2021. szeptember 24., péntek

EL15: DVTK-UTE 4:3 hu.

Sikerült módosítani a programokat, Both Robi újra tud segíteni nekem. A változás a bemenő adatokban volt: Eddig a liga meccseit pl. "EL 15"-nek nevezték, idén kifelejtették a space-t ("EL15") A változtatás oka? Ezúttal így sikerült leírni...

* * *

Rég játszottunk Miskolcon, a Jegesmedvék az utóbbi pár évet a szlovák ligában töltötték. Varga visszatért, Just még nem. Nem ismerjük a hazaiak erejét, eddig egy győzelemmel (ETO/Vasas) és egy vereséggel (MAC) állnak. A mérkőzést youtube-on, azaz az ERSTE Liga tévén követtem. Még ingyen.

(2021.09.24) EL15:
DVTK Jegesmedvék - UTE 4:3 hu. (1:1, 0:1, 2:1, 1:0)   -  eseménynapló

Miskolci Jégcsarnok, 540 néző, vezette: Kincses G., Haszonits M., Kövesi B., Szabó D.

DVTK Jegesmedvék: Kiss B. - Hadobás (1), Doetzel 1(1), Galanisz (1), Walker 1, Mihalik - Hyvarinen, Wehrs (1), Ritó, Vojtkó 2, Miskolczi (2) - Szirányi B., Kiss R. (1), Lövei, Farkas M., Galajda - Farkas O., Pecsét, Mattyasovszky. Edző: Tokaji Viktor, Sainio Jarmo

UTE: Rajna - Stadel, Kiss Ph., Kovács A., Coatta 2, Benk (1) - Gáspár, Jago (1), Németh A., Suter, Kiss P. - Varga A. (1), Kiss D., Nejezchleb, Simon, Csergő (1) - Zsigmond, Balázsi, Nemes B., Kovács S. 1, Balogh B. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

Kiállítás: 10 perc ill. 8 perc
Lövések: 52:35 (16:9, 22:10, 13:11, 1:5)

A mérkőzés elején a DVTK támadott, de egy rossz csere miatt hamar előnybe kerültek a lilák. Ez a két perc nem hozott gólt. Doetzel nehéz lövését Rajna hárította. Jó kis iramos a meccs! A hazaiak támadtak többet, aztán a 8. percben Walker balról közelről 0 szögből Rajna hátára ütötte a korongot, 1:0. Rajna reklamált, de a videó után is maradt a gól. A továbbiakban is Inkább a piros jegesmedvék támadtak, többet lőnek. Amikor Újpesti emberelőny következett, de Suter egyenlítette a létszámot. A 17. percben Miskolczi lőtt, Rajna mentett. Aztán még vagy négyszer. Az utolsó percben összejött az egyenlítés, balról, hátulról Benk passzolt vissza, az érkező Coatta védhetetlenül vágta kapuba a korongot, 1:1.
Az első harmadban lendületesebb, veszélyesebb volt a hazai csapat, védőink talán túlságosan is megbíztak Rajnában. aki végül 16 lövésből egyet nem fogott. Ne hagyjuk ennyire lőni a hazaiakat!
A II. harmadban DVTK tovább támadott, aztán jött két újpesti lövés. A 25. percben a lilák erőszakosan visszaszedték a korongot a miskolci harmadban, a támadás lövésig jutott, a kipattanót Kovács S. belőtte, 1:2
Két percre rá két miskolci gólt védett ki Rajna. Nagyon jöttek a hazaiak, de Rajna mindent fogott! A riporter: „Rajna átlát a védőin?” Mert a takarásból érkező lövéseket is fogja. Benk kiállítását is kibírta az Újpest. Rajna a két perc alatt hetet védett. A továbbiakban nagy harc volt, de gól nem esett.
Nagyon ment a Miskolc, tovább nőtt a teher kapusunkon, most 22 próbálkozás ellenében tartotta tisztán a hálóját.
A harmadik harmadban fordult a világ. A 45. percben lesgyanús támadás végén Vojtkó talált be, 2:2. Nézzük alul!
    TV fotó: Füge
Az 52. percben egy kapu előtti kavarodás után megint csak Vojtkó lőtt, 3:2. A bírák videóztak, mert nagy kavarodás volt a kapu előtt, végül a gólt szabályosnak ítélték, 3:2 oda. Én egy támadót végig a kapus területén belül láttam. Egyenlíteni az 55. percben sikerült, emberelőnyben járatták a korongot a lilák, Coatta balról lőhetett, 3:3.
A fordulat után sikerült legalább félig visszafordítani az eredményt. Idén a négyből ez már a harmadik hosszabbításos meccsünk. Vesztettünk egy pontot, de nyertünk is egyet. Mi lesz a harmadikkal?
A hosszabbítás első percében Németh Attila majdnem döntött. Ezután egy ütközést követően emberelőnyben támadhatott az Újpest. Jól védekeztek a Macik, sokszor kiütötték a harmadból a korongot. És a vége: a büntetőpadról visszatérő Doetzel kapott kiugratást, és gólig ment. 4:3.
A mai játék egy pontra volt elég. Jó a kapusunk, elég jó a csapatunk, de több gólt kell lőni! És tehermentesíteni kéne Rajna kapust. 63 perc alatt 52 lövést kapott – ilyen statisztika inkább gyenge csapatokra jellemző...