2023. október 19., csütörtök

EL32: GYE-UTE 2:3 bü

A tavalyi bajnok és az idei listavezető összecsapása sok izgalmai ígért. Az első erdélyi túra első meccsén rögtön a legerősebb ellenféllel kerültünk össze. Szépszámú hazai közönség mellett lila szurkolók is verték a dobot, segítették a csapatot.
Gyergyói Hoki Klub - UTE 2:3 bü (0:1, 1:1, 1:0, 0:0, 0:1)   -  eseménynapló

Gyergyószentmiklós (ROU), 1250 néző, vezette: Gergely L., André A., Borsos B., Simon R..

Gyergyói Hoki Klub: Rinne - Haaranen (1), Jalonen, Orban B. (1), Császár (2), Bodó 2 - Mesikammen, Fejes, Vincze P., Sylvestre, Sárpátki - Horváth J., Kozma, DiDiomete, Tranca, Szigeti - Győrfy, Csiszer, Vincze G. Edző: Szilassy Zoltán, Góga Attila

UTE: Rajna - Tornyai, Kiss D., Kovács A., Kovács S., Kiss P. 1 - Nyquist (1), Silfer, Tiala 1, Mestavainio (1), Laskawy - Szabó D., Pokornyi, Benk, Nádasy, Coatta 1 - Szabó Rácz, Simon L. Balázsi. Edző: Marcus Juurikkala, Kovács Viktor

12:58 - 0:1 Coatta (Nyquist)
21:15 - 1:1 Bodó (Császár, Haaranen)
38:21 - 1:2 Tiala (Mestavainio)
51:10 - 2:2 Bodó (Császár, Orbán)
65:00 - 2:3 Kiss P. bü

Kiállítás: 4 perc  ill. 10 perc
Lövések: 46:33 (13:10, 15:8, 15:10, 3:4, 0:1)

Gyergyói helyzettel indult a mérkőzés. A játék egyelőre nem volt túl gyors. Újpesti helyzet után Mesikammen távoli lövését fogta remekül Rajna. Aztán Laskawy egy beadást tolt kapura. Coatta is veszélyesen lőtt, majd az 5. percben emberhátrány, majd emberelőny, de nincs gól. A 10. percben Sárpátki ment kapura, a lövés védte Rajna, miközben Kiss D. a csatár lábára csapott. Nem ezért nem ment be a lövés, viszont Kiss D. mehetett pihenni. Az előnyt végég nyomta a Gyergyó, de a védekezés határozott és sikeres volt. Aztán a 13. percben Nyquist a saját alapvonala mögül - a palánk segítségével jobbszélen megjátszotta Coattát, aki leshatárról indulva kapura ment, elhúzta a korongot a kapus előtt és megszerezte a vezetést, 0:1! Az indítás elképesztően jó volt, ahogy Coatta  attrakciója is!
A gól után nagyon nyomott a Gyergyó, többször a mi harmadunkban szerezték vissza a korongot, így beszorítottak. De a kapu előtti birkózásokat bírtuk, lövéseket Rajna hárította.
Hokiban a korongbirtoklást nem mérik, de olyan 70-30 lehetett az arány a hazaiaknak. De amit számolni lehet, abban az Újpest jobb.

A Gyergyó azonnal támad és gyorsan meglett a gól is: a 22 percben Császár ment fel balközépen, középre adott Bodónak és máris 1:1. Túl gyorsan jött az egyenlítés. Rajna terhelése hatalmas volt, a Liláknak egy-egy megugrásos lehetőség jutott. Aztán a hazai pirosak korongot loptak, 2 az 1-ben jöttek fel, de DiDiomete ellen mentett a csodálatos Rajna. A 27. percben történt újpesti kiállítás teljes 2 percét végigtámadták a hazaiak, majd utána is folytatták a nyomást. Ki kéne jönni! A 30. percben sikerült is, Rinne kérszer is nagyot védett. Két perc múlva Orbán kapuvasig jutott. És a 34. percben megint "vasazott" a csatár. Aztán végre kijöttünk, kiegyenlítettebb lett a játék, sőt! A 39. percben baloldalt ment fel Tiala, és a kapu rövid oldalába lőtt, 1:2.
Tehát a második szünetben is vezetünk! A meccsben ez nem nagyon volt benne, de a reményeinkben és a csapatban igen!

A játék képe megváltozott, elmúlt a gyergyói szorítás. Végre az Újpest támadni tudott, és nem is csak ellenakciókkal, megugrásokkal. Persze a pirosak is próbálkoznak, de talán az erejük van fogyóban? Ahogyan hajtottak, ez nem is csoda. A 47 percben emberelőnybe kerültek, de most sokszor ki tudtuk ütni a korongot a védő harmadból. A 49. percben Kovács Alex kapuvasat talált. A Lilák támadtak többet, persze volt félnivaló hátul. Egy alkalommal 7 játékos harcolt a kipattanó korongért az újpesti kapunál, a bíró szerencsére véget vetett a tumultusnak. De a Gyergyónak lett igaza: az Bodó balról bekanyarodott, és éles szögből megtalálta a rést, 2:2. Tehát még egy gól lesz... Támadás a győzelemért itt és ott, majd a Gyergyó jött fel. De 13 másodperccel a vége előtt a 13-as  Benk megszerezhette volna az győzelmet, de maradt az X, és egy pont ide egy oda.

Hosszabbítás
a 3-3-as játékban biztonságosan játszottak a lilák, a hazaiak csak a végén kerültek kapuközelbe.
De a döntés a büntetőkre maradt.

Büntetők
Szörnyen kezdett az Újpest, Szigeti és Császár betalált, Coatta és Tiala nem. Majd Bodó illetve Mestavainio sem, így 2:0-ra mentek a hazaiak. Ha egyet is hibázunk, vereség. De Kovács Alex és Kiss Patrik varázsolt, 5 párbaj után 2:2 az állás. A hatodik páros nem talált be, de Kiss Patrik ismételt, míg Császár hibázott, 2:3! Győzelem, megvan a két pont!

Hajtós, izgalmas és változatos mérkőzésen egy nagyon erős csapatot sikerült legyőzni! Azt gondolom, lesz még velük hasonló izgalmas összecsapásunk. De amit ma láthattunk, az nagyon tetszett!
Holnap a nyeretlen Csíkszereda az ellenfél.

Markus Juurikkala: "Természetesen örülök a két pontnak. Tudtuk, hogy kemény kihívás lesz ez a mérkőzés, tisztában voltunk vele, hogy az ellenfél jó játékerőt képvisel, és a megfelelő rutinja is megvan. Jól kezdtük a mérkőzést, talán az első harmadunk volt a legjobb, aztán a másodikban védekezésre kényszerültünk, túléltünk, de a harmad végén egy elképesztően fontos gólt sikerült szereznünk. Rengeteg dolog van, amit másképp kell tennünk, de nagy küzdelem volt, és végül nyerni tudtunk, úgyhogy a két pontnak is örülünk.”

Szilassy Zoltán: "Jól jégkorongoztunk, ezt pedig a fiúknak is elmondtam a végén. Olyan szinten domináltunk, amiből illett volna több gólt lőni, mint kettő, de összességében kiválóan játszottunk. Ha valamit számon tudunk kérni a játékosoktól, az a kapus előtti panoráma elvétele, valamint a forgalomgenerálás. A második harmadban lehetett volna nagyobb különbséget kialakítani, de van ez így a sportban, hogy nem sikerül. Az a legbosszantóbb, hogy nem kaptunk ezért a meccsért legalább még egy vagy két pontot, mert azt gondolom, az ellenfél nem érdemelt ezért a meccsért kettőt.”

==>     6 17  1  23:  8   94%
UTE mérleg ------------------------------------- HAZAI 3 3 0 0 0 13: 4 9 100% VENDÉG 3 2 1 0 0 7: 2 6 89% ------------------------------------- ====> 5 5 0 0 0 20: 6 15 94