2021. február 3., szerda

EL168: Gyergyó-UTE 2:1

Öt nap, négy meccs, öt elsősoros csatár, és a válogatott kapus nélkül. Ez az erdélyi túra előzetese. Hány pontot remélünk? Sokat szeretnénk, de hiányos csapatunk csökkent esélyekkel áll neki a négyes sorozatnak.
Korábbi mérkőzések:
EL 27:  2020.10.13.  UTE - GYE  4:3 bü.
EL 74: 2020.11.29. GYE - UTE 3:2 EL129: 2021.01.14 UTE - GYE 4:1

(2021.02.03) EL 168:
Gyergyói Hoki Klub - UTE 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)   -  eseménynapló

Gyergyószentmiklós (ROU), 0 néző, vezette: Csomortani Zs., Csata A., Redai B., Péter V.

Gyergyói Hoki Klub: Cooke - Kozma, Troncinsky, Basaraba 1(1), Pance, Koskiranta (1) - Imre, Podlipnik, Silló, Szabó P., Szigeti - Rasulov (1), Ferenc 1(1), Barabás, Lázár, Bíró G. - Sára, Csergő, Elekes. Edző: Szilassy Zoltán, Góga Attila

UTE: Duschek - Kiss Ph., Selan (1), Sotlar 1, Vincze P., Perkovich - Stadel, Pokornyi, Nemes B., Rafaj, Vorobyev - Varga A., Kovács A., Kovács S., Godó, Zsigmond - Horváth A., Horváth Á., Molnár A., Rokaly-Boldizsár R. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

35:44 - 0:1 Sotlar (Selan) - ee
52:55 - 1:1 Basaraba (Koskiranta, Ferenc) - eh
55:36 - 2:1 Ferenc (Basaraba, Rasulov)

Kiállítás: 10 perc ill. 10 perc
Lövések: 43:28 (19:7, 12:13, 12:8)

Hamar kiült Godó, emberelőnyben félelmetesen támadtak a hazaiak. De Duschek nagy munkával tartotta a nullát. Itt sorolhatnám bravúrjait, de nem teszem, hosszú volna a felsorolás. Amikor a 10. percen a lilák – ma fehérek – kerültek előnybe, csak a második percre sikerül felállni, veszélyeztetni. A következőkben inkább a vendégcsapat támad, de a következő emberhátrányunk értelemszerűen változtat a képen. Rafaj kiülése után (nem is tudom, mit csinált) megint piros, azaz hazai percek következtek, de a szokásos(!) Duschek bravúroknak, és a védekezés remek összhangja megóvta az Űjpest kapuját a góltól. Aztán egyforma létszámnál inkább mi támadtunk – bár a góllövő ötök nagyon hiányoztak. A hazaiak emberelőnyben nagyon tudnak támadni, egyenlő létszámnál egyenlő a játék. Nem kéne emberhátrányba kerülni!

A hazaiak támadnak többet, de lassan feljött az Újpest. Amikor emberelőnybe kerültek a vendégek, mégsem volt olyan éles a csapat. Nehezen ment a felállás, egy rossz, vagy inkább kicsit pontatlan átadás azonnal büntetést kapott a hazai hokisoktól. Az összbenyomás: álmos játék. Az utóbbi időben jobb meccseket játszottunk. Vagy valami lassítás van a közvetítésben? A 30. percben kettős UTE helyzet maradt gól nélkül, Stadel, majd az ismétlő Zsigmond Á. próbálkozásait fogata Cooke. Egy kettős kiállítás ritkította a csapatokat, több helyzet is kialakult, de sem itt, sem ott nem sikerült a gól. A 36. percben emberelőnybe került az UTE, a bulit elhozta Sotlar, majd visszakapta Selantól, jobbról kapu felé indult, s a rövid felsőbe bombázott, 0:1! Az óriás Perkovich remekül kitakarta Cook elől a panorámát. A hátralevő időben inkább a lilák támadtak. Egy gól előny – már csak meg kellene tartani. Minimum komoly feladat. Egy második gól lenyugtatna minket is, a csapatot is.

A hazaiak hozzáállása: most vagy soha. Két emberelőnyt is kaptak – talán a második volt kicsit kérdőjeles – és jöttek is a piros hazaiak. Duschek és a védekezés ott volt, vezettünk. Már-már hittük, hogy meglehet a három pont, amikor az 52. percben mi kerültünk emberelőnybe. Két perc nyugi – gondoltam. De: elszedték a korongot, kettő az egyben jöhettek a hazaiak, a beadást Basaraba belőtte, kiszabott gól, 1:1. Lesz erő még egy gólra? Volt, de nem nekünk. A belelkesült Gyergyó beindult, Csibi egy visszaadott korongot tett be középről, 2:1. Veszett fejsze, kapus nélkül sem sikerült az egyenlítés.

A nagyon tartalékos Újpest nagyot küzdött. Remekül, önfeláldozóan védekeztek, és majdnem sikerült a győzelem. Az emberelőnyben szerencsétlenül beszedett gól hozta a fordulatot, veszítettünk. Ma egy gól látványa 166 Ft-ba került. Nem bántuk volna, ha ma este csak egy gólt látunk, mégha a góldíj 500 Ft az egyszem lila gólért.
Akkor most – aki még csinál ilyet – nézzük a focistákat, a derbit. (Amikor ez írom, 0:1 az állás.)

Szilassy Zoltán: "A második harmad nem tetszett, mert könnyelműek voltunk, és nehezítette az Újpest emberelőnyös játékából felkészülést, hogy sok a hiányzója, ami viszont nem jelent hátrányt, mert olyan erős a kerete... Ezért is nagy fegyvertény, hogy az alapszakaszban lehetséges tizenkét pontból hetet elvettünk az UTE-tól, egyúttal visszaigazolás magunknak, hogy van értelme a munkának."

Virág Csaba: "Nem úgy indult, ahogy szerettük volna, Duscheknek köszönhettük a döntetlent. A második harmadtól sokkal jobban hokiztunk, a harmadikban viszont magunkat vertük meg. Nem voltunk nagy nyomás alatt, de a saját emberelőnyünkből kaptunk gólt, majd rossz cseréből... Többet érdemeltünk ennél." (nso.hu)