2020. december 26., szombat

EL102: UTE-Titánok 4:0

Gondolom, sokan látták a tévén a mérkőzést, hiszen mit is csináljunk karácsony másnapján délután. Rajna Miklós bemutatkozott az Újpest kapujában. Nem is tagadhatja, honnan érkezett, mamutján virított a piros-fehér címer. Ma nem játszott Nemes.
A Győr/Fehérvár ellen a mérleg eddig két meccs, két győzelem. Most jön a harmadik!

(2020.12.26) EL 102:
UTE - Titánok 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 0 néző, vezette: Kókai M., Nagy A., Kocsány B., Schumacher-Kovács Á.

UTE: Rajna - Stadel 1(1), Horváth A., Benk (1), Just 1, Bodó (2) - Kiss Ph., Selan, Szabad 1, Vincze P. (2), Lamoureux 1 - Varga A., Kovács A., Sikorcin, Rafaj, Vorobyev - Szécsi P. (1), Kovács S., Horváth Á., Godó. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

Titánok: Gyenes - Mcnulty, Nagy Á., Luusuaniemi, Tiainen, Császár - Reiter A., Erdély, Dézsi, Péter A., Ambrus - Vas M., Dobmayer, Madácsi, Almási, Balogh B. - Vincze G., Kóger, Németh K., Rétfalvi, Yakimchuk. Edző: Vuorinen Kasper, Arany Máté Dániel

20:48 - 1:0 Stadel (Bodó)
24:47 - 2:0 Just (Bodó, Benk)
26:38 - 3:0 Lamoureux (Vincze P., Stadel)
57:51 - 4:0 Szabad (Vincze P., Szécsi P.)

Kiállítás: 0 perc ill. 0 perc
Lövések: 44:28 (9:12, 17:10, 18:6)

Az első harmad kiegyenlített játékot hozott, gólt nem. Feltűnően jó és veszélyes volt a Titánok csapata. Rajnát sokszor próbálták, de új kapusunk mindent fogott. Azért feltűnő volt, hogy puhák voltak a hazai védők, alig volt ütközés. A fehérmezesek elég könnyen jutottak a lila apu elé. Ha így megy tovább, nem lesz jó vége… De nem így ment tovább – szerencsére.
A 21. percben egy fault-gyanús szerelés után Bodó indult meg a jobboldalon, középre-vissza a középen fellépő Stadelhez passzolt, akire kilépett egy játékos, ő mégis lőtt, s a valamiért jobbra mozduló Gyenes mellet a lövés a baloldali vasról a hálóba végezte, 1:0. A gól mintha hamar eltörte volna a Titán csapat önbizalmát. A lilák feljavultak az első 20 perchez képest, és a hittel jó támadások sorát vezető hazaiak a 25. percben duplázták az előnyt: Bodó remek cselei után nem lett gól, de Justhoz került a korong, ő balról indulva cselezett, a kapusig jutott, ott még egy csel, majd kapura húzás és a korong megtolása után 2:0. Szép, jó és fontos góllal volt. Aztán még két perc és eldőlt a meccs, Stadel jobboldalt svájci figurázott, a visszaadást Vincze elől elütötték, pont Lamoureux elé – mint egy csodás passz – és 3:0. Ilyenkor a mérkőzést eldőltnek szoktuk venni, a Titánok is annak vették. Azért néha Rajna is védett, bár a vendégcsapat önbizalom nélküli támadásai végén leginkább hasba lőtték a kapust.
A kötelező harmadik játékrészben az Újpest sem erőltette magát, játszottak trükköztek a lilák, a fehérek mentek becsületből. Azért, hogy nem legyen teljesen értelmetlen a harmad, Szabad még lőtt egy gólt, egy baloldali lövés kijött a kapusról, Szabad ismételt, a megpattant korong a hálóig jutott, 4:0

Szeretünk a Titánok ellen játszani, 3 meccs 9 pont. Rajna bemutatkozása remekül sikerült, máskor sem szeretnénk gólt kapni. Idén először nyert 0-ra az Újpest! És még valami: ilyen meccsre nem emlékszem, ahol a kiállítási arány 0:0 lett volna! Hétfőn a zöldek következnek - az M4Sport adja! A győzelmi sorozatot – az utolsó három meccset hozta az UTE - nagyon kéne folytatni!

Virág Csaba: "Úgy akartunk kezdeni, mint a Vasas ellen, de eléggé álmosan indult a meccs. A második harmadban már azt az arcunkat mutattuk, amelyet a jövőben is szeretnénk. Egyszerűen játszottunk, így olyan nyomást tudtunk helyezni az ellenfélre, amire nem tudott jól reagálni. Rajna Miki shutoutjának nagyon örültünk, ez nyilván neki is fontos. Örülünk a három pontnak, megdolgoztunk érte."

Kasper Vuorinen: "Az első húsz percben nagyon jól játszottunk, ezt követően ránk jött a hazai csapat. Az összes létező buta hibát elkövettük, nem koncentráltunk, és egy olyan csapat, mint az Újpest, ezt kíméletlenül kihasználja. Az utolsó harmadban kínkeservesen küzdöttünk, hogy gólt szerezzünk, ehelyett megkaptuk a negyediket is."

A mérkőzést az M4Sport+ tévé közvetítette. Némi türelem után nézzük teljes képernyős beállítással!