2018. január 2., kedd

EL124: Fehérvári Titánok-UTE 3:2

A rendezők összetévesztették az EBEL-t az ERSTE Ligával. A parkolóba csak a bennfenteseket engedték be, mi mehettünk a sárba. De szívatásnak mindenesetre jó volt! A parkolóban legalább 100 üres hely maradt… Brávó!
Az UTE felállásában komoly meglepetés, hogy a két kapus Hajek Márk és Sági Máté volt. Előbbi kezdett.

(2018.01.02) EL 124:
Fehérvári Titánok - UTE 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)   -  eseménynapló

Székesfehérvár, 325 néző, vezette: Babic V., Németh M., Kövesi B., Váczi D.

Fehérvári Titánok: Szeles - Imre (1), Vehmanen, Antilla 1, Ainsworth (3), Schoenmakers 2 - Szabó B., Láday T. (1), Vizi, Mazzag, Kiss P. - Szaller, Sándor, Madácsi, Péter B., Balogh - Prácser, Antal A., Vincze G., Varga B. (1), Nagy Á., Kornakker (kapus). Edző: Kóger István, Hegyi Ádám Zoltán

UTE: Hajek M. - Huba, Kiss R., Benk, ČalÁdi, Sági Martin - Kovács A., Kiss D. 1, Sikorčin (1), Frolik (1), Ropret 1 - Nagy N., Varga A., Nemes B., Pichler-Balássy Á., Turbucz - Pokornyi, Horváth Á., Dósa (1), Schmál, Pápa (1). Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

02:08 - 1:0 Schoenmakers (Ainsworth, Imre)
10:52 - 1:1 Kiss D. (Pápa, Dósa)
20:54 - 2:1 Schoenmakers (Ainsworth, Láday T.)
29:38 - 3:1 Antilla (Ainsworth, Varga B.) - ee
34:53 - 3:2 Ropret (Frolik, Sikorčin)

Kiállítás: 12 perc ill. 6 perc + végleges kiállítás (Turbucz)
Lövések: 17 ill. 43 (3:21, 10:11, 4:11)

Az első gólra nem sokat kellett várni egy fehérvári támadást jó szereléssel, de rossz passzal sikerült nem megállítani, a centerben érkező Schoenmakers hatalmasat lőtt, 1:0. A gól után ment előre az Újpest, de nem alakult ki komoly gólveszély. A játék ugyan élénk volt, de nem sok szépséget láttunk a jégen. A 11. percben egy buli után visszakerült a korong Kiss D. elé, aki a kékvonal közeléből, jobbhátvédből szétlőtte a kaput, 1:1
A második harmad hazai góllal kezdődött, Schoenmakers most távolabbról bombázott, 2:1. Ezután jött a kiállítások sorozata. Volt eset, hogy az egyik bíró így jelzett, a másik úgy. Végül egy innen, egy onnan kiáll - kiosztással megelégedtek. Csak a közönség nem volt elégedett ezekkel a döntésekkel. Az Újpest kihagyta a következő előnyt, a Titánok nem, Antilla jobbhátvédből lőtt, a kapuvas is segítette, 3:1. Egyre forróbb lett a jég! Az UTE nagyon akarta a gólt, végül a 35. percben Frolik balról adott a kapu előtt helyezkedő Roprethez, aki fordult, lőtt, 3:2
A harmadik harmad kiemelten rossz játékot, nehezen nézhető mérkőzést hozott. (A hazaiak nyilván nem így gondolják!) A Fehérvár aktív, sokmozgásos, ütközős játéka nem sok szépséget mutatott, viszont alkalmas volt az UTE támadások elrontására. A kiállítások tovább kuszálták az amúgy sem tiszta erőviszonyokat. Összefoglalva: két lőtt gól általában kevés a győzelemhez, ezúttal is így volt.
Ma este nagyon rosszul játszott az Újpest. Amit megnyertünk a dunaújvárosi révren, elvesztettük a fehérvári vámon… A pénteki feladat világos: győzni kell Pesterzsébeten!

Szilassy Zoltán: "Nagyon mérges vagyok, mert nagyon fontos, de könnyen hazavihető három pontot hagytunk itt. Az első és – főleg – a második harmaddal voltam elégedetlen, nem tettünk meg mindent, azt hittük, megy ez majd magától. Nem lennék ideges, ha külön nem hívtuk volna fel erre a csapat figyelmét. Egyszer itt már pórul jártunk, úgy látszik, másodszor is bele kellett lépnünk ugyanabba a pocsolyába."