2024. március 2., szombat

EL216: BRA-UTE 1:8

Két szörnyű meccs után a Liga-második otthonába próbálkozik az Újpest. Ma el lehet feledtetni a két súlyos vereséget? Tartok tőle, nem. A beszámoló élőben készül.

Corona Brasov - UTE 1:8 (0:4, 1:3, 0:1) - eseménynapló

Patinoarul Olimpic Brasov, 1200 néző, vezette: Gergely L., Magyar Á., Kőszegi K., Simon R.

Corona Brasov: Tőke (Polc) - Williams, Farkas T., Van Wormer, Schaber, Kóger 1 - Borisenko, Lowney, Blackwater, Gliga, Valchar - Holwell, Bors, Zagidullin (1), Sills, Gajdó - Kovács E., Rokaly-boldizsár R., Kovács M., Szabó P. Edző: MacQueen Dave, Strenk Hunor

UTE: Rajna - Nyquist 2(1), Silfver 1(1), Saarelainen 1(2), Metsavainio (2), Laakkonen (3) - Szabó D., Pokornyi, Coatta 1, Just 2(1), Kiss P. (3) - Balázsi, Tornyai 1, Benk, Ewanyk, Tiala - Kovács A., Szabó Rácz, Kovács S. (1) Edző: Juurikkala Markus, Kovács Viktor

06:31 - 0:1 Saarelainen (Nyquist, Laakkonen)
06:54 - 0:2 Coatta (Just, Kiss P.)
13:16 - 0:3 Just (Kiss P.)
15:00 - 0:4 Nyquist (Metsavainio, Laakkonen)
21:56 - 0:5 Nyquist (Silfver, Saarelainen) - 2ee
32:10 - 1:5 Kóger (Zagidullin) - ee
36:24 - 1:6 Silfver (Saarelainen, Metsavainio) - ee
37:15 - 1:7 Tornyai (Laakkonen, Kovács S.)
58:23 - 1:8 Just (Kiss P.) - ee

Kiállítás: 8 perc ill. 2 perc
Lövés: 33:32 (9:11, 13:15, 11:6)

Egyből a hazaiak támadtak, de aztán felment az Újpest is. A játék elég élénk, mozgalmas lett. Ha korábban is ilyen iramot tartottunk volna... És jött a jutalom, a 6. percben Nyquist lőtt balhátvédből, Saarelainen belkavart, 0:1.

Egy perccel később végigfutott a Lilák támadása baloldalt, Kiss Patrik saját harmadból indulva ment fel, beljebb adott Justhoz, aki áttolta a korongot jobbra Coattának, 0:2. Mintagól! Továbbra is támadtnak a lilák. A 14. percben Újabb újpesti támadás futott fel a kapuig, de jó helyzetből Kiss P. mellé lőtt, de aztán a kapu mögött visszajátszotta a korongot, és az érkező Just betette, 0:3. Ha mondják, el sem hiszem! De még nincs vége, a 15. percben a kapu mögött a palánknál miénk lett a korong, a visszaadást Nyquist közelről belőtte, 0:4

Ilyenkor mondom, megvan a meccs. De Brassóban? Ilyen előzmények után? Mi történt szerda és csütörtök óta? A Brassó mintha jobb csapat lenne (lett volna). Mindenesetre eddig az volt… Csak ez most ne egy álom legyen! Valóság, hogy 4:0 ide?

11 másodperc után kiült egy brassói játékos. Az felállt előnyjátékban Nyquist bombázott távolról középről, 0:5

Továbbra is az Újpest támad – a kékek talán feladták, ami érthető. Kapuscserével folytatják, a kiállított Tőkét Polc váltja. 31. perc: Koger egyedül ment, de Rajna mentett. Pokornyi adott két perc próbálkozási időt a hazaiaknak, Kóger élt a lehetőséggel, 1:5. Nem kell kétperceket ajándékozni! Áll ez a hazaiakra is, egy feleslegesen kiütött korongért kaptak kisbüntetést. Silfver távolról meglőtte a hatodikat, 37. perc, 1:6. És máris 1:7, Tornyai volt a tettes. Jajj, szegény Brassó…

Komolyan mondom, már le se kéne játszani. Ha gólt, gólokat lövünk, porig alázzuk a hazaiakat. Ha kapunk néhányat, az nem jó érzés. Unalmas húsz percre számíthatunk.
A csapatok megfogadták kívánságomat, leült a meccs. Azért a legvégén előnyből 1:8 lett, Just által. Az újpesti boldogság és a brassói szomorúság változatlanul maradt.

Az Újpest remek lendületes támadásokat vezetett saját harmadból indulva. Nem volt letámadás, és a hazaiak inkább várták, mit tesznek a Lilák, azt próbálták lereagálni. Kevés sikerrel.
A Brassó elkövette az Újpesttől is ismert hibát: egy gyenge csapatot erőlködés nélkül is le lehet győzni. Hát nem. A sikerért mindenki ellen meg kell harcolni. De jó, hogy ezt most nem a mieinkre írom!
Hatalmas különbséggel vertük az ERSTE LIGA második helyén végzett csapatot. Tehát akkor mi vagyunk (lehetnénk) az elsők!
Laszip Sándor

Összefoglaló:

Dave MacQueen: "Ez nem volt valami szép, de valójában egy kis pihenőt akartunk azoknak a játékosoknak adni, akik kisebb sérülésekkel bajlódnak, és olyanoknak lehetőséget adni, akik eddig keveset játszottak. Ez egy jó alkalom volt arra, hogy megnézzük, kire számíthatunk a rájátszásban. Le fogunk ülni, és meg fogjuk beszélni a mait, aztán megyünk tovább az utunkon. Nagyon jó alapszakaszt zártunk, amit a mai eredmény ellenére sem szeretnék elvenni a játékosoktól, elvégre nagyon keményen dolgoztak minden este, tették a dolgukat, ez eredményezte a második helyet. Most nincs itt az ideje annak, hogy negatív legyek. Készen kell állnunk majd péntekre, edzünk majd sokat, elő fogunk állni a megfelelő játéktervvel."

Markus Juurikkala: "Természetesen örülünk a három pontnak, a győzelemnek és a lőtt gólok számának. Az elmúlt mérkőzéseken nem azon a szinten játszottunk, amelyiken szeretnénk, most akartunk egy kis választ adni minderre. Megmutattuk, hogy tudjuk játszani a hokit, ráadásul azon értékek és elvek mentén, amiben hiszünk. Ma a srácok nagyon-nagyon jó munkát végeztek. Hosszú az út Brassóig, és most értéket adtunk ennek a hosszú útnak, ez jó érzés. Még van egy meccs kedden, aztán jön a rájátszás, a legfontosabb meccsekkel, és a legizgalmasabbakkal. Minden játékos, edző és szurkoló ezt várja a legjobban. A legjobbunkat akarjuk majd nyújtani.