2023. november 19., vasárnap

EL75: DEAC-UTE 5:2

Régen győztünk. Ma nagyon kellene! A csapatba visszatért tíz meccs kihagyás után Just. A mai hiányzók: a beteg Coatta, és a sérült Nádasy és Rácz Szabó. Eddig a DEAC feleannyi pontot szerzett, mint az Újpest, viszont az MK meccset Újpesten a Debrecen nyerte. A hazaiaknál nem játszik a sérült
Ushnev, és a nemrég visszaigazolt Kloz.
A meccset az M4 Sport adta. A neten 25 mp-cet késik a kép a tévéadáshoz képest.

(2023.11.19) EL75:
DEAC - UTE  5:2  (1:0, 2:1,2:1)
 - eseménynapló

Debrecen,  324 néző, vezette: Dósa K., Babic V., Kocsány B., Mizsák P.

DEAC: Szeles - Mingazov (1), Dobmayer (1), Buchkin 2(1), Novotny (3),  Smirnov (1) - Jakabfy S., Krollis (2), Yeliseyenka, Hári, Vasilev -  Bukor, Jakabfy Cs., Koblar, Rétfalvi (1), Molnár D. (1) - Mazzag, Mihalik A., Kozma, Mihalik G. Edző: Vaszjunyin Artyom, Berta Ákos

UTE: Sági - Nyquist, Silfer, Saarleinen, Mestavainio (1), Tiala 1 - Szabó D. (1), Pokornyi, Kiss P., Just, Laskawy - Tornyai, Kiss D., Simon L. Benk 1, Kovács A. (1), Kovács S. - Balázsi, Nádasy, Lőczi.  Edző: Marcus Juurikkala, Kovács Viktor.

50:03 - 3:2 Benk (Szabó D., Kovács A.)
56:16 - 4:2 Rétfalvi (Dobmayer, Molnár D.)
59:52 - 5:2 Mingazov kn

Ságié az első két védés. A játék - majd kialakul. Kiegyenlített a játék. Most nem kell félni, nem szorultunk be. Kissé unalmas a meccs, de legalább egyenlően játszunk a hazaiakkal. 12. perc, most a DEAC szorít. A végén újpesti cserehiba - az elmúlt meccsen elég sok ilyet láttunk. Ezt is gyakorolni kell? Nem úsztuk meg, Buchkin balról eleresztett bombájával 1:0. Kell az emberhátrány? Ezek szerint igen, Pokornyi  gyorsan kiült. De minek is?
A rossz sorozat folytatódni látszik. Remény? Még van 40 perc...

Sági munkája fontos. Egyelőre nem látom az Újpestben az egyenlítést. 25. perc: lehetőség - szép összjáték után, de nincs egyenlítés. Majd újpesti előny: és Tiala egyenlít: a jobb oldalon a kapuhoz közel kapott átadás, befordult, és belőtte, 27. perc, 1:1

tévéfotó

Támadásban maradtak a Lilák és hajtós lett a meccs. Jön egy újpesti magasbotos érvénytelenített gól. Én vitatom, mert a koronghoz érve lent volt a bot, és előtte sem volt senki veszélyben. Ebben a harmadban aktívabb az Újpest. De nem kéne faultolni: A 34. percben az emberelőnyben felállt a DEAC, a balhátvédbe átadott korongot Buchkin bombázta gólba úgy, hogy valakin megpattanva került a hálóba a korong. 2:1Tornyai ült ki - ezt nem lenne szabad - újabb hazai esély. 36. perc - Buchkin majdnem gólt, most kapuvasat lőtt. Épp lejárt az előny, amikor ezúttal is Buchkin lőtt, most Smirnov beleért, és már 3:1. Megy el a meccs, ahogy mostanában szokott. Az újpesti  előny: semmi.
Mintha az elmúlt meccseket látnánk...

Tudunk-e még futni az eredmény után? A hit - részemről - visszafogott... Beszorulva nem lövünk gólt. A DEAC lendületben, kár, hogy ellenünk játszanak ilyen jó. Biztosan mi hagyjuk őket. Fogy az idő, fogy a remény.  A DEAC jól védekezik. Magabiztosak - van mire. Yeliseyenka meglépett, Sági  s nap bravúrjával hárított. 50. perc,  az UTE szorít - Buchkin ki. Silfer lőtt, Benk a kapu előtt beleért a lövésbe - "benkelős" gól 3:2Harc a gólért, illetve a gól ellen. A DEAC támadással védekezik. A végén nagyon erőlködik az UTE, most vagy soha. Soha. Aztán vége, Domnayar eltalálta Rétfalvit,  róla gól, 4:2. Üres puttonnyal jöhetünk haza. De lehet, hogy már puttonyunk sincs... Az üreskapus végeredmény: 5:2.

A Liga utolsó is megevett minket. Ezek szerint a táblázat végére valók vagyunk... Kedden megint Debrecen, kupameccs. Van, aki még reménykedik?

Artyom Vaszjunyin: "Korántsem volt tökéletes a játékunk, de legalább egy percig sem vesztettük el a fókuszt, ami jót sejtet a jövőre nézve. Ez a meccs is bizonyította, hogy még mindig sok van bennünk, reméljük, jó alapot jelent a folytatásra. Ebben a mezőnyben mindenki meg tud verni mindenkit, rengeteg múlik a koncentráción."

Markus Juurikkala: "Nem tudtunk azon a szinten játszani, amelyen egyébként képesek vagyunk. Az akarattal nem volt gond, de a kapu előtt rengeteg pontatlanság jellemezte a játékunkat. Különösen az öt az öt elleni játékban kell sokat javulnunk, hiszen most is rengeteg lehetőséget puskáztunk el. Új esélyt kapunk két nap múlva, remélem, a kupameccsen több sikerrel járunk majd Debrecenben."  (nso.hu)