2020. december 30., szerda

EL108: DAB-UTE 2:3

A tökutolsó Acélbikák elleni mérleg eddig két vereség, az eddigi 10 pontjukból 4-et tőlünk szereztek. Legutóbb simán kikaptak a Vasastól, azelőtt viszont a MAC-ot verték el. Mi négyes győzelmi sorozatban vagyunk, amit nagyon jó lenne folytatni! (Bár minden sorozat akkor szakad meg, amikor hivatkozunk rá. Remélem, most nem így lesz!)
Duschek visszaállt a kapuba. Ma legyen ő nulla találatos!
Még egy információ: Muzsik vonalbíró eddig Muzsik Norbert néven működött. A szövetség honlapján a játékvezetők között most Muzsik Ferenc Norbert néven szerepel, a Both Robi által készített listákra a jövőben Muzsik F. néven kerül fel.

(2020.12.30) EL 108:
Dunaújvárosi Acélbikák - UTE 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)   -  eseménynapló

Dunaújvárosi Jégcsarnok, 0 néző, vezette: Rencz D., Korbuly G., Horváth M., Muzsik F.

Dunaújvárosi Acélbikák: Bacashihua - Pozsár, Kovács B. (2), Dansereau 2, St, Szappanos (1) - Jakabfy, Vuorijarvi, Mazurek, Turcotte, Azari - Lencsés, Dósa, Németh P., Pihlqvist, Török - Subotic, Gebei B., Pinczés O., Odnoga, Gebei G. Edző: Gudas Leo, Borbás Gergely

UTE: Duschek - Stadel, Horváth A., Benk 1, Just (2), Bodó 1(1) - Kiss Ph., Selan, Szabad, Vincze P., Lamoureux - Varga A., Kovács A., Nemes B., Sikorcin, Vorobyev - Szécsi P., Banga, Horváth Á. (1), Godó, Rafaj 1. Edző: Virág Csaba, Kovács Viktor László

Lövések: 37:41 (11:13, 10:15, 16:13)

Ma is csak az eseménynaplót figyelem. Majd ha lesz összefoglaló, lesznek érdekes részletek, bővül a beszámoló.
Az első játékrészben Benk a 17. percben emberelőnyből lőtt gólt, mikor is Just jobboldali beadását középről (egyedül hagyták) gólba tetette, 0:1 (videó). A gólnál összeakadt egy újvárosival, a jégre került. Később visszajött, próbálkozott, de aztán kiszállt. A térde sérülhetett meg... (Köszönet Geri!)

A következő gólt a második harmadban lőttünk, most is a nagyon gyakran gól hozó Bodó – Just játék után most előbbi találat be, 28. perc, 0:2 (videó). Stadel kiállítását 27 mp után Dansereau gólra váltotta a 35. percben, így 1:2 (videó). Nem szabad lazítani, egy gól előny nagyon kevés!
Párhuzamosan fut a Vasas-FTC meccs, egy harmad után ott 2:1. Drukkolunk ott is. Ha a piros-kékek győznek, közelebb kerülnek az Újpesthez, de azért győzzenek.

Minimális előnnyel kezdte a harmadik játékrészt az UTE, a jegyzőkönyvet továbbra is izgalommal leshetjük. A harmad első fele nem hozott gólt, ami nem baj, maradhat így az eredmény. De az 54. percben jött a megnyugtató gól: Rafaj  talált be,  miután egy elpasszolt koronggal Horváth Á. indította a 88-ast, aki balra húzott, és eleresztett egy hatalmas lövést, 1:3 (videó). Ilyenkor két gól már elég előny a győzelemhez. Azért Dansereau megint rosszalkodott: az 58. percben emberhátrányban egy elszórt korong után futó hazai akció után a kissé laza újpestiek asszisztálásával betalált, 2:3 (videó). Aztán ennyi, egygólos győzelem is győzelem, fontos három pontot szerzett az Újpest.
Két harmad után VAS-FTC 2:2. A végén 4:2 a Vasasnak!

Ma végre összejött a győzelem! Melózni kellett a három pontért, de a csapat jól dolgozott. (Azért a végén emberelőnyből gól kapni meredek...) Szép a most már ötös győzelmi sorozat! Aggódunk Benk sérülése miatt. Tud-e játszani újév napján az éllovas DEAC ellen?

Leo Gudas: “Jó mérkőzés volt, de az eredmény csalódás. Sokat dolgoztunk, nem is játszottunk rosszul, de a lehetőségeinkkel nem tudtunk élni, így vereséget szenvedtünk. A játékosok keményen küzdöttek, ez az elvárás a továbbiakban is, remélhetőleg megérkeznek majd a győzelmek is.”

Virág Csaba:
Kiegyenlített meccs volt, erre számítottunk. Tudtuk, hogy a DAB jó csapat, jobb annál, mint amit a helyezése mutat, ezért is értékes számunkra ez a győzelem. Nem játszottunk jól, de nagyon keményen dolgoztunk hatvan percen keresztül, erre az akaratra lehet építeni a jövőben is.”