2020. december 28., hétfő

EL103: FTC-UTE 1:5

Tekintsünk vissza: tavaly 8 meccsből 1 újpesti győzelem. Azelőtt is hatból egy lila siker. Idén két meccs, 0 pont. Idegenben öt éve győzött utoljára az Újpest az FTC ellen, 2015. decemberében volt 4:2 ide. A legutóbbi meccsen megették a lilákat a zöldek. (Az volt a „gyorsvonat-személyvonat” mérkőzés, 2:6 lett a vége.)
Rajna továbbra is a korábbi, piros mintás szerelésben játszik, de a gatyája már fekete volt. Mezén még nincs név. Ha ma sem kap gólt, maradhat rajta a piros-fehér mamut az idény végéig!

(2020.12.28) EL 103:
FTC-Telekom - UTE 1:5 (1:1, 0:0, 0:4)   -  eseménynapló

Tüskecsarnok, Budapest, 0 néző, vezette: Babic V., Soós D., Kis-Király B., Váczi D.

FTC-Telekom: Arany - Tóth G., Ellerby, Nagy G., Kulmala, Somogyi B. - Hegyi Á. 1, Versteeg, Pavuk, Tóth A., Hodgman - Karmeniemi (1), Sarcia, Hajós, Németh A., Sági M. - Farkas L., Boros, Roczanov, Tóth R., Tóth G. Edző: Fodor Szabolcs, Hennelly Yul

UTE: Rajna - Stadel 1, Horváth A., Benk 1, Just, Bodó - Kiss Ph., Selan, Szabad (2), Vincze P. (2), Lamoureux 2 - Varga A. 1, Kovács A., Sikorcin (1), Rafaj, Vorobyev (1) - Horváth Á., Szécsi P., Nemes B. (1), Kovács S., Godó. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

12:19 - 1:0 Hegyi Á. (Karmeniemi) - ee
18:59 - 1:1 Lamoureux (Szabad, Sikorcin) - ee
41:49 - 1:2 Varga A. (Vorobyev, Nemes B.)
44:22 - 1:3 Stadel (Vincze P., Szabad)
59:03 - 1:4 Benk - üres kapu
59:28 - 1:5 Lamoureux (Vincze P.)

Kiállítás: 8 perc ill. 10 perc
Lövések: 33:39 (13:10, 10:11, 10:18)

Az előző meccs folytatódott az első harmadban. A zöldek ütköztek, lendületből jól jöttek, száguldoztak. Most is kevés volt az védekezésben a test-test elleni játék, gyakorlatilag Rajna tartotta a csapatot. Emberelőnyből lőttek gólt a hazaiak, a 13. percben felállt szituációban Hegyi kapott átadást, és a hátvéd távolról bombázott, a korong a kapuson megpattant és bement, 1:0. Nem voltunk nyugodtak egy cseppet sem. A továbbiakban is a zöldek voltak veszélyesebbek, és a jobbak is. De Rajna vezetésével kibírtuk a nyomást. A harmad végén (18. perc) az Újpest emberelőnybe került, Sikorcin előtt balról út nyílt a kapu felé – talán Szabad vitte ki a jobbhátvédet a kapu mögé. A 18-as nem lőtt, nem centerezett, hanem a jobboldalon üres Lamoreux felé passzolt, aki a rövidbe lőtt – Arany nem ért át, 1:1
A harmadban az FTC volt a jobb. De megúsztuk egy kapott góllal, és a végén az egyenlítés is összejött. A második játékrészre marad az aggódás, de azért pislákol a remény. Jó az eredmény, jó a kapusunk!

Az FTC megpróbálta folytatni az ellenünk – és idén általában sikeres – játékát. Bár lehet, hogy csak utólag gondolom, az Újpest keményebbé, koncentráltabbá vált. Kevesebb lett a lendületes ellenakció, a védekezés többször már a középső harmadban elkezdődött, Hegyi ezúttal csak kapuvasig jutott, és Rajna is nagyon sokat dolgozott. Nem lett gól annak ellenére, hogy a 6 perc újpesti kiállítással szemben csak 2 percet ültek a zöldek.
Tehát gól nélküli harmad után mehettünk szünetre. Tévényilatkozatában Fodor Sz. két harmad utáni 16:4-es helyzetarányról beszélt, de az eredmény 1:1, és ez a négyhelyzetes csapatot dicséri, elöl is, hátul is.

Az FTC nagyon akart, hiányzott nekik a gól. A 42. percben így sikerülhetett egy ellenakció, ahol három újpesti léphetett meg, Vorobjov lövése kicsorgott, az érkező Varga gólba igazította a korongot, 1:2. Valami alakul! És a 45. percben a góllövő védő, Stadel talált be, miután jobbról kapott lövésre korongot a balszélen felkorcsolyázva, Arany most sem ért át, 1:3. Így már egész szép a világ! Két gól előny, fogyó idő, bár most egy másodperc szinte kettőig tartott. Zöld pánik, olyan nincs, hogy az Újpesttől… Akit mindig agyonverünk… De igen, ez a nap más, mint a többi! Kiegyenlített lett a játék, szinte már nem is volt miért aggódnunk. A kötelező kockáztatást Benk üreskapus góljával rontottuk el (1:4), aztán Lamoreux Vincze beadását fordulat-fonákkal tette gólba, 1:5

Igen 5:1 ide, győzelem, fontos győzelem, a legfontosabb győzelem! Köszönjük Újpest, köszönjük Rajna! Maradhatsz DVTK-s mamutban…
Azért azt ideírom, hogy a végén nagyon jó, izgalmas meccs volt. Az Újpest a második harmadtól feljavult, egyre inkább el tudta rontani az FTC játékát, és a technikás-passzolós játékkal ötig jutott!

Fodor Szabolcs: "Rengeteg helyzetünk volt, tehát negyven perc alatt eldönthettük volna a meccset, ám nem tettük, hiába volt 16–4 a nagy helyzetek száma. Az utolsó harmad katasztrófa volt, összeomlottunk, nem csapatként játszottunk, nem küzdöttünk egymásért, amit az Újpest kihasznált, majd remekül tartotta az előnyét."

Virág Csaba: "Az első két harmadban nem nekünk állt a zászló, viszont sok hátrányt kivédekeztünk, ami fontos volt. Megbeszéltük, hogy ennél sokkal több kell, ha pontokkal akarunk távozni, és a harmadik harmadra megtaláltuk a játékunk ritmusát, jól mentek a fiúk. Egy ilyen győzelem erőt adhat."

A mérkőzést az M4Sport tévé közvetítette. Némi türelem után nézzük teljes képernyős beállítással!