2020. december 9., szerda

EL82: UTE-FTC 2:6

A találkozó előtt negyedik volt az FTC, ötödik az UTE.  De az egy helynyi távolság 7 pontnyi különbséget takar, 59%-os illetve 42%-os teljesítménnyel.

Ma duplán is kellene siker: egyrészt kell a pont, másrészt a zöldek ellen győzni mindig fontos!

A mai mérkőzés győztese örizheti egy évig a Vigh Balázs vándorkupát.

Elfényvillamosoztuk Zozival az időt, a meccs elejéről lemaradtam, 0:1-nél értem haza, a tévé elé. A kép az igazolás!

UTE - FTC-Telekom 2:6 (1:1, 0:3, 1:2)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 0 néző, vezette: Mach M., Soós D., Váczi D., Kis-Király B.

UTE: Duschek - Stadel 1, Horváth A., Benk, Just (1), Bodó (1) - Varga A., Selan, Szabad 1, Vorobyev (1), Lamoureux (1) - Kovács A., Szécsi P., Sikorcin, Vincze P., Rafaj - Horváth Á., Balázsi, Nemes B., Kovács S., Godó. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

FTC-Telekom: Arany - Tóth G., Ellerby (1), Nagy G. 1(1), Kulmala (1), Somogyi B. 1 - Hegyi Á. (3), Boros (1), Pavuk (1), Tóth A., Hodgman 1(2) - Karmeniemi, Sarcia, Hajós, Németh A., Sági M. 2 - Bán, Galántai, Roczanov 1, Tóth R., Tóth G. (1). Edző: Fodor Szabolcs, Hennelly Yul

07:27 - 0:1 Roczanov (Tóth G.)
15:22 - 1:1 Szabad (Lamoureux, Vorobyev)

Lövések: 29:44 (7:13, 8:21, 14:10)

Egy-két hazai villanás után (Vorobjov kapuvasat is lőtt) a vendégcsapat átvette az irányítást, és a 8. percben Roczanov be is talált, O:1. Góljával megmutatta a vendégcsapat mai játékát: lendületes akciókból lövik a gólokat, nincs cselezés, tökörészés, állítgatás. Korongszerzés, száguldás, esetleg egy passz és gól. Egyszerű játék ez a hoki!
Az Újpest emberelőnyből talán egyszer sem lőtt kapura, míg Kulmala majdnen tovább rontotta a képet.
De talán mégis lesz valami? A második emberelőny már egészen máshogy nézett ki, felismertük az Újpest játékát. Vajon eljutunk gólig? Ekkor még nem sikerült, de kicsit később, a 16. percben egy szép támadás során Vorobjov lövését hárította Arany, de utána Lamoureux középre adott, Szabad középen háttal a kapunak fordulásból fonákkal gólt lőtt, 1:1. Gyönyörű játék, remek gól!
Az FTC nagyon jól játszik, jól védekeznek, azonnal mennek előre lendületből. Valahogy ez a sikeres hoki. Az Újpest későn ébredt, de a harmad vége felé már többet mutatott, megérdemelt volt az egyenlítés.

A középső játékrészben az FTC folytatta a lendületes ellenakciókat, a 24. percben Kulmala a védőharmadból jött fel a koronggal, a vele támadó Nagy G.-hez passzolt, aki jobbról elég éles szögből belőtte a gólt, 1:2. A játék képe már megint az első harmad első felét mutatta, egy gyorsvonat játszott egy személyvonat ellen, már ami a tempót illet. A 30. percben Sági M. nagyjából el is döntötte a meccset, a gyors indításból balról ment be középre, és lőtt, 1:3. A negyediket is ő lőtte, egy jobboldali beadásba sikeredett úgy beleérni, hogy a korong Sági elé pattant, aki kapásból beverte, 1:4.
Most kellett volna abbahagyni. A harmadik játékrész már alig néztük, a szenvedésre ki kíváncsi?
Előnyjáték után Somogyi góljával 1:5, majd végre az Újpest is kihasznál egy emberelőnyt: a kiállítást követő buli után a hátrakerült korongot Just balra adja az előre húzó Stadelhez, aki egyből a kapuba lő, 2:5. Ez azért szép volt!
Egy perc múlva Hodgman góljával már 2:6. Nagy zakó. Ha hetet kapunk,  az már kiütés - végül maradt a zakó.

Gyenge, semmire se jó játékkal megalázó vereséget szenvedett a lila-fehér csapat. Ide idézném szurkolótársunk Lila szív és profizmus című tegnap megjelent írását, amely az ujpest188.hu-n jelent meg. Nagyon aktuális…

Virág Csaba: "Vissza fogjuk nézni a kihagyott helyzeteket, és meglátjuk, hogy miben tudunk javulni. Látszott már az elején, hogy ez nem olyan meccs lesz, amikor bejön, amit elképzeltünk. Kapkodós volt a játék, sok hibát vétettünk. Ez előfordul minden csapattal, ilyenkor le kell egyszerűsíteni a játékot, mi ehelyett elkezdtük bonyolítani, sok könnyű korongot hagytunk az ellenfélnek, vagyis a nagy akarásnak nyögés lett a vége.”

Fodor Szabolcs: "60 percig sikerült megvalósítani, amit elképzeltünk, így végig a kezünkben volt a meccs. Azért az látszódott, hogy az UTE jó csapat, nagyot küzdöttek ők is, így még nagyobb tett, hogy tudtuk uralni a mérkőzést. Kellett nekünk ez a siker, hogy az önbizalmunk helyre jöjjön, mert az elmúlt hetekben nem úgy játszottunk, ahogy azt tőlünk megszokhatták. Úgy néz ki, sikerült visszatérünk a helyes útra, bízom benne, hogy ezen az ösvényen megyünk tovább.”