2019. december 1., vasárnap

EL117: UTE-Brassó 1:9

Fogyogatunk, fogyogatunk. És a mai mérkőzés sem fog több nézőt kihozni jövő vasárnap. Újra játszhatott DiDiomete, de nem játszott Kovács A. És az első harmad végétől nem játszott tovább Varga Arnold sem.

(2019.12.01) EL 117:
UTE - Corona Brasov 1:9 (0:3, 1:2, 0:4)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 314 néző, vezette: Nagy A., Wolf L., Dorner B., Horváth B.

UTE: Duschek - Varga A., Carlson, Pance (1), Reed (1), DiDiomete 1 - Nagy N., Saukko, Nemes B., Godó, Vincze P. - Kiss-Rusk J., Pokornyi, Kovács S., Horváth Á., Henderson. Edző: Baróti Zsolt, Virág Csaba

Corona Brasov: Polc - Labrecque (1), Armstrong (1), Fowlie 1, Rabbit (1), Brown 2(1) - Bors, Bíró O., Molnár Zs. 1(1), Bíró G. (1), Gliga 1(1) - Borisenko 2(1), Mihály E., Tranca (2), Péter B. (1), Zsók 2 - Haraga, Gajdo, Constantin, Bíró M., Gajdó. Edző: Pénzes Július, Rusnák Ondrej

02:31 - 0:1 Fowlie (Rabbit, Borisenko)
08:58 - 0:2 Zsók (Brown)
16:17 - 0:3 Brown (Armstrong, Labrecque) - ee
24:27 - 1:3 DiDiomete (Reed, Pance) - ee
26:16 - 1:4 Borisenko (Tranca, Péter B.)

Lövések: 40:43 (16:14, 17:13, 7:16)

A mérkőzés az utóbbi időben szokásos forgatókönyv szerint indult, most két és fél percig bírtuk kapott gól nélkül. Hiába küzdött, hajtott a csapat, a 9. percben Duschek bottal kaszálva szerelt, de a korong mégis a kapuban között ki. Ex-csatárunk, Brown a 17. percben eldöntötte a mérkőzést (0:3). A 25. percben DiDiomete középről, a kékvonal közeléből szépített, de több szépség nem jutott az Újpestnek. A lilák harcosságát (de csak azt) a közönség még "Hajrá Újpest"-tel értékelte, de további két vendéggól után többen már meg sem várták a harmadik felvonást. Igazuk lett, szenvedett a csapat, szenvedtünk a lelátón, csak a Brassó örülhetett - négyszer is. A vége K.O., 1:9
Valami nagyon nem stimmel. Egész idényünk arról szól, hogy nem tudunk gólt lőni. Jó játékosaink vannak, sokkal többet kéne kihozni belőlük. Valamit igazán tenni kéne, hogy legalább az alsóházi rájátszásra legyen CSAPATUNK!

Virág Csaba: "Az első két harmadban értékelhető teljesítményt nyújtottunk, ám néhány hiba miatt hitehagyottá váltunk, s ez megpecsételte sorsunkat. Több fontos hiányzónk is van, ráadásul a negyedik mérkőzésünket játszottunk egy hét leforgása alatt, ennek ellenére a harmadik harmadbeli játékunk elfogadhatatlan, elnézést kérek érte szurkolóinktól."  (nso.hu)