2016. október 30., vasárnap

MOL 88: HK Beograd - UTE 2:3

Az Újpest most először játszott Belgrádban. A hazai találkozót 8:1-re nyertük, de azóta a belgrádaik szokták a MOL Ligát, szoros meccseket játszanak, és nem lehetett biztos az UTE a győzelemben. Persze azért bíztunk benne. A csapatot kilenc szurkoló kísérte el.
A felállás érdekesre sikerült: Ágoston lebetegedett, így Pichler lett a tartalékkapus. (Szerencsére Sila végig bírta.) Pichler csatárként várhatóan november közepén játszhat újra. Benk sem játszott, viszont visszatért Huba.

HK Beograd - UTE 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)   -  Eseménynapló

Belgrád, néző, vezette: Bogdan D., Juhász G., Fazekas T., Muzsik N.

HK Beograd: Trifonov - Crnogorac (1), Arvay (1), Despotovic, Bjelogrlic (1), Saliji - Anic, Brkusanin, Vucurevic, Filipovic (1), Turcotte 1 - Novakovic, Podunavac, Kerezovic, Novakovic, Sabados 1 - Zwick, Vukicevic. Edző: Dreberg Christer, Jankovic Nemanja

UTE: Sila - Kiss D., Huba, Frolik (1), Sikorcin 1, Hebar 1(1) - Gröschl, Hegyi Á., Csanyi 1, Nemes, Tóth G. - Nagy N. (1), Kovács A. (1), Dósa, Dömötör, Turbucz - Pápa. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

07:57 - 0:1 Csanyi (Kovács A., Nagy N.)
31:10 - 0:2 Sikorcin (Hebar)
38:06 - 0:3 Hebar (Frolik) - ee
48:07 - 1:3 Turcotte (Filipovic, Arvay) - 2ee
48:28 - 2:3 Sabados (Crnogorac, Bjelogrlic) - ee

Kiállítás: 18 perc ill. 27 perc + 10 perc fegyelmi (Kiss D.) + végleges fegyelmi (Dömötör)
Lövések: 28 ill. 29 (9:10, 7:12, 12:7)

Tovább

2016. október 28., péntek

MOL 84: UTE - Debreceni HK 3:5

Az újpesti csapatba visszatért Benk és Pápa, de Pichler mellett ma Huba is hiányzott. A hétfői egy pont után ma (is) hármat vártunk a mieinktől. Idén egyszer találkoztak a csapatok (idegenben 4:3-ra győztünk, 0:3 után), de emlékezünk arra is, tavaly a Debrecen az Újpest mumusa volt.

UTE - Debreceni HK 3:5 (0:3, 1:0, 2:2)  -  Eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 296 néző, vezette: Druga N., Rencz D., Bedő P., Pálkövi B.

UTE: Sila - Hegyi Á., Kiss D. 1, Dömötör, Dósa, Turbucz - Gröschl (1), Pokornyi, Benk 1, Frolik (3), Hebar - Nagy N., Kovács A., Nemes, Sikorcin 1(1), Tóth G. - Pápa, Szalma, Virág T. (1), Csanyi. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

Debreceni HK: Orlov - Bezrukov (1), Sadikov, Kochetkov 1(1), Piskunov, Hári 1(1) - Varga A., Pados, Németh A. 2(1), Dancsfalvi (1), Berta 1 - Wéber, Voroshin, Kovács V. (1), Vincze P., Godó - Szokolov. Edző: Muhin Jevgenyij

60:00 - 3:5 Németh A. (Bezrukov) - üres kapu

Kiállítás: 12 perc + 10 perc fegyelmi (Kiss D.) + 10 perc fegyelmi (Hebar) ill. 12 perc + 10 perc fegyelmi (Kovács V.)
Lövések: 35 ill. 29 (6:14, 16:8, 13:7)

Tovább

2016. október 25., kedd

MOL 76: UTE - Fehérvári Titánok 2:3 hu.

Az Újpest már hetek óta nem tud legerősebb csapatával kiállni. A mai meccsre visszatért Csányi, Hebar és Hegyi, viszont Benk András és Pápa nem tudott játszani, és még csak gyógyulgat Pichler. A Titánok elég fiatal csapatot állított ki, ugyanis a nagycsapat EBEL meccset játszott.
Hogy mit vártunk? Győzelmet! Kell a három pont, és az Újpest erősebb csapat, mint a Fehérvári Titánok.

UTE - Fehérvári Titánok 2:3 hu. (0:0, 1:1, 1:1, 0:1)   -  Eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 213 néző, vezette: Kincses G., Gangel L., Váczi D., Muzsik N.

UTE: Sila - Huba (1), Kiss D., Dömötör, Dósa, Turbucz - Hegyi Á., Gröschl, Nemes, Sikorcin, Tóth G. - Nagy N. (1), Kovács A., Frolik, Csanyi 1(1), Hebar 1 - Pokornyi, Szalma, Virág T. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

Fehérvári Titánok: Lemay - Krogh 1, Korbuly, Just (2), Pillók (1), Vizi (1) - Imre, Láday T. 1, Hamvai, Mazzag, Balogh - Arany, Reiter A., Varga B., Szász, Sofron Á. - Takács, Péter A. (1), Kiss P., Tóth R. 1. Edző: Kóger István

20:45 - 0:1 Krogh (Just, Pillók) – ee
26:15 - 1:1 Hebar (Csanyi, Nagy N.)
48:15 - 2:1 Csanyi (Huba)

49:48 - 2:2 Tóth R. (Péter A.)
61:24 - 2:3 Láday T. (Just, Vizi)

Kiállítás: 2 perc  ill. 0 perc
Lövések: 49 ill. 31 (19:8, 16:11, 13:9, 1:3)

Tovább

2016. október 23., vasárnap

Heti műsor, 43. hét

A héten két hazai mérkőzés vár az Újpestre, valamint vasárnap jön az első Belgrádi kirándulás.
2016. október 24. hétfő, 18:00, Megyeri út: UTE – Fehérvári Titánok
2016. október 28. péntek, 18:00, Megyeri út: UTE – Debreceni HK
2016. október 30. vasárnap, 18:00, Belgrád: HK Beograd – UTE

A forduló után szünet lesz a Ligában, mivel EIHC-tornát rendeznek a Tüskecsarnokban, Magyarország, Dánia, Lengyelország, Ausztria, Olaszország, és Dél-Korea részvételével.
Az Újpest következő MOL Liga mérkőzése november 11-én Dunaújvárosban lesz.

EBJL: A B csoport élén az UTE

Remekül szerepel az UTE U18-as csapata az EBEL kistestvérében, az EBJL (Erste Bank Juniors League) küzdelmeiben. A lila-fehér csapat 11 mérkőzés után 30 pontot szerzett, néggyel többet, mint a B csoportban második MAC Budapest együttese. A Debrecen-Miskolc közös csapata ötödik, a Hokiklub Budapest nyolcadik. Az A csoportban a Fehérvár vezet, 13 meccsből 38 ponttal, ötödik a Győr, hatodik a Vasas.
Az újpesti fiatalok legutóbb idegenben a Vienna Capitals korosztályos csapata ellen győztek 8:3-re. Góljainkat Gálos 3, Szalma 2, Horváth O., és Pokornyi és Selmeczi szerezte.
Az UTE csapata: Márkus Levente, Kotsis Benjamin (kapusok), Gáspár Levente, Szabó Zsolt, Horváth Olivér, Egyedi Zsolt, Molnár András, Blazsej Krisztián, Pokornyi Dávid (védők), Szalma Zsolt, Gálos Norbert, Barta Dániel, Selmeczi András, Gáspar Soma, Paterka Bence, Birke Attila, Kovács Sebestyén, Horváth Ákos, Csatádi Gergő, Zsigmond Áron Sándor, Németh Kristóf (csatárok), Edző: Virág Csaba.

2016. október 19., szerda

MK 6: UTE - MAC 2:3 hu.

Gyorsan adjuk meg a válaszokat a beharangozóban feltett kérdésekre:
- Nem sikerült győzni a MAC ellen,  bár nagyon közel voltunk hozzá
- Ma Könczei vitte a pálmát, 50 perc büntetést harcolt ki magának, és a bunyóban is alulmaradt
A kupameccsen eléggé visszafogott volt a nézőszám. Az Újpestben a sérültek-betegek közül nem tért vissza senki, viszont belépett a pihenő csapatba Hebar is. Bemutatkozott egy új fiú, az 1999-es születésű Molnár András védő.

UTE - MAC Budapest 2:3 hu. (0:0, 2:2, 0:0, 0:1)   -  Eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 222 néző, vezette: Gangel L., Vas M., Muzsik N., Mizsák P.
UTE: Ágoston - Kiss D., Huba (1), Dósa, Dömötör, Turbucz - Molnár A., Gröschl (1), Benk 1, Sikorcin 1, Frolik (1) - Nagy N., Kovács A., Nemes, Virág T., Tóth G. - Szalma, Pápa. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

MAC Budapest: Arany - Escobedo (1), Pozsgai T., Nagy K. 2, Könczei (1), Jubinville (1) - Ruikka, Mestyán, Somogyi 1, Nagy G. (1), Kovács Cs. - Silló, Fejes, Tóth R., Bödök, Schmál - Kovács B., Vokla, Roczanov, Keresztury, Terbócs. Edző: Majoross Gergely, Svasznek Bence

20:42 - 0:1 Nagy K. (Jubinville)
27:41 - 1:1 Benk (Huba, Frolik) - ee
30:41 - 1:2 Nagy K. (Könczei)
39:38 - 2:2 Sikorcin (Gröschl)
63:40 - 2:3 Somogyi (Escobedo, Nagy G.)

Kiállítás: 13 perc  + végleges fegyelmi (Sikorcin) ill. 20 perc  + végleges fegyelmi (Könczei) + végleges fegyelmi (Könczei)
Lövések: 33 ill. 28 (9:8, 16:10, 7:6, 1:4)

Tovább

Megyeri út, 18:00 MK: UTE - MAC

Szerdán 18:00 órakor a Megyeri úton Magyar Kupa mérkőzésen fogadja az Újpest a MAC csapatát.