EL188: Brasov-UTE 5:3 összesítés: 2:2

(2018.02.26) EL 188:
ASC Corona 2010 Brasov - UTE 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)   -  eseménynapló

Brassó (ROU), 748 néző, vezette: Csomortani Zs., Gergely L.

ASC Corona 2010 Brasov: Tőke - Filip, Yemelyanenko, Walls, Mihály Á., Gliga 1 - Sirokovs (1), Nagy I. (1), Saluga, Tranca 1, Knyazev - Bors, Bíró O. 1(2), Macmillan 1(2), Molnár Zs. 1, Zsók (2) - Mihály E., Bíró M., Zabludovskyy, Bíró G., Péter Zs. Edző: Pénzes Július, Strenk Hunor

UTE: Sila - Huba (1), Kiss D. (1), Dósa, Schmál, Turbucz - Varga A., Hegyi Á., Nemes B., Pápa, Sági M. - Nagy N., Kovács A., Benk 1, Sikorcin (1), Kovács Cs. - Kiss R., Pichler-Balássy Á., Frolik, Čaládi 1(1), Ropret 1(1), Ágoston (kapus). Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

00:47 - 0:1 Čaládi (Ropret, Kiss D.)
09:27 - 1:1 Macmillan (Zsók, Bíró O.)
18:37 - 2:1 Molnár Zs. (Macmillan, Bíró O.)
29:47 - 3:1 Bíró O. (Macmillan, Zsók)
34:20 - 3:2 Benk (Sikorčin)
39:25 - 4:2 Gliga - 2ee
41:14 - 5:2 Tranca (Nagy I., Sirokovs)
57:21 - 5:3 Ropret (Čaládi, Huba) - ee

Kiállítás: 14 perc ill. 20 perc + 10 perc fegyelmi (Schmál) + 10 perc fegyelmi (Sikorcin)
Lövések: 37 ill. 23 (15:6, 19:12, 3:5)

Szilassy Zoltán: “Jól kezdtünk, de aztán feljött a Brassó, mi pedig saját magunknak nehezítettük meg a helyzetünket, mert nem tudtuk jól uralni az érzelmeinket. Ennek az lett az eredménye, hogy egy egyébként fogható mérkőzésen sorban kaptuk az emberhátrányokat, és létszámhátrányban játszva nagyon nehéz nyerni. Erre legközelebb jobban oda kell figyelnünk, nem vihetnek el ennyire bennünket az érzelmeink. Végig profin, hideg fejjel kell tudnunk játszani. Ami a legfontosabb a két brassói meccs után, hogy visszaszereztük a pályaelőnyünket, mostantól egy két nyert meccsig tartó párbaj kezdődik. Ahogy megyünk előre, egyre nagyobb lesz minden mérkőzés jelentősége. Most minél gyorsabban ki kell pihenjük ezt a két mérkőzést, aztán fel kell készülnünk, hogy hazai jégen nyerjünk a következő meccsen.”

EL186: Brasov-UTE 3:4 hu. összesítés: 1:2

Az UTE csapata reménytelennek látszó állás után mégis kiegyenlített, és a második hosszabbításban megszerezte a győzelmet.
Fantasztikus eredmény, gratulálunk!

Három fontos tennivaló:
1. Amint meglesz az összefoglaló, nézzük meg!
2. Holnap, azaz hétfőn fél hattól a számítógép/telefon mellett újra szoríthatunk csapatunkért!
3. Csütörtökön a Megyeri úton szurkoljunk együtt az Újpestnek!

(2018.02.25) EL 186:
ASC Corona 2010 Brasov - UTE 3:4 bü. (1:0, 2:1, 0:2, 0:0, 0:1)   -  eseménynapló

Brassó (ROU), 1000 néző, vezette: Csomortani Zs., Csata A., Andre A.

ASC Corona 2010 Brasov: Polc - Filip, Yemelyanenko, Walls (1), Macmillan, Gliga 1 - Sirokovs 1, Nagy I., Saluga, Tranca, Knyazev - Mihály E., Bíró O. (1), Mihály Á. 1, Molnár Zs., Zsók (2) - Bors (1), Péter Zs., Zabludovskyy, Bíró G., Bíró M. (1). Edző: Pénzes Július, Strenk Hunor

UTE: Sila - Huba, Kiss D., Dósa, Pichler-Balássy Á., Turbucz - Varga A., Hegyi Á., Nemes B., Pápa, Sági M. (1) - Nagy N., Kiss R., Benk, Sikorcin 1, Kovács Cs. 1 - Kovács A., Schmál, Frolik 1, Caladi, Ropret 1(1). Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

Kiállítás: 8 perc ill. 18 perc
Lövések: 58 ill. 34 (13:4, 14:9, 14:11, 11:6, 6:4)

Szilassy Zoltán: “Ezúttal nagyon rosszul kezdtünk, Nem álltunk bele jól a meccsbe, a Brassó nagyon ránk tudott jönni. Aztn szerencsére összeszedtük magunkat, és különösen a harmadik harmadban óriási munkát fektettünk be a meccsbe, aminek szerencsére meg is lett az eredménye. A hosszabbítás ezúttal másképp alakult mint legutóbb Újpesten, a Brassónak is voltak helyzetei, talán több is és nagyobb, mint nekünk. Végül azonban Sikorcin gyönyörű akciójával mi hoztuk el a győzelmet. Az emberhátrányos védekezésünkkel ma elégedett lehettem, sokat játszottunk hátrányban, és ugyan kaptunk egy gólt 5 a 4 ellen, de az nem tipikus emberelőnyben szerzett találat volt. Ki kell emelnem Ales Silát, aki óriási teljesítményt nyújtott, rengeteget dolgozott, hatalmas része van a mai sikerünkben. Tudom, hogy voltak, akik megkérdőjelezték a tartásunkat már a középszakasz vereségsorozata alatt, én azonban végig bíztam a fiúkban. Ma igazolták a bizalmamat, óriási tartással játszottak, és ez a győzelem nyilván segít tovább javítani a csapat morálját is."
(jkb.hu)

EL negyeddöntő 3: Brassó-UTE 3:4

Győzelem!  Elképesztő meccsen az ötödik harmadban Siki góljával 4:3 ide!!!!!

EL180: UTE-Brasov 2:1 összesítés 1:1

A nézőszám relatíve valahogy nem stimmel, a tegnapinál nem csak 465-439=26-tal kevesebben jöttek ki a mai mérkőzésre. Ellenben körbetekintve érzékelni lehetett a különbséget. A mérkőzés tétje a nézőkre is vonatkozott: lesz-e még az idényben bajnoki meccs a Megyeri úton?

(2018.02.22) EL 180:
UTE - ASC Corona 2010 Brasov 2:1 hu. (1:0, 0:0, 0:1, 1:0)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 439 néző, vezette: Nagy A., Soós D., Árkovics G., Váczi D.

UTE: Sila - Huba (1), Kiss D., Dósa, Pichler-Balássy Á., Turbucz - Varga A., Hegyi Á., Benk 1(1), Sikorčin, Kovács Cs. (1) - Nagy N. (1), Kovács A., Frolik, Čaládi, Ropret 1 - Kiss R., Schmál, Nemes B., Pápa, Sági M. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

ASC Corona 2010 Brasov: Polc - Filip, Yemelyanenko (1), Walls 1, Macmillan, Gliga - Sirokovs, Nagy I. (1), Saluga, Tranca, Knyazev - Mihály E., Bíró O., Mihály Á., Molnár Zs., Zsók - Bors, Bíró G., Zabludovskyy, Péter Zs., Bíró M. Edző: Pénzes Július, Strenk Hunor

09:43 - 1:0 Benk (Nagy N., Kovács Cs.)
55:10 - 1:1 Walls (Yemelyanenko, Nagy I.)
65:39 - 2:1 Ropret (Benk, Huba)

Kiállítás: 12 perc ill. 12 perc
Lövések: 47 ill. 38 (13:5, 15:11, 14:18)

Ma is szomorúan indult a mérkőzés. Ezúttal az fiatalon elhunyt újpesti focistára, Lázár Bencére emlékeztünk.

A csapatok ott folytatták, ahol tegnap abbahagyták. Illetve mégsem. Az Újpest határozottan támadott, sorra dolgozta – és hagyta ki – a lehetőségeket. Bíztató volt az aktivitás, a csapat túl tudott lépni tegnapi teljesítményén, és a sorozatos sikertelenségen. Emberelőnyben támadhattak a lilák az elején, majd a 3, percben Benk akciója volt bíztató. A támadássorozatra jellemző, hogy a vendégek először a 9. percben tesztelték Sila kapusunkat. Sikorčin majdnem válaszolt, de a gól a következő, a 10. percben született meg, amikor Nagy Nilan lövésébe Benk ért bele úgy, ahogyan csak ő tud („benkelés”), 1:0! Mikor is vezettünk utoljára? Megnéztem: január 17-én, a MAC elleni kupaelődöntőn. Régen volt, elszoktunk ettől! Végre (több faultnak látszó eset után) a 13. percben végre emberelőnyben mehetett az Újpest. Gólsiker nem volt, viszont már egyenlő létszámnál az utolsó öt percben a Brassó kitámadott, de az eredmény maradt.
Az Újpestiek elszántan játszottak, a csapat sokkal összeszedettebb volt, mint ahogy az utolsó hónapban bármikor. A szurkolók óvatosan bizakodtak. Mindenki tudja, hogy az egy gól nem előny, de akkor is előny.

Az első meccsen a második harmad hozta a fordulatot. Ma nem hagyta magát a csapat. Nem engedte át a kezdeményezést. Sikorčin középen csel, lövés, kapuvas. Aztán a center hátul nem tud megállítani egy átadást, Sila bravúrral hárít. A 28. percben két kiállítás is csökkenti az újpestiek létszámát, 1:45-ig kettős hátrányban hősiesen védekezik az Újpest és véd Sila. Később is ez lett a rend, nagyon jöttek a brassóiak. Viszont a sárgák támadássorozata lehetőséget teremtett a villám ellenakciókra, amelyek rendre lövésig jutottak. De csak lövésig, gólig nem. Mert ez a harmad a kapusokról szólt. Sila a második harmadban bebizonyította: vége a hullámvölgynek. És Polc a bizonyos 0:0-s meccs formáját hozta, vagyis maximumot nyújtott.
Nagyon rossz eredmény ez az 1:0. Az ember nem örülhet felhőtlenül, aggódhat, hogy jöhet az egyenlítés, kevés az egy gól. A két csapat elég egyforma erős. A játék azt mutatta: a csapatok veszettül hajtanak, de talán ez a tempó túl gyors, a technika kisebb sebességhez van szokva.

Ha nem lesz gól, az nekünk jó. De nincs biztosíték, hogy nem lesz. Az 1:0 csak azt jelzi, ki lőtte az első gólt. A második még előttünk van. A harcosság, a sebesség a harmadik játékrészben is változatlan volt, mindkét oldalnak szüksége volt a gólra. A 44. percben kiállítás miatt hat az öt ellen támadhatott az UTE több mint egy percig, majd öt a négy ellen két percig. Polc röpködött, biztosan kapott valami földön túli támogatást is, mert csodát tett. A Brassó az 56. percben egyenlített. Walls ment kapura jobboldalon, lövése hálóig jutott, 1:1.
A sovány előny olyan soványnak bizonyult, hogy el is fogyott.
Jön a hosszabbítás, húszperces harmadokkal a következő gólig, 4-4 mezőnyjátékossal. Van ok a szorongásra...

Hosszabbítás I.
A harc folytatódott. 1-1, vagy 0-2 lesz a párosmeccs állása, nagyon nem mindegy. Végül 6 perc ráadást kaptunk, mikor is az aranysapkás Ropret aranygóllal döntött: keményen harcolva ment kapura, lövése talán irányt váltott egy védőn, 2:1!
Végre! A rossz sorozatnak vége, nyolc sorvereség után győzelem! A játékosok végre mosolyogtak, a csokik röpültnek, a közönség végre ünnepelhetett! Pedig nyomasztó meccs volt, sok izgalom, aggódás, a nézőtéren lelkileg nem tudtunk felkészültüni a győzelemre. De minden jó, ha jó a vége! Most két mérkőzés meccs lesz Brassóban (vasárnap és hétfőn), aztán újra a Megyeri út következik!

Szilassy Zoltán: “Nagyon fontos volt ez a győzelem, egyrészt azért, mert kiegyenlítettünk a negyeddöntőben, másrészt pedig azért, mert kellett már a sikerélmény a játékosoknak. Ma is jól kezdtünk, de azért érezhető volt a bizonytalanság a játékunkon, sok volt a pontatlanság az első percekben a játékunkban. A gólunk nyugtatólag hatott, és ezt követően magabiztosabbak voltunk a jégen, sajnos azonban a helyzetkihasználásunk még mindig nem az igazi. Tulajdonképpen a harmadik harmad 10 percét leszámítva, amikor a Brassó nagyon ránk jött és ki is egyenlített, jobbára az történt a pályán, amit mi akartunk.
Az egyenlítés sajnos nem volt meglepetés a játék képe alapján, abban a periódusban sajnos nem hajtottuk végre kellő határozottsággal a faladatainkat. Ilyenkor, amikor vezetünk és közeledik a meccs vége, nem szabad visszavenni az agresszivitásból és nem szabad túlzottan magunkra engedni az ellenfelet, mi viszont ezt tettük. Nem voltunk elég határozottak, amikor ki kellett volna juttatni a korongot a védekező zónánkból, így a Brassó ránk tudta borítani a pályát. Ráadásul a párharcokat is elvesztettük ebben a szakaszban, mert hiányzott az egészséges agresszivitás a játékunkból."
(jkb.hu)

A mérkőzést a SPORTSTREAM közvetítette:

EL negyeddöntő 2: UTE-Brassó

Ami a legfontosabb: ne ez legyen az idény utolsó hazai mérkőzése!

2018.02.22. csütörtök - EL 180:

UTE  -  ASC Corona 2010 Brasov  - eseménynapló

Megyeri út, 18:00, játékvezető: Soós D., Nagy A., Árkovics G., Váczi D.

A mérkőzést a SPORTSTREAM közvetíti:

2018.02.21 sze UTE - BRA    1:4        =535
 2018.02.23 cs  UTE - BRA
2017-18 UTE-BRA  5 2 1 0 2  12:13   8   53%

2018. február 21., szerda

EL178: UTE-Brasov 1:4

A felsőházban nyeretlen Újpest az alsóházban veretlen Brassót kapta a rájátszásban. Aki négyszer győz, a négy között folytatja.
Szilassy edző a jkb-nak nyilatkozott, és elmondta: tényleg volt egy második alapozás, aminek az eredményét a rájátszásban kell majd látni. A középszakasz meccsei idején sejtettük - gondoltuk - reméltük, hogy ez az oka a gyenge játéknak.

(2018.02.21) EL 178:
UTE - ASC Corona 2010 Brasov 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 465 néző, vezette: Babic V., Mayer G., Muzsik N., Kis-Király B.

UTE: Sila - Huba (1), Kiss D., Dósa, Pápa, Pichler-Balássy Á. - Varga A., Hegyi Á., Benk, Kovács Cs. (1), Čaládi 1 - Nagy N., Kovács A., Sikorčin, Frolik, Ropret - Kiss R., Schmál, Nemes B., Szalma, Sági M. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

ASC Corona 2010 Brasov: Polc - Filip (1), Yemelyanenko, Walls 2, Macmillan, Gliga (1) - Sirokovs, Nagy I., Saluga, Tranca, Knyazev - Mihály E., Bíró O. (1), Mihály Á., Molnár Zs., Zsók - Bors, Csíki, Zabludovskyy (1), Péter Zs. 1(1), Bíró M. 1(1). Edző: Pénzes Július, Strenk Hunor

03:57 - 0:1 Bíró M. (Péter Zs.)
14:58 - 1:1 Čaládi (Kovács Cs., Huba)
21:36 - 1:2 Walls (Filip)
52:52 - 1:3 Péter Zs. (Zabludovskyy, Bíró M.)
59:01 - 1:4 Walls (Gliga, Bíró O.) - üres kapu

Kiállítás: 6 perc ill. 6 perc
Lövések: 27 ill. 34 (11:7, 11:19, 5:8)

A mérkőzés előtt az Újpesti Dózsa régi játékosára, a közelmúltban elhunyt dr. Galambos Bélára emlékeztünk.
Egész élénk játékkal indult a mérkőzés, az aranysapkás Ropret pattintását védte szépen Polc. Az első vendéglövés a 4. percbe jutott el az újpesti kapuig, a második már gól lett. Távoli lövést ejtett ki Sila, a gólvonalon két védő is próbált tisztázni, de Bíró M. benyúlása volt a gyorsabb, bekotorta a szédelgő korongot, 0:1. Nem erre számítottunk. Kísér a hét nyeretlen meccs terhe? A csapat élénken játszott, sokkal gyorsabbak, mozgékonyabbak voltak a játékosok, mint amihez az utóbbi időben, hozzászokhattunk. Több jó hazai támadás futott végig, Ropret lőtt, majd egy látványos Frolik centerezésből Hegyi lőtt majdnem gólt. A 15. percben Kovács Cs. adott középre, a lendületből érkező Huba lövése kijött, az érkező Čaládi ismétlése bement, 1:1. Volt még egy nagy lehetőség, Polc ütközött egy társával a kapu mögött. De mire Pichler lőtt, valahonnan visszarepült és tisztázott a kapus.
A szünetben a szurkolók különböző módon, értékelték a látottakat. Volt, aki jó játékot látott, volt, aki a hibákat hangsúlyozta.
A második játékrészben a pesszimistáknak lett igazuk. A Brassó hamar gólt lőtt, a 22. percben Filip az alapvonal mögül passzolt vissza a baloldalon, a röviden érkező Walls egyből villant, 1:2. A továbbiakban
fölénybe került a Brassó, sokkal többet támadtak, dolgoztatták Silát.
A harmadban többet aggódtunk (hogy gólt kapunk), mint drukkoltunk (hogy gólt lövünk). Az Újpestnek csak pillanatai voltak. Az eredmény reálisan tükrözi a játékot. De még nem veszett el semmi, kell egy gól, és még minden lehet.
Változatos, hajtós harmadik játékrészt láttunk. Kiegyenlített lett a játék, de a lilák hiába játszottak gyorsan, az átadások pontatlanok voltak, és néha azt érezte az ember, nem világos mindenkinek, mit is kéne csinálni. Lehet, hogy nem így volt, de ez látszott. Kivédekeztünk egy kettős hátrányt, kihagytunk egy előnyt, majd egy gyors ellentámadás döntött: a jobbhátvéd kitámadott, a Brassó meglódult, a baloldalt meglépő Zabludovskyy centerezését Péter Zs. bevágta, 1:3, 52. perc. A végén lejött Sila, az 59. perc végén Walls üres kapuba állította be a végeredményt (1:4). Ekkor olyan történ, amit a Megyeri úton még nem láttam: sok szurkoló felállt, és elindult haza. Komoly kritika, a bekiabálásokat nem írom le.
Két nagyjából egyforma erős csapat mérkőzött, a góllövéshez hozzászokott csapat győzött. Egy jó hírem azért van: továbbra is áll, hogy négy meccset kell megnyerni, és továbbjut az Újpest. Holnap újra lehet próbálkozni…

Szilassy Zoltán: "Nagyon jól kezdtük a meccset, sok és minőségi helyzetünk volt, más kérdés, hogy ezeket nem lőttük be, még az üres kapus lehetőségeinket is képesek voltunk kihagyni. Ez sajnos megbosszulta magát, az ellenfél vezetéssel fordult az utolsó harmadra, míg nekünk muszáj volt támadnunk. Kockáztattunk, nem jött be, ahogy a kapuslehozatal sem, ez benne van a pakliban. Nincs semmi gond, tanulság, hogy a rájátszásban be kell lőni az ordító helyzeteket, erre csütörtökön máris itt van a lehetőség!"