2018. szeptember 14., péntek

EL15: UTE-HKB 8:0

A városon másfél óra alatt átküzdve magunkat egy kicsit lemaradtunk a kezdésről, az első újpesti emberhátrányra érkeztünk a meccsre. Tisztes péntek esti nézőszám volt egy újonc, azelőtt Kanadai Magyar Hokiklub nevű, most Magyar Hokiklub Budapest néven futó gárda ellen. A tavalyi Magyar Kupában játszott velük az UTE, elég nehezen győztek a lilák 4:3-ra. Egy szerződés szerint az idei bajnokságban mint a DVTK farmcsapata indulhattak el…

(2018.09.14) EL 15:
UTE - Hokiklub Budapest 8:0 (4:0, 1:0, 3:0)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 451 néző, vezette: Nagy A., Soós D., Soltész Á., Molnár M.

UTE: Ágoston - Nagy N., Iberer 1(1), Benk 1, Stefishen 1, Kocsis (1) - Huba (1), Szaller, Hebar 2, Sikorcin 1(1), Ropret (3) - Varga A., Kiss Ph., Nemes B. 1(2), Szalma 1, Sági M. (2) - Kovács A. (1), Kovács S., Horváth Á., Schmál. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

Hokiklub Budapest: Kiss B. - Orbán A., Jancsó, Egyed M., Satek, Szappanos - Csíki, Szopos, Godó, Izsák, Szűcs - Lévai, Szécsi, Berendi, Vajda, Németh Á. - Lakatos, Baranyai, Horváth B., Köllő, Albert. Edző: Kapusta Dusan, Gröschl Tamás

07:01 - 1:0 Szalma (Nemes B., Kovács A.)

Lövések: 53 ill. 21 (20:10, 14:4, 19:7)

Élénk játékkal indult a találkozó, próbálgatták a csapatok saját magukat és egymást. Így ment ez a 8. percig, amikor egy gyors hazai támadásnál Nemes jobbról visszapasszolt a második hullámban érkező Szalmának, aki egyből a jobb felső sarokba lőtt e a korongot, 1:0 (videó). A következő eseményeket a vendégcsapat két kiállítása váltotta ki. A 11 percben Sági balról passzolt vissza, a kapu lőtt álló Benk elvégezte feladatát, egyből nagy gólt lőtt (2:0, videó) ,  visszahozott egy kiállított játékost. A másikat Sikorcin gólja hozta vissza. Egy védőkön elakadt korongot Ropret tett balra, 18-as centerünk egyből bevágta, 3:0  (videó). A 13. percben Sági balról lőtt, Nemes pattintott remek gólt, 4:0 (videó). Időt kért a padlót fogott HKB. Teljesen összezuhantak, a mérkőzés gyakorlatilag az ő harmadukban folyt. Ha korongot szereztek, még a harmadukban visszavette azt az Újpest. Ez eltartott a 15. percig, amikor hátrányba kerültek a hazaiak. A mérkőzés eldőlt, izgalom mára ennyi volt.
A második játékrész nem is hozott szinte semmit, leszámítva Stefishen szép gólját, mikor a 25. percben lendületes akció során Kocsis balról keresztbe adott, Stefishen levett, kinézte a hosszú felsőt, és oda is bombázott, 5:0 (videó). Nagyjából a mérkőzés innen semmilyen. Ha ekkora különbség van két csapat között, lehet agyonverni a gyengébbet – nem szimpatikus megoldás – vagy játszogatni, cselezni villogni és nem gólt lőni. Az Újpest az utóbbi megoldást választotta. A nézőtéren egyre többen a telefonjukat nyomkodták, hisz tömény unalom ült rá a jégre. Az egyik fél nem tudott, a másik nem nagyon igyekezett tetszetős játékot bemutatni. Szerencsére ez a harmad is csak 20 percig tartott…
Az ismét 17 perces szünet után a harmadik játékrész Hebar jóvoltából góllal indult. Alig 1 perccel a kezdés után Sikorcin korongot szerzett, balra tette Ropretnek, aki centerezett a magányos Hebarnak – 6:0 (videó). A góllövő sor bent maradt, hogy Hebar 45 másodperc múlva ismételhessen. Iberer beadását Ropret lőtte rá középről, és a Kiss kapusról lejövő korongot a kapu mögül visszakanyarodó Hebar helyezte gólba, 7:0 (videó). Az utolsó találatnál még a támadó harmadban egy indítást látványosan a levegőből szedett le Iberer, s a védő a rövid felsőbe helyezett lövéssel beállította a végeredményt, 8:0 (videó).

A mai meccs tanulsága, hogy a Hokiklub elég messze áll a jobbaktól. Lelkes, de nem profi játékosokból áll, Kiss kapust leszámítva (aki nagyon sokat dolgozott) nem sok közük van a DVTK-hoz. Az Újpest és a Hokiklub csapatai közti hatalmas különbség miatt a mai meccs értékelhetetlen, de a győzelemnek örülünk. Vasárnap a DAB ellen komoly meccs, komoly vizsga lesz!