2021. február 19., péntek

EL157: UTE-MAC 10:1

Öt visszatérő a csapatban! Újra pályára léphet Benk András, Sikorcin Ladislav, Bodó Christofer és Kyle Just, valamint Rajna Miklós. Az extra súlyos eltiltást kapott Szabad Kevin érthetetlenül hosszú büntetését nem csökkentették – nem értem, miért. Szécsi továbbra sem kész meccsre.
Azért legyünk óvatosak az elvárásokkal, a visszatérők valamennyien komoly sérültek voltak, hosszú kihagyás után nem várható el, hogy a szokásos teljesítményüket nyújtsák. Persze, azért reméljük, visszahozzák a gólokat az Újpestnek!
Nehéz helyzetben vagyunk, a táblázatot nézve a hatodik hely elérhető, az ötödik megszerzése nem teljesen realitás. Így minket fognak választani ellenfélnek. Idén ez így alakult.
A MAC elleni két korábbi meccs egy-egy hazai győzelmet hozott.

(2021.02.19) EL 157:
UTE - MAC HKB Újbuda 10:1 (4:0, 4:1, 2:0)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 0 néző (207 ErsteTV néző), vezette: Varjú Á., Wolf L., Balla N., Kis-Király B.

UTE: Rajna - Kiss Ph. (1), Selan, Benk (1), Just 2(2), Bodó 2(1) - Stadel 1, Pokornyi, Sotlar 1(1), Sikorcin (1), Vincze P. 1(1) - Varga A. (1), Kovács A., Perkovich 1(2), Rafaj, Vorobyev 2(1) - Horváth Á., Nemes B., Kovács S., Godó. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

MAC HKB Újbuda: Bálizs - Dóczi, Pozsgai T., Nagy K., Sofron I. 1, Schlekmann (1) - Macaulay, Jászai, Orban B., Kreisz, Terbócs - Kovács B., Garát, Ritter, Kozma, Molnár B. - Csollák, Majoross B., Lőczi, Pápa M., Kedves R., Farkas R. (kapus). Edző: Kangyal Balázs, Marton Tibor

32:40 - 7:1 Just
37:24 - 8:1 Perkovich (Vorobyev, Varga A.)
45:52 - 9:1 Stadel (Vincze P.)
57:01 - 10:1 Vincze P. (Sotlar)

Kiállítás: 12 perc ill. 4 perc
Lövések: 37:49 (24:20, 7:20, 6:9)

Újpesti akciókkal indult a meccs, mentek végig a gyors támadások. És a 4. percben Már vezetett is az Újpest! Just lövése felpattant a kapuson és gólba pottyant, 1:0. A következő percben lendületakció során Vorobjov baloldalra kapott átadást, lövése kipattant, az ismétlés nagyon éles szögből besurrant Bálizs kapus mögött, 2:0. Remek kezdés, nem várt kezdés! A továbbiakban kicsit próbálkozott a MAC is, a 8. percben helyzet Sofron lövését védte bravúrral Rajna. De összességében a lilák uralták a játékot, a 10. percben Sotlar balról lőtt remek gólt, 3:0. A 14. percben 2 másodperc alatt kettős emberelőnybe került az Újpest, az előny végén Vorobjov megszerezte a negyedik hazai gólt. A 18. perc elején a hazai csapat is kiharcolt egy kétemberes hátrányt –de a védekezés és a kapus remekül működött.
Csodálatos harmadot láttunk! A bevezetőben említett aggodalom nem jött be. Ennyi jó csatárral vágták a lilák a gólokat. A védekezés olyan volt, hogy a MAC alig jutott lehetőséghez. Az idényben nem volt 4:0-ás nyitó harmadunk!

Könnyű kezdés: 22 másodperc után Bodó kapott hátulról átadást Kiss Philtől, - előtte Sikorcin kivitte a védőt középről – s a visszatért csatár is betalált, 5:0. Ez volt Bálizs utolsó gólja, leült a kispadra (A cserekapus utód, Farkas is öt gólt kapott…) Bodó öt perccel később avatta fel a kapust, távolról talált be, 27. perc 6:0. Következő percben Sofron elrontotta a 0-t, jobbról indult meg, átjutott balra és betalált. Ez baj, de nem baj, csak szépséghiba, 6:1. A MAC nem adta fel. Az Újpest meg nem hagyta abba! A 32. percben Just lőtt gólt, úgy hogy nem is ő talált be! Kapura lövését védte a kapus, de a gólvonalon szédelgő korongot a menteni akaró Jászai belelőtte Farkasba hátulról. Pániköngól, 7:1. A 38. percben az egyre jobban magára találó Perkovich Vorobjov balraadását vágta be, 8:1.
Elképesztő! És most nem lehetünk ott! A mai meccset nyugodtan abba lehet hagyni, itt már változás nem lesz. Legfeljebb pár hazai gól! Rajnának jelentős része van az állásban – na nem a nyolcban, hanem az egyben. A lövésarány a harmadban 7:20, a gólarány 4:1. Nekünk kedvező ellentmondás!

Góllövés helyett két emberhátránnyal kezdtünk, bár a másodikban szinte be sem jutottak a támadó harmadba a MAC-osok. Egyenlő létszámlánál a 46. percben a mai első egyetlen hátvédgólt centerből lőtte a felérkező Stadel egy Vinczétől kapott átadás után, 9:1. Három perccel a vége előtt Vincze lőtte a tizediket, balról közelről a hosszú felsőbe. 10:1

Én nem szeretem, ha agyonverjük az ellenfelet. Mondjuk ez a mai meccsre nem vonatkozik… Most láthatjuk, mennyire hiányoztak a 4 meccs 0 pontos túráról a hiányzók. Sokkal előbbre állhatnánk, akár az első négyben.
De nézzünk előre: Csodálatos csapatunk van! A mai játékkal bármelyik Erste Liga csapatot levertük volna. Ezt a formát kéne megtartani a következő 15-20 meccsre, és akkor…

Virág Csaba: “Fontos volt nekünk, hogy győzelemmel folytassuk az erdélyi túra után. Az eredmény másodlagos, messzemenő következtetést nem vonhatunk le belőle. A győzelem az győzelem, örülünk neki. Hatékonyak voltunk a kapu előtt, jól kezdtük a mérkőzést, az megalapozta a maradék 50-55 percet is. Az emberhátrányos védekezésünk nagyon rendben volt, örülök, hogy abban tudtunk fejlődni. Most úgy álltak a csillagok, ahogy nekünk kellett, de helyén kell kezelni ezt a sikert. Nekünk az alapszakasz negyedik helyére már nincsen sanszunk, de szeretnénk olyan formába kerülni a rájátszásra, hogy bárki választ minket, annak kemény fejtörést okozzunk.”

Kangyal Balázs:Nem hinném, hogy nagy jelentősége van annak, hogy hány góllal kaptunk ki. A célunk az, hogy bekerüljünk a legjobb négy közé, javíthatunk vasárnap. Hokiztam már annyit életemben, hogy tudom, vannak ilyen napok, amikor ez megtörténik. Lehet, hogy ez a vereség még egy kicsit jót is tesz nekünk, bármilyen furcsa. Tisztában voltunk az ellenfél játékerejével, pihentek voltak, sok sérültjük most tért vissza. Nem vagyok sem csalódott, sem elkeseredett, gratulálunk az ellenfélnek.”