2023. október 15., vasárnap

EL29: UTE-DAB 4:0

A 100%-os, (4 mérkőzés, 12 pont)  Újpest a  6 meccsből 7 pontot begyűjtő Acélbikákat fogadta. A Lilánál a még rácsos Laskawy került a beteg Saarelainen helyére, és Just sem játszhatott. A kapus posztján Sági Máté kapott lehetőséget.  A vendégeknél jégre lépett néhány volt játékosunk, így Nemes Benjamin, Varga Arnold, és a fiatalon Újpestben játszó Szalma Zsolt is.
A nézők ma is szép számban jöttek ki! Vasárnap van, és amit a csapat eddig nyújtott, méltán váltotta ki a fokozott érdeklődést.

(2023.10.08) EL 29:
UTE - Dunaújvárosi Acélbikák 4:0 (0:0, 2:0, 2:0) - eseménynapló

Megyeri út,  811 néző, vezette: Varjú Á., Babic V., Kis-Király B., Dömötör B.

UTE: Sági - Tornyai (1), Kiss D., Kovács A. 1, Kovács S. (1), Kiss P- Nyquist, Silfer 1, Tiala, Mestavainio, Laskawy - Szabó D., Pokornyi, Benk, Nádasy, Coatta 1(1) - Szabó Rácz, Simon L. Balázsi. Edző: Marcus Juurikkala, Kovács Viktor.

DAB: Tóth K. - Maarnela, Varga A., Somogyi, Lorriane, Elomaa - Svars, Sysak, Sillanpaa, Koskinen, Dézsi - Moore, Léránt, Szalma, Nemes, Ödman - Pinczés, Strenk, Marosi M. Edző: Eronen Niko, Revák Zoltán.

Kiálítás: 4 perc ill. 6 perc
Lövések: 31:32 (11:9, 14:12, 6:11 )

22:02 - 1:0
Mestavainio (Laskawy)
28:34 - 2:0 Kovács A. (Tornyai, Kovács S.)
40:34 - 3:0 Coatta
50:12 - 4:0 Silfver (Coatta)

Hamar kialakult a kép: ez e mai meccs nem olyan tempójú, mint az legutóbb látott DVTK elleni láthattuk. Valahogy az Újpest vette lazábban a meccset. A vendég DAB többször jöhetett előre, lőhetett kapura. Sági azonban nagyon a helyén volt. A harmad utolsó negyedében már inkább az Újpest támadott, a 18. percben mégis Elomaa lépett meg egyedül a baloldalon, de Sági volt az ügyesebb. A harmad végén kétszer is bunyóba torkollt a küzdelem, de a kiállítások után is 5-5 játékos játszhatott.
A játékon nem látszott a két csapat közötti különbség, a Lilák túl lazák voltak, nem szorítottak, ahogy kellene. Idén 0:0-s harmadunk még nem volt. Tehát: több kell!

Alig kettő perc, és fordult a világ: Laskawy átadását jobbról Mestavainio váltotta góllá, 1:0. A folytatásban jobb lett az UTE, és szurkoltunk a megnyugtató következő találatért. Ami a 29. percben meg is érkezett jó összjáték után Kovács Alex góljával nyugodhatott meg a csapat és a szurkoló közönség. De a csapat talán túlságosan is lenyugodott, mert Ságinak sok dolga volt, és bravúrokat is be kellett vetnie. De ő állta a (sarat) jeget!
Két gól, két fontos gól után Sági „Rajnásan” véd. Jól alakulnak a dolgok, de az Újpest játéka nem olyan erős, mint az előző hazai meccseken. De ez ma nem baj, ez elégnek tűnik.

Az előző harmadból származó emberelőnyt Coatta értékesített szép egyéni játék után 3:0. A győzelem már biztos. A Bikák jöttek, próbálkoztak, de nem utolsósorban Sági jóvoltából semmi sem sikerült nekik. Az 50. percben Silfver kékvonalas bombája a hálóban landolt, 4:0.

Továbbra is 100%-os a csapat és 100%-os védési eredményességgel dolgozott Sági is, aki a nap legjobbja volt. Ma az eredmény jobb volt, mint a játék. A közönség ma is hatalmas ünneplést csapott! Ez így volt szép, így volt jó.
Nehéz utazás előtt áll a csapat, három mérkőzés Erdélyben. Nem várhatjuk el, hogy a 100% megmaradjon, de helytállásra, pontok gyűjtésére számítunk.
Jó utat, hajrá LILÁK!

Markus Juurikkala: "Nagyon boldogok vagyunk az újabb győzelem miatt. Az első harmadban sehogy sem találtunk be, de a kitartásunk végül meghozta a  sikert. Sági Máté az idényben először kapott lehetőséget a kapuban, és azonnal shutoutot ért el."

Niko Eronen: "Tudtuk, hogy egy fantasztikus formában játszó, jól védekező Újpesthez érkezünk. Voltak helyzeteink, főleg az első harmadban, de nem éltünk velük. Örülhetünk, hogy az előző két meccsünkön egyetlen lőtt góllal három pontot szereztünk… "

ERSTE LIGA 2023-24

Az ERSTE Liga állása 2023.10.15
1 UTE 5 5 0 0 0 20: 6 15
2 BRA 6 3 1 0 2 20: 20 11
3 GYE 6 3 1 0 2 23: 20 11
4 MIS 6 2 1 1 2 19: 14 9 5 FTC 3 2 1 0 0 20: 8 8 6 BJA 5 1 2 1 1 21: 17 8 7 FHA 6 2 0 1 3 13: 22 7 8 DAB 6 2 0 1 3 13: 16 7 9 CSI 6 0 0 3 3 18: 29 3 10 DEB 5 0 1 0 4 11: 26 2
UTE eredmények ellenfelek szerint
ME P+ P- G+ G- %
---------------------------------
BJA 1 3 0 4: 1 100% CSI 1 3 0 6: 2 100% MIS 1 3 0 3: 2 100% DEB 1 3 0 3: 1 100% DAB 1 3 0 4: 0 100% --------------------------------
==> 5 15 0 20: 6 100%