2020. december 11., péntek

EL84: Titánok-UTE 3:9

Nyomasztó vereség után utazott a csapat Győrbe a Titánok elleni mérkőzésre. Vagy lehet, hogy nem is volt semmiféle nyomasztás, a hokiedzők valamennyien azt mondják: csak a következő meccs számít!
Azért a szurkoló nem egészen így működik. Mi nem tudjuk elfelejteni azt sem, amit jó lenne…

(2020.12.11) EL 84:
Titánok - UTE 3:9 (1:4, 2:4, 0:1)   -  eseménynapló

Győr, 0 néző, vezette: Haszonits M., Korbuly G., Árkovics G., Sábián B.

Titánok: Szeles - Reiter A., Ambrus, Madácsi, Németh K., Péter A. - Mcnulty (2), Erdély (1), Luusuaniemi 1, Tiainen, Császár 2 - Nagy Á., Vas M., Dézsi, Rétfalvi, Balogh B. - Kóger, Dobmayer, Vincze G., Almási, Yakimchuk, Gyenes (kapus). Edző: Vuorinen Kasper

UTE: Márkus - Stadel (1), Horváth A., Benk 1, Just 1(1), Bodó 1(2) - Varga A. 1, Selan (2), Szabad, Vorobyev (1), Lamoureux 1 - Kovács A. (1), Szécsi P., Sikorcin (2), Vincze P. 1(1), Rafaj - Balázsi, Nemes B. 1(2), Horváth Á. 1(1), Godó 1(2). Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

Lövések: 24:49 (7:11, 13:22, 4:16)

A 6. percben Varga Arnold szerezte meg a vezetést, 3 perccel később Vincze Péter duplázta meg az előnyt, 0:2. Ez igen! És egy újabb perc után Nemes jóvoltából már 0:3. Elég hamar meglett a meccs… Emberelőny gól, már 0:4, Just jóvoltából. Azért a kékeknek is jusson valami, az első újpesti kiállítást Luusuaniemi bünteti, 1:4. Mit is gondoljak? Olyan nagy fordulat kéne, hogy ne a lilák nyerjenek, amekkora nincs is.
 A jegyzőkönyv olyan gyorsan változik, mintha szünet se lett volna, 22. perc Lamoureux 1:5, 23. perc Godó 1:6. A mai összefoglalót biztosan sokan megnézzük! A 34. percet is, amikor két gólt is lőttek a győri fehérváriak Császár Hunor révén, 3:6! Jó kis meló lesz az összefoglaló videót elkészíteni! A mérkőzés tizedik gólját Bodó lőtte a 36. percben, 3:7. A három gól különbség még nem biztos győzelem, a négy igen. Még egy perc, még egy gól: Horváth Ákos talált be, 3:8
Minek lejátszani az utolsó játékrészt? A meccs eldőlt, a kijárási tilalom életbe lépett. De azért a hokiszabályok maradtak érvényben. Azért az előző kérdést a játékosok is érezték, pár kiállításon kívül nem is történt semmi. Az eddigi 11 gól két meccsre is elegendő lenne! Az 50. percben Benk gólja (3:9) elérhető közelségbe hozta a 10-et. Legutóbb tavaly karácsonykor nyert az UTE 9 lőtt góllal, akkor Dunaújvárosban. De az időpont miatt azt a meccset elég kevesen láttuk.

Az Újpestnek idén kettős személyisége van. Egyszer csodacsapat, másszor kutyaütő gárda. Hogy van ez? Látszatra és név szerint ugyanazokról a játékosokról van szó. Mi lehet a varázsszó, hogy maradjanak meg a mostani nyerő személyiségnél/hozzáállásnál?
Ma jó napunk volt! Az összefoglalót Ti is, én is megnézem. Ha ennek alapján valami szükségesnek látszik, beleírom a beszámolóba.

A mérkőzést az ERSTE LIGA TV közvetítette.