Tüskecsarnok, 20:00, játékvezető: Babic V., Soós D., Pálkövi B., Váczi D.

2017.11.26 v   MAC - UTE    5:3
 2017.12.21 cs  MAC - UTE  20:00

2017. december 19., kedd

Műsor: 2017. december 19 – 2018. január 2.

A következő két hétben négyszer is pályára lép az Újpest, igaz, csak a derbi lesz hazai pályán, de a Tüskecsarnokba sem nehéz eljutni buzdítani a Lilákat!
További érdekesség, hogy három mérkőzésünket is adja az M4Sport tévé!

ERSTE Liga:
2017. dec. 21. csütörtök, 20:00, Tüskecsarnok: MAC Budapest – UTE (M4Sport)
2017. dec. 26. kedd, 15:45, Miskolc: DVTK Jegesmedvék – UTE
 (M4Sport)
2017. dec. 28. csütörtök, 18:00, Megyeri út: UTE – Ferencvárosi TC   (M4Sport)
2018. január 2. kedd, 18:30, Székesfehérvár: Fehérvári Titánok - UTE

2017. december 18., hétfő

EL55: UTE-DVTK 2:1 hu

A szombati szép győzelem hozott nézőket, a csütörtöki Miskolciak elleni vereség, a tévéközvetítés, és a közelgő karácsonyi előtti tennivalók inkább csökkentette a létszámot. Azért csaknem 400-an összejöttünk.

Az újpestieknél újra csapatba került az U20-as vébén szerepelt Szalma Zsolt és Horváth Ákos, valamint a több meccset kihagyó Schmál Kristóf. A tartalékkapusnak most először az ifjú Sági Máté lett benevezve. Ugyanakkor az utolsó pillanatban dőlt ki a belázasodott Huba. Öt plusz egy védővel vágtunk neki a bajnok elleni mérkőzésnek.

(2017.12.18) EL 55:
UTE - DVTK Jegesmedvék 2:1 hu. (0:0, 1:1, 0:0, 1:0)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 375 néző, vezette: Németh M., Kincses G., Soltész Á., Muzsik N.

UTE: Sila - Kiss R., Kiss D., Benk 1, Caladi, Sági Martin - Kovács A., Sikorcin (1), Frolik (1), Ropret 1(1) - Nagy N., Dósa, Szalma, Schmál, Pápa - Horváth Á., Nemes B., Pichler-Balássy Á., Turbucz. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

DVTK Jegesmedvék: Adorján - Joe, Leppanen, Galanisz, Miskolczi, Magosi B. - Ruikka, Rantanen, Pavuk, Vas J., Sakaris (1) - Bernáth, Vojtkó (1), Hajós, Tóth A., Kulmala 1 - Köllő, Albert, Berta, Tóth G. Edző: Tisell Mikael, Parikka Eemeli Olli

36:01 - 0:1 Kulmala (Sakaris, Vojtkó)
37:50 - 1:1 Ropret (Sikorcin, Frolik)
63:57 - 2:1 Benk (Ropret)

Kiállítás: 4 perc ill. 8 perc + 10 perc fegyelmi (Rantanen) + végleges fegyelmi (Rantanen) + végleges kiállítás (Rantanen)
Lövések: 36 ill. 22 (15:8, 8:5, 9:9, 4:0)

Azonnal belevágtak a csapatok! Előbb a mindig veszélyes Galanisz lövését fogta Sila, majd Turbucz lőtt kétszer is kapura – mindez az első 40 másodperc történése volt. A továbbiakban is aktív, mozgalmas játékot láthattunk. Ami hamar feltűnt: a DVTK nagyon agresszív letámadást játszott, olykor négyen is a hazai támadásindítást akadályozták. De az Újpestet nem zavarta meg ez játékformula, és amit sikerült átjutni a letámadókon - szinte mindig sikerült - lendületből lehetett bemenni a támadó harmadba. A taktikáról ennyi elég is. Az 5. percben rossz csere miatt került hátrányba a hazai csapat, de a védekezés jól működött. Sági lőtt, aztán Sikorčin, majd Vas J., de a kapusok jól működtek. Nagyon jó meccset látunk! Mindkét fél megy előre, keményen támadnak illetve védekeznek a csapatok. A közönségnek is van hangja, ilyen élvezetes játék mellett nem lehet csendben maradni! A 10. percben Joe lőtt nagyot, Sila védett még nagyobbat. Szinte pillanatonként változik az oldal, de a jelenet ugyanaz: a csatár lövését védi a kapus. Sorolhatnám a helyzeteket – volt jó sok, – de gól nem jött össze.
Az iram hatalmas volt, mindkét csapat remekül játszott. Szünetben úgy gondoltam, bármi is lesz a vége, a vesztes csapatot sajnálni fogom, mert egy remek előadáson mindkét fél mindent megtesz a győzelemért. Persze azért Hajrá Lilák!

A DVTK fölénybe került, kapu elé szorította a hazaiakat. De a lilák védekezésében nem volt hiba, mindenki remekül végezte feladatát. Amikor a vendégek előnyben játszottak, akkor sem volt gond, valaki, vagy Sila mindig jól dolgozott. Aztán erősített az Újpest, Frolik és Sikorčin lőtt jó helyzetben. A 30. percben érkezett az Újpest első emberelőnye – de 10 másodpercre rá Kincses döntése kiegyenlítette a létszámot. Aztán a következő, már valódi emberelőny megtörte – az Újpest lendületét. A vendégek rendre korongot szereztek, kapuig mentek. Galanisz megugrása valami félelmetes, a kapuvason végződő lövést hozott, majd még kétszer kaphattunk volna gólt. A 35. percben Szalmát ütközték le a támadó oldalon a sarokban. 9-esünk a jégen maradt, majd vállát fogva jött le a pályáról. A vállsérülés talán a legrosszabb hokis sérülés a sok lehetőség közül. Az első diagnózis nem mutatott törést, de a csatár – már felkötött karral a harmadik harmadban – kórházi kivizsgálásra indult. Reméljük, jó híreket kapunk felőle!
Az Újpest védekezésében a zavar tovább tartott, a már kiegészült vendégek Kulmala révén előnyhöz jutottak: megint egy megugrás, s a lövés Silán felperdülve mégis a gólvonal mögé került, 0:1. De most az történt, ami kellett: nem egészen két perc múlva Sikorčin és Ropret vezetett lendületes támadást, Frolik lövésébe belenyúlt Siki, a kapusról kipattanót Ropret belőtte,1:1! Gyorsan jött az egyenlítés, nem kellett semmi varázslat, visszaállt a rend a döntetlen.
0:1 után az UTE magasabb fokozatba kapcsolt, gyorsan összehozták az egyenlítést. Lehet tovább küzdeni a győzelemért, egyik félnél sincs veszve semmi.
A szünet várakozással telt: sem magabiztos vidámság, sem elkeseredett tekintetek. Egy kis aggodalom, valamint hit a győzelemben – ez a két érzés versenyzett egymással a közönség körében. Tehát az alapkérdés megmaradt: ki nyer ma?

Továbbra is jó volt a mérkőzés. A lehetőségek percenként felváltva alakultak ki mindkét oldalon. Itt nem volt taktikázás, gólt kell lőni, akkor nyerhetünk – mondhatta minkét fél. Most hosszú felsorolás következne, hogy ki hogyan nem lőtt gólt, de szorítkozzunk a lényegre. 1:1-nél a csúcspont az 56. perben következett be, amikor Pavuk durváskodott Kiss Rolanddal szemben. A jogos kiállítást az agyatlanul viselkedő Rantanen magánszáma követte, akinek indulatlevezetése egy órányi (5p+10p+20p+25p) büntetést is megért neki. Persze, csapatának nem annyira! Kettős emberelőnyben támadhatott az Újpest, de hiába a fölény, a jó szituáció, képtelen volt gólt lőni a hazai csapat. A hosszú, de eredménytelen emberelőnyös játék kimutatta: mi veszítettünk egy pontot!

Hosszabbítás
4 a 3 ellen játszhatott a hazai csapat 45 másodpercig, de olyan folyamatos volt a játék, hogy csak 2:39 után lett 3 a 3 ellen a felállás. És ekkor: Ropret átadását Benk egy zseniális csel után bevágta, góóóól, 2:1 ide! Nyertünk, megint nyertünk Jegesmedvék ellen! Ha a bajnoki tabellára nézünk, a DVTK-nál két egypontos és egy nullapontos vereséget látunk. Valamennyi „elkövető” az Újpest. Kár, hogy a többiek ellen azért elég jól hullottak a lila pontok…
Ma este a tévénézők is jól szórakozhattak. Az M4Sport nagyon jól választott, a Megyeri úti közvetítés a magyar hoki reklámja volt. Csütörtökön a Tüskecsarnokból a MAC-UTE mérkőzést is adja az M4Sport!

Szilassy Zoltán: „Nagy csata volt: két jó csapat keményen hokizott és a kapusok is jól védtek. Az emberelőnyeinkből be kellett volna találnunk a végén, de különböző okokból szétestek az előnyös soraink. Ránk jellemző, hogy sokat és keményen edzünk, úgyhogy a keretünk előbb fogy el, mint az energiánk. A legfontosabb, hogy nyerni tudtunk.”
(nso.hu)

2017. december 17., vasárnap

EL55: UTE-Miskolc

2017.12.18. hétfő - EL 55:

UTE  -  Miskolci Jegesmedvék  - eseménynapló

Megyeri út, 20:00, játékvezető: Németh M., Kincses G., Soltész Á., Muzsik N.

EL 106: UTE-Brassó 4:1

A csütörtöki kupameccsen szinte kongott a lelátó. Ám ma este – karácsonyi vásárlások ide, gyengébb meccsek oda, céges bulik amoda – megint ötszáz fölötti nézőközönség jött össze. Hiába: szeretjük a csapatot, bízunk a fiúkban!

(2017.12.16) EL 106:
UTE - ASC Corona 2010 Brasov 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 542 néző, vezette: Babic V., Wolf L., Abonyi A., Kedves A.

UTE: Sila - Huba 1, Fekete B., Sikorčin 1, Frolik (1), Ropret (1) - Kovács A., Kiss D., Benk (2), Čaládi (1), Sági M. (1) - Nagy N. 1, Dósa, Kovács S., Horváth Á., Pápa - Pichler-Balássy Á., Nemes B. 1, Turbucz. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

ASC Corona 2010 Brasov: Polc - Sirokovs (1), Ölander, Walls 1, Wilgosh, Knyazev - Macmillan, Bors, Mihály Á. (1), Bíró G., Gliga - Yemelyanenko, Bíró O., Zabludovskyy, Molnár Zs., Tranca - Mihály E., Zsók, Péter Zs., Bíró M. Edző: Lacroix Martin, Strenk Hunor

Lövések: 38 ill. 21 (7:9, 14:7, 17:5)

Legutóbb 63 és fél percet kellett várni a Brassó ellen az első (egyetlen) gólra. Ma elég volt 55 másodperc, amikor Nagy Nilan távoli bombája a hálóban landolt. A védő nem akarta várakoztatni azokat a nézőket, akik ajándékkal érkeztek a Megyeri útra. Röpültek a jégre a plüssállatok, sok gyereknek jut belőlük karácsonyra! Tehát gyorsan 1:0 lett. A továbbiakban is az Újpest volt az aktívabb, sokat támadtak a lilák. Az 5. percben Frolik húzott jobbról kapura, benn Sikorčin követte. A szélső középre nézett, de a lövés mellett döntött – Polc a helyén volt. Egy élénk, harcos, támadó Újpestet láttunk eddig. A 9. percben haza előnyben csaknem Walls talált be, majd vendégelőnynél Ropret lépett meg. Gólt ugyan nem lőtt, de a létszámot kiegyenlítette, ugyanis akasztották az újpestit. A közönségnek is volt hangja, amit jó volt hallgatni – az utóbbi időben ez ritkán szólalt meg.
Az első harmadban sokkal jobban játszott az Újpest, de a látottakat gólokkal kellene alátámasztani – ez azonban (egyelőre) hiányzik. (A lövésarány a fent leírtakat nem igazolja. Hogy ez hogyan jött össze?)

Benk baloldali kilépése hozott majdnemgólt, a kapus védett. Egy percre rá Huba húzott kapura a jobboldalon, középre cselezett, lőtt, de Polc bemutatott egy bravúrt. Újabb perc elteltével Sikorčin lőtt – a kapus fejére. A gólra újabb percet kellett várni, a baloldalon futott egy támadás, Sági Nemeshez pöccintett, a center lendületből gólt lőtt közelről, 2:0. Az eredmény most már a realitást mutatta. A gól után erősítettek a vendégek, meccsben akartak maradni. De az estéjüket Huba rontotta el végleg. A 29. percben támadott az Újpest, a jobbhátvédben helyezkedő Huba lőtt, a korong egy koriról visszajött, de az ismétlés elemi erejű bomba volt, a korong a helyére került, a kapuba, 3:0. Ilyenkor szoktuk mondani, hogy eldőlt a meccs, három gól jelentős különbség – bár éppen ma az AVS kapott ki három gól előnyről a Bolzanótól – és a játék képe igazolta is az eredményt. A harmad végén a vendégek is betaláltak, Walls kapott egy korongot a jobboldalon, kapáslövése ellen nem volt ellenszer, 3:1.
Kár volt a kapott gólért, de annyival jobba az Újpest, hogy egy pillanatra sem gondoltuk a nézőtéren., hogy ma baj lehet.

Az UTE támadásban maradt. Előbb Sikorčin passzolt vissza a centerbe érkező Hubának, majd maga próbálkozott a csatár. Summa summárum, jobban, sőt jól játszott az Újpest, egy pillanatra sem kellett aggódni a meccs kimenetele miatt. A 48. percben Ropret emberhátrányban húzott kapura, a kapus végül valahogy kapuvasra nyomta a korongot. A győzelmet az igen jól játszó Sikorčin biztosította be, amikor a jobbszélen kapott egy olyan átadást, hogy a palánkról remekül pattant elé a korong. Középre húzott, becsapta a kapust, 4:1. Ez lett a vége, következett az ünneplés. Régen látott módon játszott ma az Újpest. Nem volt baj semmivel, volt hajtás, volt fölény, volt játék, jöttek a gólok.
Sokat javult a csapat csütörtök óta. Ilyen játékkal hétfőn a Miskolc ellen is lehet… Szóval hétfő este (kezdés 20:00 óra) mindenki jöjjön ki és szurkoljon a Jegesmacik elleni meccsen!

Szilassy Zoltán: "Sokat dolgoztunk, és végre összeállt az utóbbi három-négy mérkőzésen akadozó védekezésünk is. Jó volt a kapusteljesítményünk, és támadásban is hatékonyak voltunk, sok helyzetet alakítottunk ki, továbbá jól kontrolláltuk az ellenfél topjátékosait. Sok pontot elhullajtottunk novemberben, mert fontos hiányzóink vannak a junior-világbajnokság és a sérülések miatt, de ez a jelenlegi helyzet, ezt kell megoldanunk."