2023. november 17., péntek

EL69: BJAHC-UTE 4:2

Ma nagyon kéne valamit varázsolni. A keddi meccs mélyen belénk égett. Ráadásul ma a gólvágó Coatta sem léphetett jégre. Legalább 100 újpesti jött ki a Vasas Jégcentrumba, mindenki lila győzelmet akart látni
Tehát a fekete kedd után várjuk a változást a játékban, várjuk a nagy fordulatot.

(2023.11.17) EL69:
BJAHC - UTE 4:2  (1:0, 0:0, 3:2) - eseménynapló

Káposztásmegyer,  néző, vezette: Nagy A., Tóth R., Váczi D., Kocsány B.

BJAHC: Farkas R. - Szabó B., Pozsgai (1), Schlekmann 1(1), Keresztes 1, Viikila - Vorobjov, Teslenko (1), Mozer, Galoha (1), Tsulyhin 1 - Tóth G., Varga K., Sági M. (1), Nagy K. 1, Ravasz -  Dóczi, Karpinen, Weidemann, Molnár B. Edző: Kangyal Balázs, Marton Tibor

UTE: Rajna - Kiss D., Pokornyi, Saarelainen 2, Mestavainio, Kiss P. - Nyquist (1), Silfver (1), Tiala (1), Laskawy, Benk - Tornyai,  Szabó D., Kovács A. Szabó Rácz, Simon L. - Balázsi, Kovács S., Nádasy, Lőczi. Edző: Marcus Juurikkala, Kovács Viktor

10:03 - 1:0 Nagy K. (Sági M.)
46:53 - 2:0 Keresztes (Schleckman, Pozsgai)
52:43 - 2:1 Saarelainen (Tiala, Nyquist)
57:16 - 3:1 Tsulyhin
57:38 - 3:2 Saarelainen (Silfver)
59:16 - 4:2 Schlekmann (Galoha, Teslenko) kn

Kiállítás: 8 perc ill. 6 perc
Lövések: 44:30 (13:15, 15:9, 16:6)

Az UTE próbál nem bealudni, ez jó jel. Az iram nem túl nagy, mindkét fél próbál támadni, de helyzet nélküli a játék, pontatlanok a csapatok. Azért összességében Rajnának van több dolga, de az eddigi 8 percben nem kellettek bravúrok. Aztán egy villanás, Saarelainen Kiss P. szép akciója. A 9. perctől szorít a BJA, és eredményesek is: a 11.percben  Sági lövése kijött, és Nagy K. bekotorta 1:0. A hazaiak a kaputól két méterre passzolgatnak. A védelem lyukas középen... A gól után folyamatosan egykapuztak a hazaiak, rossz volt nézni. A 13. percben végre egy kis újpesti tűzijáték. Emberelőnyben gyenge az Újpest. Aztán a BJA olyan nyugodtan passzolgathat a kapunk előtt, a puha-laza védekezés miatt...
Ha tudunk fordulatot csinálni, marad esélyünk a meccsre. De az utóbbi időben nem nagyon pörgünk a játékben.

A 22-perctől nagyon jöttek a hazaiak. Rossz lila csere - emberhátrány. De egy megugrásból hármat is lőhettünk volna, de egyik próbálkozás sem ért célt. 28 . perc: támad(gat) az Újpest.  Mozgalmas a játék, mindkét  fél megy és támad. Kár, hogy nem így kezdtünk. Góllövő szándék és lehetőség van, de több a hazai próbálkozás. Aztán visszalassul a találkozó, csökken az izgalom.
Újpest szurkolók finn zászló mögött biztatják csapatukat. Szükség van erre is, hátha plusz erőt ad a játékosoknak.
Az egygólos hátrányt tartjuk, a csodára - újpesti gólra - továbbra is nagyon várnunk.

43. perc, Pokornyi ki, kapuvasig jutottak a hazaiak. De ha csak védekezünk, gól hogyan lövünk? 46. perc - támadásban maradt a BJA, aztán az UTE kapuja mögött Kereszteshez kerül a korong,  visszajött és gól 2:0. A mai játékot látva nem lövünk két gólt. Próbálkozunk, de csak ennyi. 51. perc: már megint elcseréltük magunkat. Méginkább oda a meccs. Két perc múlva támadás baloldalt, majd középre adott korong, Saarelainen révén 2:1. Kiállítás is segít, egyenlítsünk! Még egy kiállítás, nagyon egyenlítsünk! Lement az előny, megugrottak a hazaiak, balról Tsulyhin belőtte 3:1. Rögtön sikerült visszazárkózni, Saarelainen befordult a kapu előtt, 3:2. De sajnos, késő már...

Előbb Schlekmann kapuvasat lőtt, majd a végén üres kapus végső döntés 4:2  Schlekmanntól.

Most emlegethetjük a kezdeti győzelmi sorozatot. Azt gondoltuk akkor, hogy van egy jó csapatunk. De kipukkadt, leeresztett a gárda, visszatértünk az előző évi teljesítményhez. A mai kései hajrá csak csillantott némi reményt, maradtunk megint pont nélkül. Tudunk változni, visszaerősödni? Vasárnap Debrecenben nagyon kellene!

Marton Tibor: "Folytatódott a sorminta. Az első UTE elleni mérkőzésen jobban játszottunk, a második találkozón ez pont fordítva volt. Ezen a meccsen megint mi voltunk a jobbak, a statisztikával ellentétben sokkal több helyzetet dolgoztunk ki. A vége egy kicsit nehéz volt, sok mindennel meg kellett küzdeni, de van, amit nem tudunk befolyásolni."

Markus Juurikkala: "Szoros meccs volt. Nem használtuk ki az adódó helyzeteket, folyamatosan szaladtunk az eredmény után, ami sokat kivesz a játékosokból. A végére felzárkóztunk, de több gólt kell szerezni, mint az ellenfél, erről szól ez a játék. Tanulnunk kell ebből és továbblépnünk."