2018. december 22., szombat

EL171: UTE-VAS 5:2

Az utolsó karácsony előtti mérkőzésre többen jöttek ki, mint legutóbb, amikor az  UTE-Vasast az M4Sport is adta. A várható eredmény felől nem lehetett kétségünk. A legutóbbi két, piros-kékek elleni meccsünk mérkőzés - hát, hogy mondjam - elég unalmasra sikeredett.

(2018.12.22) EL 171:
UTE - Schiller-Vasas HC 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 467 néző, vezette: Salánki A., Halassy Gy., Bedő P., Szabó D.

UTE: Sila - Huba, Kiss Ph., Benk, Stefishen (1), Sági M. 1 - Kiss-Rusk J., Szaller, Szalma 2(1), Brine (1), Ropret 1(1) - Nagy N. (1), Varga A. (1), Sikorcin, Vincze P. 1, Hebar - Kovács A., Nemes B. (1), Csanyi (1), Kocsis. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

Schiller-Vasas HC: Tóth K. - Bukor, Seregély, Szlama, Bödök, Schmál - Tornyai, Surányi, Majoross B. (1), Lőczi, Varga T. 1 - Bálint T., Garát, Bugár, Pápa (1), Gágyor - Inglis, Kováts, Kreisz, Czakó, Turbucz 1. Edző: Ladányi Balázs, Revák Zoltán

Lövések: 45 ill. 24 (18:9, 16:11, 11:4)

11. percben emberelőnyben támadott a hazai csapat. Stefishen jobbról a kapu elé lőtt, átkerült a korong balra, ahonnan Sági talált a hálóba, 1:0 (videó). Fordult a helyzet, két perc múlva a Vasas támadott öt a négyben. Egy közeli pattintás, majd az ezt követő lövés is kijött, harmadszorra Varga Tamás nem kegyelmezett, 1:1 (videó). Idén még nem egyenlítettek ellenünk a vasasok. Az Újpest beleerősített, lendületesebben támadt a hazai csapat, de a Vasas is élvezte a harcot, odatették magukat. Ez előnyt sok kíséret és remek Tóth-védés után csak 39 másodperccel a harmad vége előtt Vincze Péter révén sikerült megszerezni. A csatár egy kapusról kijövő lövést kezelt le, a korongot húzogatva kapu felé indult, majd egész éles szögből a hálóba talált, 2:1 (videó). A vezetés tehát meglett, Szünet. A második harmad egész jó iramot hozott. Mindkét csapat lendülettel, elszántan ment előre, hittek magukban és a gólban. A fiatal Vasas azokra az időkre emlékeztetett, amikor az UTE állt fel csupa ifjúval, és legnagyobb erényük az elszántság, a küzdeni tudás volt. A 27. percben emberelőnyben támadtak a vendégek, de Ropret a jobboldalon, még a saját térfelén szerelt, begyorsult, kapura ment, csel a kapussal és gól, 3:1 (videó). Innen kicsit könnyebb lett a helyzet. A vendégeknek a két találat különbség már soknak tűnt. A 32. percben egy indítást fülelt le Nemes, középre adott, és Szalma szépen belőtte, 4:1 (videó). A 60 percet le kellett játszani. Egy kettős emberhátrány után öt az öt ellenfelállt az Újpest, sok próbálkozás után egy jobboldali beadásra jött Szalma, és megint gólt lőtt, 5:1 (videó). Az utolsó találat – mint legutóbb – most is Turbuczé lett, aki az 58. percben Nemes átadását lopta el a hazai harmad elején, a vége gól 5:2 (videó).
Az volt az eddigi legjobb UTE-Vasas összecsapás. 1:1 után volt harc, tempó, mozgás. A jobb csapat hozta a kötelező győzelmet, de most többen kellett beleadni, mint korábban.