2021. január 21., csütörtök

EL141: UTE-Csíkszereda 2:7

A keveset játszott Csíkszereda érkezett a Megyeri útra. 69%-os teljesítménnyel ők a legjobbak, bár hajrázniuk kell, hogy a táblázaton pontszámban is előre jussanak, hiszen 7-8 meccsel el vannak maradva. Az Újpestben Benk és Just nem tért vissza, viszont új csatár a horvát-amerikai Perkovich bemutatkozhatott ma este.

(2021.01.21) EL 141:
UTE - Sport Club Csíkszereda 2:7 (1:2, 1:2, 0:3)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 0 néző, vezette: Kókai M., Korbuly G., Molnár M., Pálkövi Bo.

UTE: Rajna - Stadel (1), Horváth A., Sotlar (1), Perkovich, Bodó 1(1) - Kiss Ph. 1, Selan, Sikorcin (1), Vincze P., Vorobyev - Varga A., Kovács A., Nemes B., Szabad, Rafaj - Pokornyi, Horváth Á., Godó. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

Sport Club Csíkszereda: László - Wishart 2, Láday T., Blackwater (2), Yellow (2), Combs 1(2) - Papp Sz., Salló 1, Becze T. 1(2), Taratukhin (1), Bíró T. - Farkas T., Gecse, Fodor Cs. 1(1), Tousignant (1), Maylan 1 - Sándor, Györfy, Casaneanu, Gecse, Ilyés. Edző: Morgan Jason, Hozó Levente

10:58 - 0:1 Fodor Cs.
13:58 - 0:2 Wishart (Blackwater, Becze T.) - ee
19:04 - 1:2 Bodó (Stadel, Sikorcin) - ee
22:57 - 2:2 Kiss Ph. (Sotlar, Bodó)
24:20 - 2:3 Becze T. (Combs, Yellow) - ee
30:16 - 2:4 Salló (Taratukhin, Becze T.)
40:10 - 2:5 Wishart (Combs)
46:32 - 2:6 Maylan (Fodor Cs., Tousignant)
52:51 - 2:7 Combs (Yellow, Blackwater) - ee

Kiállítás: 6 perc ill. 4 perc
Lövések: 35:45 (15:17, 14:13, 6:15)

A mérkőzésen hamar kitűnt: a Csíkszereda nagyon erős csapat. Az első ötpercben 3-4 komoly vendég lehetőség maradt ki, míg a hazai lilák Vorobjev jó helyzetéig jutottak. A 7. percben Sotlar lőtt jól, de a játék képe változatlan maradt: erősen és veszélyesen támadtak a vendégek, az UTE csak időnkét volt veszélyes. Hátul többet izgultunk, mint elöl. A 11. percben a vendégek visszaszereztek egy elvesztett korongot, és balról Fodor Cs. lövése találta meg a hálót, 0:1. Hamarosan következett a folytatás: Rafaj ült ki, Wishart büntetett, egy visszajátszott korongot középről, a kékvonalról bombázott kapura, a kapuba. 0:2. De a vége mégis jó lett, a hazai előnyt Bodó tett góllá némi kavarodás után, 1:2. A Szereda nagyon aktív, agresszív játékot mutatott be. Tehát ezt tudják, és jól is csinálják. Az eredmény? Talán még minden lehet.

A második játékrész harmadik percében Kiss Ph. egyenlített. Bodó hozta be a korongot, az átadás után a védő lőtt, majd ismétlésként kapuba emelte a korongot, 2:2! De csak másfél percig örülhettünk, mert Rafaj második kiállítását is góllal büntették a vendégek, gyakorlatilag a buli után azonnal betalált Becze, 2:3. Következő találat már elővetítette a csíkiak sikerét, mert egy kipattanó korongot az egyedül hagyott Salló lőtt gólba, 2:4
A játék képe nem változott, nem kérdéses, melyik az erősebb csapat.

Már a 10. másodperc gólt hozott, Wishart egy kicsi és gyors összjátékot befejezve remek ütemben lépett fel centerbe, 2:5. Három gól előny a harmadik harmadban már győzelem. Az 53. percben Maylan kapukerülős gólt lőtt, azaz elment a kapu mögött, befordult, és a rövid alsóba húzta a korongot (2:6). A búcsúgól Combs „műve”, előnyből, 2:7.

Sok vagy kevés? Az öt gól különbség elég sok, de ez most nem számít. De egészen biztos, hogy egy jobban játszó, azaz erősebb csapattól kaptunk ki. Mit tehetünk? Nézzünk előre! Szombaton Győrben a Titánok következnek, Ott kötelező a győzelem. Aztán jöhet az FTC!
Az új fiúkról: Sotlar mérlege: két meccs két gólpassz-pont. Perkovich az első lila meccsén még nem hagyott nyomot a jegyzőkönyvben és őszintén szólva bennem sem.

Virág Csaba: "Amiről beszéltünk mérkőzés előtt, pontosan azt nem tartottuk be. Ezt a mérkőzést úgy kell elfelejtenünk, ahogy van, mert semmit sem tudunk tovább vinni e hatvan percből. Bizonyítani szeretnénk szombaton, hogy ez a csapat ennél sokkal többre képes!"

Jason Morgan: "Tudtuk, hogy az Újpest ellen a legjobb formánkat kell hoznunk, örülök, hogy ezt a jégen is bizonyítottuk. A Ferencváros elleni vereséget követően karaktert mutatott a csapat, az első perctől az utolsóig jobbnak éreztem, az előnyös-hátrányos játékunk is remek volt. Ritkán mond ilyet vezetőedző, de mindennel elégedett voltam!"