (1), Perkovich 1 - Stadel, Pokornyi, Nemes B., Rafaj, Vorobyev - Varga A., Kovács A., Kovács S., Rokaly-Boldizsár R., Zsigmond - Horváth A., Horváth Á., Godó, Molnár A. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

04:17 - 0:1 Perkovich (Vincze P., Sotlar)

Lövések: 43:28 (13:11, 18:7, 12:10)

Talán meglepetés készül? Perkovich góljával egy harmad után vezet a lila csapat idegenben, 0:1. A lövésarány kiegyenlített, a kiállítások majdnem 3 perc nálunk, 2 a hazaiaknál.
A második emberhátrányunk második perce átment a középső harmadra, amit a letelte előtt 6 másodperccel Combs kihasznált, 1:1. A 27. percben a 33 éves amerikai ismételt, már 2:1. Lassan megy el a nem is remélt csoda. A 34. percben kettős hátrányba került a vendég UTE, Becze talált be – ebben nem volt semmi meglepetés, 3:1. A második harmadban a győzelem eldőlt, a kiállítás 2 perc vs. 10 perc.
Ha visszanézzük, ítélkezhetünk. Lövésarány sokat elárul a harmadról, 18:7.
A 43. percben emberelőnybe került az UTE , ezt még nem, de a következőt gólra váltotta Selan, 3:2. Az 57. percben megint hazai emberelőny, amiből Blackwater biztosította be a hazai győzelmet.
Az UTE harcolt, helytállt, Duschek megint nagyot alakított. Túl sok volt a hiányzó, a kiállítás, kevés volt a meccs előtt a pihenőidő. Jelen felállásban erősebb a Csíkszereda. Azért egy vasárnapi csodában reménykedjünk, hátha…

Jason Morgan: „Az első hét perc egész jó volt, aztán viszont nem sikerült gólhelyzeteket kialakítanunk, felületesek lettünk, az UTE átvette az irányítást, s lőtt is egy gólt. A fórjátékunk hatékony volt, három gólt is így szereztünk. A speciális egységünk és László Arnold kapusunk hatalmas részt vállalt a sikerből.”

Baróti Zsolt: „Nem biztos, hogy mi voltunk a jobb csapat, de hatvan percen át küzdöttünk és csúsztunk-másztunk. Megvoltak a lehetőségeink, hogy több gólt szerezzünk s ha egy kicsit szerencsésebbek vagyunk, jobb döntéseket választunk az utolsó pillanatokban, akár ponttal vagy pontokkal távoztunk volna.” (nso.hu)