2018. december 30., vasárnap

EL183: UTE-Vienna Capitals II. 4:0

Az M4Sport közvetítette a meccset - elnézést, ezt az előzetesben nem jeleztem. Ezért - vagy ennek ellenére - többen láttuk a helyszínen a meccset, mint a két nappal ezelőttit. Jó volt sok szurkolóval találkozni, és boldog új évet kívánni egymásnak.
A meccs egyesélyes, de azért melózni kell, gólt, gólokat kell lőni, máshogy elég nehéz nyerni. Ma is Duschek védett, továbbra is hiányzott Ropret és Rusk.

(2018.12.30) EL 183:
UTE - EV Vienna Capitals II 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 581 néző, vezette: Halassy Gy., Kormos D., Kis-Király B., Herczeg L.

UTE: Duschek - Huba (1), Kiss Ph. (1), Sikorcin, Csanyi, Hebar - Pokornyi, Varga A., Benk (1), Stefishen, Sági M. - Nagy N., Kovács A., Nemes B., Kovács S., Kocsis - Szalma 1(2), Brine 2(1), Vincze P. 1(2). Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

EV Vienna Capitals II: Tschrepitsch - Saari, Satmark, Antal P., Bauer, Hiltunen - Piff, Lakos, Schlögl, Grosslercher, Preiser - Posch, Hedberg, Ranftl, Kittinger, Maxa - Pallierer, Wolf, Hofer, Rohm, Zimmermann (kapus). Edző: Heiskanen Santeri, Sjöquist Johan

00:07 - 1:0 Szalma (Vincze P., Kiss Ph.)
03:07 - 2:0 Brine (Benk, Huba)
17:47 - 3:0 Vincze P. (Brine, Szalma)
55:47 - 4:0 Brine (Szalma, Vincze P.)

Kiállítás: 12 perc ill. 8 perc
Lövések: 31 ill. 32 (12:9, 8:5, 11:18)

Úgy indult a meccs, ahogy még soha: 0:07, gól! Tschrepitsch kapus egy előreadásnál bénázott egy kicsit, a kapu mögött jobbra került a korong, Vincze beadását Szalma közelről beütötte. Az alvó kapus fel sem fogta, hogy veszélyben a kapuja, 1:0. Az újpesti hajtás folytatódott, a 3. percben Sági lőtt, a kapusról pattant vasra a korong. Nem lehet mindenből gól… Illetve lehet! Brine kapott átadást a kapu előtt, be is tette a korongot, 2:0. Tschrepitsch kapusnak ennyi volt a meccs, jött Zimmermann. Az Újpest élénken játszott, aktívan támadott, semmiféle lazsálás nem volt. A 6. percben Nemes reklamált, hogy durván kenték palánkra. De vagy a hangnem nem volt megfelelő, vagy az volt a gond, hogy nem viselt „C” betűt, a két perc pihenő az övé lett. Az emberelőny után is támadásba maradtak a bécsiek. A 10. percben Duschek kettőt is védett, a másodikért, egy felnyúlásos hárításért külön tapsot kapott. A meccssablon ekkorra alakult ki: az Újpest technikásan, lendületesen ment előre, az akciók ilyen-olyan lövésekkel végződtek. A vendégek kontráztak. Lendületesen mentek előre, és minden akcióban tesztelték a hazaiak kapusát. A 16. percben az új vendégkapus is „alakított”, kapuja mögött elütött a korong felett, Csanyi majdnem kihasználta a szerencsétlenkedést. A 18. percben Szalma jobbról adott középre, Vincze lőtte be a korongot középről, a kapu elől, 3:0. Mintha az első gólt láttuk volna, csak fordított szereposztásban. Kapott gólpassz visszajár!
Tehát a meccs eldőlt, de még maradunk két harmadot. Élénk a játék, van iram.

A feladat: nyerd meg a meccset, és tartsd is úgy! A feladat első fele megvolt, most a második rész van soron. A 24. percben Stefishen lőtt felső vasat. Az Újpest támad, feláll, nyom, lő – viszont a bécsiek megugranak. Jó esetben két védő és két csatár harcol, de előfordul létszámfölény a kontráknál. Duschek Dávid jól dolgozik – szükség is van a tudására! A 30. percben a sokszor előretörő Varga A. játszott össze Sikorcinnal, háromszögeztek. Siki megemelte a korongot, az úgy esett az Varga ütőjére, de a lövés nem ment be. A nap gólja lehetett volna! Továbbra is gyors, harcos volt a játék. Az Újpest lelkesen és lendületesen támadott, (a képen),
Fotó: Nyirő Ferenc
a Vienna lelkesen és lendületesen kontrázott. A támadások tempója beindította a hazaiak szurkolását is, tehát tetszett a csapat hozzáállása, hátha csak a szurkolók segítsége hiányzik a gólhoz! De az újabb gól nem akart jönni, illetve szerencsére nem jött. A 17. percben kettős kiállítás volt a salamoni döntés. Egyrészt akasztás, másrészt színészkedés miatt. Ez utóbbi alakítást nem úgy láttunk, Csanyi esett, mert akasztották…
A szünetben egy szurkolótársammal arról beszélgettünk, hogy nem csak a lövésekről kéne statisztikázni (8:5), hanem a célt tévesztett lövésekről is. Mert abban óriási fölényben lehet az Újpest!

A harmadik húszperc kihozta a meccs lényegét: az Újpest támad, de rosszul lő, a Vienna megugrik, Duschek hárít. Általában rögtön kétszer egymás után. Ezt nézhettük húsz percen át. Mintha egy színházban próbán lettünk volna, és állandóan ismétlik a jeleneteket. Mielőtt unalomba fulladt volna az előadás (vagy pont akkor), jött Brine, középen nem zavarták, kapura ment, a korong a hálóban végezte, 4:0. A meccs vége előtt Duschek bemutatta sokadik dupla védését, kapott gól nélkül hozta le a meccset. A lövésarány (11:18) nem a fölényben játszó csapatot mutatja, hanem azt, hogy Duschek milyen jól teljesített, és az UTE milyen pontatlanul lőtt…
Megvan, örülünk a győzelemnek. Hamar meglett az újpesti vezetést, majd a győzelem is. A hátralévő időben sem lógtak a csapatok, hajtottak, harcoltak, de egyik fél sem tudott átlépni saját korlátain. A mai győzelemért Duschek kapus mellett a legtöbbet Szalma, Vincze és Brine tette, 3-3 ponttal.
Boldog újévet kívánunk mindenkinek, a csapatnak pontosabb lövéseket. Ha ez összejön, bármi lehet a bajnokság vége!
Újév napján Káposztásmegyeren találkozunk!