2024. március 9., szombat

EL236: GYE-UTE 4:3

Tegnap hosszabbításban győztek a hazaiak. Ami baj: úgy láttuk, az újpestiek végletesen elfáradtak.

(2024.03.09)EL 236:
Gyergyói Hoki Klub - UTE 4:3 (1:1, 1:1, 2:1) - eseménynapló

Gyergyószentmiklósi Műjégpálya, 1250 néző, vezette: Soós D., Korbuly G., Kis-Király B., Magyar Á.

Gyergyói Hoki Klub: Rinne - Haaranen (2), Fejes, Orban B. (1), Sylvestre 1(1), Sárpátki (1) - Raymond, Dalhuisen, Bodó 1, Császár 1(1), Vincze P. 1 - Imre, Mesikammen, Szigeti, Tranca, Sándor-Székely - Csiszer, Tamminen, Vincze G. Edző: Szilassy Zoltán, Góga Attila

UTE: Rajna - Nyqvist, Silfver (1), Saarelainen, Metsavainio (1), Laakkonen (1) - Szabó D., Pokornyi (1), Benk 1, Just, Kiss P. (1) - Balázsi, Tornyai, Coatta, Ewanyk, Tiala - Szabó Rácz, Erdőhelyi, Kovács A. 2, Nádasy, Kovács S. Edző: Juurikkala Markus, Kovács Viktor

01:17 - 0:1 Benk (Kiss P., Pokornyi)
06:50 - 1:1 Vincze P. (Haaranen, Császár)
23:35 - 1:2 Kovács A. (Silfver)
39:11 - 2:2 Bodó (Sylvestre)
41:18 - 3:2 Császár (Haaranen)
51:33 - 4:2 Sylvestre (Orban B., Sárpátki)
54:21 - 4:3 Kovács A. (Metsavainio, Laakkonen) - ee

Kiállítás: 10 perc ill. 4 perc
Lövés: 38:30 (15:7, 14:11, 9:12)

Alig múlt el egy perc, amikor egy visszaszerzett korongot Kiss P. adta Benkhez, aki egyből lőtt középről, 0:1

Remek indulás! De aztán folyamatos hazai támadások után gyergyói gól, Haranen távoli lövésébe beleérve egyenlít Vincze P., 1:1, 7. perc. A gól után is a pirosak játszanak, a lilák védekeznek. Emberelőnyben méginkább. Ki kéne már jönni! Sylvestre megugrását Kovács S. faulttal törte meg. A 100% lehetőségek is kimaradtak. UTE lehetőség: emberelőny! Végre elöl játszanak a fehérmezesek – de góltalanul, gyenge összjátékkal.
A korán lőtt gól felébresztette a Gyergyót, lényegében csak ők játszottak, a döntetlen az Újpestnek kedvez, de nagyon. De arra nem számíthatunk, hogy a következő 40 percben is mindent kihagynak.

Sikerül feléledni? Mert ha nem, hamar el fog dőlni a meccs. A harmad elején az eddig megszokott játékkép folytatódik. Halovány Újpesti támadások, és váratlan góóól! Kovács Alex jobbról belőtte középre a korongot, ami semleges helyzetben megpattant egy hazai játékoson, 1:2

Mázli, jó mázli! Helyzet sem kell a találathoz. És a gól után fent maradt az Újpest, majdnem meglett a harmadik is. Sőt! Kiszórták Trankát. A 28. percben már emelkedtek az újpesti ütők, de a korong nem jutott túl a vonalon. Ezután ismét jött a gyergyói ostrom: 30. perc, hazai kapuvas. Az még lehet. Az eddigi eredmény és a lelkes és eredményes védekezés valami pluszt hoz ki a Lilákból. És vannak ellentámadásaink – addig se kell védekezni. 34. perc Bodó hatalmas előnnyel egyedül lépett meg és Rajnánk ezt is hárította. És ezután – igen – az UTE szorít! A hazai ellenakciók azért veszélyesek. De kedvező állást a végét elrontotta
Bodó. Védekező harmadból indulva felment, lövés helyett csinált egy cselt, és belőtte a rövid felsőbe a korongot, 2:2.

Amit az Újpest művelt, hihetetlen. Az első harmad szinte kétségbeesett védekezésből egy szerencsés gól után feljöttek a Lilák, és lőhettek volna több gólt is. A végén az egyenlítésért kár volt, bár Bodó gólja semleges szemmel nézve nagyon szép teljesítmény volt.

Maradt erő? Csak ez a kérdés. A hazaiak támadásokkal kezdtek – ezt vártuk. De ezt nem: 42- perc, Fejes távoli lövésébe Császár Hunor ért bele. VAR: határeset, a beleérés magas bottal történt-e. Gól. Ellenkezőleg is lehetett volna, tehát 3:2. Fussunk a góljainkért! Emberelőnyt kapunk. Támadunk, több helyzet is kialakul, gól hiányzik. De ez sem sikerül. Megint emberelőnyt kapunk. Ezt ki kell használni! Az idő egyre gyorsabban telik. És ennyi. 52. perc Sylvestre egy középre adott korongot belőtt, 4:2. Az újabb előnyben az 55. percben Kovács Alex kapásból elvetődve ütött a korongba, 4:3

Jön, hajt az UTE. Lehet még csoda? Nem lett. Ma sem jött össze a siker, de higgyük el: nem volt túl messze.

Izgalmas és szoros mérkőzésen helytállt az Újpest. Az erő sem fogyott el a csapatból. De be kell lássuk, azért erősebbek a hazaiak, főleg nagyszerű csatárokkal jobbak. A két meccsből 0-2 komoly hátrány, de csodát a hazai meccseken is meg lehet (meg kell!) csinálni!
Laszip Sándor

Összefoglaló:

Kovács Viktor László: “Nagyon sok mindenben javultunk a pénteki meccshez képest, a korong nélkül viszont mindenképp fizikálisabban kell játszanunk. Nagyon sok időt és teret hagyunk nekik, amit kegyetlenül ki is használnak, ha pedig nálunk van a korong, akkor bátrabban kell játszani. Pénteken a hosszabbításban nagyon felborult a pálya, most pedig egy kicsit későn ébredtünk, talán ezt a következtetést lehet levonni ebből a meccsből.”

Szilassy Zoltán: “Amiben mindenképp előre tudtunk lépni, az a gólszerzés, de többet is kaptunk sajnos. Az első harmad nagyon jó volt a 0-1 ellenére, és a második harmadban kezdtünk el olyan dolgokat művelni a támadóharmadban a nagy fölényünk közepette, amelyből több helyzetet is ki tudott dolgozni az Újpest. Tudjuk, hogy sok helyzetet kell teremtenünk ahhoz, hogy gólokat lőjünk, de közben nem szabadna elfelejteni azt, hogy ebben az Újpestben van potenciál. A kiállítások tekintetében javulnunk kell, sok kiállításunk volt, főleg a végén, ami viszont jó, hogy ismét megtaláltuk az utat a győzelemhez.”